Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Állati és növénye fehérje...

Állati és növénye fehérje között ugye van különbség? A növényekből tehát nem lehet fedezni azt a táplálkozásunkban meghatározó fehérjeszükségletet, amit csak az állati fehérjéből kapunk meg?

Figyelt kérdés
Remélem érthető a kérdés.
2011. okt. 22. 10:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%

A növányi fehérjék nem teljes értékű fehérjék, nem tartalmaznak bizonyos esszencilis aminosavakat (amiket az emberi szervezet nem tud előállítani, és húsból fel tudja venni).


Ha azt szeretnéd megtudni, milyen hátrányai lehetnek, ha valaki nem eszik húst.. az nem csak fehérje-kérdés.

pl. vashiány valószínűbb.

2011. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

az esszenciális aminosavakról

[link]

2011. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nos egy vegával folytattam beszélgetést aki undorítónak talált engem mivel húst eszem. Próbáltam elmagyarázni neki, hogy a húsban lévő fehérje nem egyenértékű azzal ha rengeteg fehérjedús növényt eszik, de nem hallotta meg amit mondtam csak azt fújta, hogy állati fehérje nélkül is lehet élni és fel kéne fognom, hogy nincs szüksége a szervezetnek húsra, és én beszélem be magamnak, hogy kell, mert nem tudok lemondani arról, hogy szegény állatok húsával tömjem magam, pedig őket is tisztelni kéne mert élőlények, stb.


Én tudom, hogy van különbség fehérje és fehérje között, de hátha egy-egy vega is betéved ide és ő is látja a válaszaitokat. Engem felbosszantott, hogy úgy le lettem kezelve.

2011. okt. 22. 10:48
 4/24 anonim ***** válasza:
56%

A növények is élőlények :)

A leírásod alapján nem csak vega, de eléggé sznob is az illető.. ez már inkább "vallás" néhány embernél, nem csak egy étkezési mód.

2011. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
44%
Az ieneknek sajna hiába magyarázol. Úgy sem fogja fel. Meg van ugyan az ember hús nélkul de a teljesértéku élethez kell a hús. Én nem szólok bele egyen akkot zoldséget, de engem ne cseszegessen h gyilkos vagyok meg ienek. Nem tudom mi lesz ha egyszer kitalálja valaki h a novények is éreznek. Akkor már semmit nem ehetunk majd. Miért kell leszolni a másikat csak mert nem úgy gondolkodik mint o. Huh az ien engem is felmérgel. Aztán meg jonnek a kérdések itt h miért nem tisztelik a vegákat. Hát pont az ienek miatt
2011. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%

Talán nem ártana orvossal konzultálnod, mielőtt ilyeneket kijelentesz.


Az USA egészségügyi szervezetének volt elnöke szerint egészséges a vegetarianizmus, és csak Magyarországon 1000 orvos írta már alá a nyilatkozatot, mely szerint a vegetarianizmus nem csak hogy élhető, de kifejezetten javallt. (Csökkenti a csontritkulás kockázatát, vashiány kockázatát 30 év alatti nőknél, érrendszeri és idegrendszeri megbetegedések kockázatát).


Ha mindez nem elég, akkor csak vegyél példát arról a több milliárd emberről, aki vegetáriánusként élte le az életét.

(Jelenleg is több száz millió vegetáriánus él.)

2011. okt. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 doboszoli ***** válasza:
Meg persze néhány milliárd "húsevő" is...
2011. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
27%

"Talán nem ártana orvossal konzultálnod, mielőtt ilyeneket kijelentesz. "

Milyen kijelentésbe akarsz belekötni? Az orvosok sem fogják azt mondani, hogy a növények fehérjéje teljesértékű.

2011. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:51


A növényi fehérje kompletálható... Ha többféle növényi fehérjeforrást fogyasztasz, semmilyen esszenciális aminosavban nem lesz hiányod...

2011. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Na látod. Hiába mondasz nekik bármit akkor is te vagy a rossz.
2011. okt. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!