Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Megromlott a szezámpehely?

Megromlott a szezámpehely?

Figyelt kérdés
Szisztok! Van itthon szezámpehely, még nem ettem soha így nem tudom milyen szaga és íze kéne hogy legyen. Elvileg két hónapja lejárt. Ízre picit kesernyés, de nem kibírhatatlan, a szagát nem tudom mihez hasonlítani, talán mintha valami festék, vagy faforgács lenne :)
2010. dec. 2. 02:00
 1/3 Oxa válasza:

Szia!


A kérdésed adtál választ! "Elvileg két hónapja lejárt."

Sokan mondják, hogy ez meg az nem romlik meg! Nos, ez egyedül a konzervek esetében van így! A konzerv addig nem romlott, amíg nem rozsdásodik a doboza!


De a pelyhek egy minimális nedvesség hatására elkezdhetnek penészesedni. Úgyhogy, ha nem szeretnél egy kellemes alvás helyett rókázni, esetleg nagyobb baj esetén gyomormosásra menni, akkor inkább ne egyél belőle!

2010. dec. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs olyan dohos szaga? A dio amikor mar rossz, annak is hasonlo a szaga.
2010. dec. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még nincs semmi baja, de ne kockáztass!

Egyszerűen készíthetsz te is szezámpelyhet, ha mákdarálón ledarálod a szezámmagot. Így mindig frisset használhatsz és sokkal olcsóbb, mint a drága pelyhek. Csavaros üvegben, hűtőben a darált pehely is eláll egy darabig. Érdemes tartani otthon, mert nagyon egészséges és sok ételbe belekeverhető.

Sok sikert!

2010. dec. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!