Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel ízesíthetem a szója...

Mivel ízesíthetem a szója granulátumot, hogy finom rakott zöldbab készüljön belőle?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Inkább vegyél zöldbabot és készítsd el hagyományos úton...


Az sokkal egészségesebb és finomabb.

2011. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Hús helyett lesz a szója, nem a zöldbab helyett...


Én úgy szoktam, h vegetás forró vízbe teszem a szójakockát, így jó íze lesz, de pár órát mindenképp hagyd ázni.

2011. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
13%
hússal-.-
2011. szept. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Kis mexikói fűszerrel szórd meg, és pirítsd meg, miután beáztattad és kicsit kinyomkodtad. :)
2011. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Köszi mindenkinek, aki lepontozott:(
2011. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Aki nem vega, az mért biggyeszti be ide a kis légypiszkát?

Én is szeretem a húst, de emberem többet nem eszi, és normális válaszokat akartam, (mondjuk kaptam is két embertől) hogy finom ételt tehessek elé!

2011. szept. 25. 19:41
 7/12 anonim válasza:
88%
Én is vegetás vízbe áztatom,csak teszek bele fokhagymaport vagy fokhagymát is.
2011. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A szójában az a jó, hogy teljesen semleges, olyanra ízesíted amilyenre szeretnéd.

Én tartok otthon egy csomó fűszersót és váltogatom. Eredetileg húsokhoz vannak tervezve de csak fűszerkeverék és só, állati dolog nincs bennük.

Van magyaros ami jó fokhagymás, sültcsirkéhez való ami nem túl hagymás de telt ízű, halhoz való ami savanykásabb, grillhez való ami pikáns...

Ez esetben én a halra valót javasolnám.

2011. szept. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
64%
Ne egyél génmódosított szóját, és egyáltalán nem jó, ha elhagyod a húst. Három fontos aminosav hiányzik a növényekből. Egyél kevesebbet a húsfélékől, de ne hagyd el! A vegás gyerekek látványos szellemi hátrányba kerülnek. Olvass a vegetáriánus étrend előnyeről és hátrányairól. Ez egy nyugdíjas tanár véleménye.
2011. okt. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Azt a három aminovsavat már kb 20 éve eszik a vegetáriánusok és vegánok mint vitamintabletta. Mindenki tudja, hogy kell, lejárt lemez.


Mivel az állatokat amiket megeszel nagyrészt génmódosított szójával táplálják, illetve a húskészítményt ezzel dúsítják, akkor is szóját eszel ha hús van a tányéron.

A fogságban tartott állatok növényevők, amik köztudottan nem viselik jól a kis helyen történő fogvatartást. Rövid időn belül agresszívek lesznek, emiatt nyugtatózzák őket, hogy csökkentsék a kannibalizmust és az elhulló állatok számát, ami a cég profitját csökkentené.

Másrészt növekedési és izomnövelő szerekkel tömik őket, mert az ipari állatartásban nincs elég hely az egészséges izomzat kifejleszéséhez. Viszont a vevő szép nagy húst (izmot) szeretne, úgyhogy a cég tulajának érdeke hogy az állatok hormonozva legyenek.

Kérdezem én, hogy ezek a nyugtatók és hormonok vajon milyen hatással vannak a gyerekekre? Nem lehet hogy a tejhozam növelő hormon és a 8-10 évesen már menstruáló kislányok közt van némi összefüggés?

Esetleg a biológia órán tanult tengerszennyezés, olajfolt-probléma, víz alatti radioaktív hulladék tárolók és a menzán tányérra kerülő hal között?

A látványos szellemi hátrányt én nem tapasztaltam, pedig mind az általános mind a gimnáziumi és mind az egyetemi osztályomban sok a vegetáriánus.

Ez meg egy fiatal egyetemista véleménye.

2011. okt. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!