Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, milyen táplálékkiegés...

Vegánok, milyen táplálékkiegészítőket szedtek? És honnan szerzitek őket, hogy ne legyenek benne állati eredetű anyagok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 09:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nem szedek táplálékkiegészítőket. Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget, teljes kiőrlésű cuccot eszek, így a vitamin/ásványianyag bevitelem kb. 10x jobb, mint bármelyik mindenevőnek. Esszenciális aminósavakból pedig mint tudjuk, minden megtalálható a zöldségekben+tejtermékekben, így nincsen semmi problémám.

Mióta vega vagyok (8 éve), elmúlt teljesen a vashiányom is, és pl. sokkal szebb lett a körmöm és a hajam :)

2011. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Oh bocsánat, most látom, hogy csak VEGÁNOKnak szólt a kérdés. Na most már mind1. De tudtommal egy kis odafigyeléssel a vegán étrendből is hozzá lehet jutni minden fontos anyaghoz - főleg ásványi anyagokhoz, vitmainokhoz, úgy hogy nem értem, miért lenne szükség kiegészítőkre :S
2011. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Jason Becker ***** válasza:
0%

Hello!


Én most kissé meglepődtem, azért írok. Van különbség a vegetáriánus és a vegán között? Netán a vega egy külön - harmadik - faj? :O


De! Annyi bizonyos, hogy én jónéhány évvel ezelőtt ismertem egy "emberpárt", akiknek született egy gyermekük... A gyermek kb. második életévében olyan szinten beteg lett, hogy "szegény" idióták el kellett vigyék orvoshoz. Nos, mondanom sem kell, az orvos azonnal feljelentette őket, mert a baba teljesen alultáplált volt. A gyermeket elvették tőlük! Az ember nem véletlenül mindenevő, kedves fűfaló barátom! Azokat az állati fehérjéket és egyebeket, amik izmaid fejlődéséhez szükségesek nem hinném, hogy pótolni tudnád egy-két olivabogyóval (???), hacsak nem akarod tolószékben leélni az életed...


No more comment...

2011. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Kedves Jason! Vegetáriánus az, aki nem eszik húst, vegán aki semmilyen állati eredetű dolgot. Ha helyesen és tudatosan csinálja az ember, mindkettő teljesen egészséges, sőt mivel odafigyelsz arra, hogy minden tápanyaghoz hozzájusson a szervezeted, még egészségesebb is, mintha összevissza ennél "mindent". Attól, hogy van pár idióta, még nem kell leírni az egészet. Rengeteg vegetáriánusnak van teljesen egészséges gyereke.


"Azokat az állati fehérjéket és egyebeket, amik izmaid fejlődéséhez szükségesek nem hinném, hogy pótolni tudnád egy-két olivabogyóval (???)"

Valószínűnek tartom, hogy fogalmad sincs, mit eszik egy vegetáriánus, és azok milyen tápanyagokat tartalmaznak. De igenis lehet pótolni.

2011. jan. 31. 16:34
 5/22 anonim ***** válasza:

Mielott a nem vegetarianusok,hozzaszolnak mindenfele hulyseget,olvassanak utana a dolgoknak.Eloszor is ki miert vegetarianus.En pl azert lettem az mert imadom az allatokat,es amiota kinozva tenyesztikoket,es meg az ennivalot sem ismerik mert telenyomjak oket hormoninjekciokkal az bejut az emberi szervezetbe azon mondjak mar meg nekem a nem vegak,hogy mi az egeszseges vagy mennyi benne a feherje?Mar a halakat is elkezdtek tenyeszteni kulonbozo tartalyokban hajokon,es mivel tobbnyire nem termeszetes tapalalekot kapnak ezert a lazacot pl. szinezik,hogy szep piros legyen a husa.

Amiota vegetarianus vagyok nem voltam infulenzas,elmult a vashianyom amit azelott csak 3 honapos korhazi kezelessel tudtak a normal szintre felhozni

De van egy nagyon jo magyar oldal.

[link]


A gyerek pedig nem azert volt alultaplalt mert vega volt hanem azert mert nem figyeltek oda a szulei.Ilyen alapon husevo gyerekek is ehenhaltak mar.

2011. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Jason Becker ***** válasza:
50%

Hello!


Okay! Srácok! Fiúk, Lányok!


Azért még nem kell mindjárt keresztre feszíteni engem! Ugyan már, én nem akartam rosszat, de hát mégis csak egy fórumról van szó, tehát gondoltam itt csipőből nyomjátok majd a választ és hamarabb megértem, mintha utánaolvasnék.


Teljesen igazatok van, nem kell mindent egy kalap alá tenni!


Viszont!


Kérlek, ha efféle hormon-injekciókról beszéltek állatoknál - amit én nagyon jól tudok, hogy sajnos össze-vissza mérgezik minden sz@rral az embert - ne feledjük, hogy a GÉNSEBÉSZET alapjai meddig nyúlnak vissza! Tehát ha én lemegyek a zöldségeshez, akkor fogalmam sincs, hogy abban valójában mi van, milyen úton-módon kreálták azt a "fajt(át) a paradicsomból ésatöbbi...


Az egész lényege, hogy én nem szítani szeretném itt a viszályt, csak elmondani, hogy ennek a dolognak csak akkor van igazán értelme, ha megtaláljuk az egyensúlyt, amit viszont ma senki nem tud garantálni (pontosan az előbb leírtak miatt). Legyen az állat vagy növény, már nem tudod, mit eszel.


De azért remélem, elhiszitek, hogy nem akartam bántani senkit, csak szerettem volna erről beszélgetni.


Egy mindenre nyitott ember...:)

2011. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
41%
multivitamin, c-vitmin,halolaj kapszula, kalc-magn.tabletta,green mix 9,magic basic tabletta, ezüstkolloid -legalábbis ezeket kellene
2011. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
mióta van szüksége a vegánoknak vitamin és ásványi anyag kiegészítőkre?? ember, egyfolytában zöldséget, gyümölcsöt esznek, nem gyanús?
2011. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Jason Becker ***** válasza:

Utolsó:


Kaptál egy zöld pacsit!

De nem azért írom ezt, hogy a többiekkel kötekedjek!

2011. febr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem neked szólt, hanem annak, aki felsorolta miket kéne szednie kb. egész Indiának :D
2011. febr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!