Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehet kapni esszenciális...

Lehet kapni esszenciális aminosavakat?

Figyelt kérdés

vega vagyok,mint ahogy gondolom sokan mások itt.érdekelne,hogy ti egyszerűen a táplálékkal oldjátok-e meg ezeknek a bevitelét vagy van-e esetlegesen olyan,aki szed vmiféle koncentrátumot,gyógyszert ilyesmit.

nem kétlem,hogy megoldható ezek nélkül is,hiszen én sem szedem semmit,de elgondolkodtam rajta és ha van ilyen,utánanéznék.itt kifejezetten az esszenciális aminosavakra gondolok,amiket lehetőleg nem megölt állatokból nyertek ki.


2011. ápr. 5. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Akár bármely nagyobb boltban, a gyúráshoz használt fehérjeporokat nézd.
2011. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Izoleucin: magvak, sajt, tojás, lencse, mandula,sárgabarack, pisztácia, kókusz, olívabogyó

Leucin: barna rizs, bab, teljes kiőrlésű gabona, mogyi, dió,szója, tejtermékek, túró, sárgabarack, pisztácia, kókusz, olívabogyó

Lizin: tojás, sajt, tejtermékek, szója, spenót, bab, répa, ubi, cékla, zeller, szilva, körte, alma, szőlő

Metionin: szója, spenót, szezámmag, kukorica, tejtermékek, teljes kiőrlésű magok, káposzta, fokhagyma, karfiol, alma, ananász

Fenil-alanin: tökmag, mogyoró, gabonafélék, szója, túró, répa, cékla, spenót, paradicsom, ananász, szezámmag, tejtermékek, mandula, avokádó

triptofán: tejtermékek, tojás, datolya, banán, mogyi, csoki, túró, répa, zeller

Treonin: burgonya, tojás, tejtermékek, avokádó, káposzta, bab, dió, répa

Valin: gomba, lencse, szezámmag, mogyi, tejtermékek, gabona, répa, sütőtök, zeller, cékla, paradicsom, alma, mandula

Hisztidin: szotyi, barna rizs, dió, kukorica, szezámmag, retek, répa, ubi, zeller, hagymák, ananász, alma


Hajrá...

Ne tömd porokkal meg tabikkal magad, ha természetes úton is beviheted!!!!!

2011. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetes kiegészítők közül pl.az algákban van meg szinte mindegyik esszenciális aminosav.A spirulina például 18 féle amino-t tartalmaz,közülük 7 esszenciális.Én turmixba szoktam öntögetni a kapszulák tartalmát(porban is van,de az általam vett kapszulás olcsóbb)nagyon magas minőségű,könnyen beépülő fehérjét tartalmaz.
2011. ápr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,tanácsokat. mindenképpen meg fogom nézni ezt az algát,aztán remélem nem is lesz horribilis ára.
2011. ápr. 14. 17:05
 5/5 anonim válasza:
persze mennyi kell ?
2011. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!