Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehet vegetáriánus pl egy...

Lehet vegetáriánus pl egy katona, sportoló vagy hegymászó?

Figyelt kérdés
Akik már leszoktak a húsevésről: milyen pozitív (és ha van, negatív) változásokat vettetek észre magatokon? Külön étrend tervezést igényel ez az életforma, vagy csak simán kihagyjátok a húst és a köretből többet esztek? :) Muszáj vitamint vagy egyéb táplálékkiegészítőt szedni mellette, hogy ne alakuljon ki hiánybetegség?

2011. nov. 15. 16:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Igen !!! Nem vagyok vega ,de kiprobáltam 2 hónapig birtam. Nem terveztem étrendet előre.. Én viszont nem érzeztem magam jól ,nem volt elég energiám . Fáradtnak és bágyadnak éreztem magam. Hamarabb elkaptam betegségeket. De ez én vagyok a Dr is azt mondta,hogy ez nem elhatározás kérdése,vagy birja a szervezet ,vagy nem..

Most ,hogy húst eszek jobban érzem magam..

Nem itélek el senkit aki vega : Mindenki próbálja ki aztán majd eldönti,hogy mi a jó neki..

2011. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Valaki bírja, valaki nem. Én sem bírnám biztosan. De azért én sem eszek minden nap húst. Nem is kívánnám minden nap, meg ki is győzné, hogy minden nap húst vegyen, és főzzön a családnak? A mai világban?
2011. nov. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Rengeteg ilyen sportoló, sőt még testépítő vagy boxoló is van. De vannak vegán sportolók is, akik egyáltalán nem esznek vagy viselnek állati eredetű dolgokat. (Tehát tejet és tojást sem). Ők állati fehérje helyett növényit fogyasztanak.
2011. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én vega vagyok,és nehéz fizikai munkát végzek.Nem szedek multivitamint csak C vitamint,és spirulínát.Tejterméket,és tojást eszek,és igyekszem változatosan táplálkozni.
2011. nov. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

IGEN!

Van rengeteg vegetáriánus, sőt vegán testépítő!

Amit fontos tudnod, hogy a legtöbb esszenciális aminosav a tejtermékekben és a tojásban van, fogyassz belőlük sokat, ne hülye táplálékkiegészítőkkel tömd magad.

2011. nov. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Tisztán növényi táplálkozással is elegendő fehérjéhez juta az ember.
2011. nov. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ugyan, simán! Body builder is lehetsz,ha akarsz! :)
2011. nov. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
azért katona talán nem. a harctéren nincs válogatás. vagy megeszed ugyanazt a moslékot, mint a többi vagy éhen maradsz.
2011. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

Én minden évben kb 2 hónapig egyáltalán nem eszem húst.

Különösebb változást nem veszek észre, talán egy fokkal általában könnyebb a gyomrom, de az sem mindig. Nem a hús a legnehezebb étel a világon, hogy mást ne mondjak paszuly, káposzta, lencse.


Nem igényel komoly tervezést, új receptek megtanulását viszont igen. És ez benne a legfaszább - nekem.


Ha eddig bécsi szeletet ettél főtt krupmlival, biztosan nem fogod beérni csak a főtt krumplival. Az az étel úgy teljes, anélkül hiányos. Körül kell nézni, rengeteg jó étel van hús nélkül is. Fedezz fel új ételeket - ennyi.

2011. nov. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
0%
Miért ne lehetne? De könyörgöm, ne legyetek vegetáriánusok, semmi értelme. Nem azt mondom, hogy mekitöltelék lennék meg éjjel nappal csirkecomb lóg ki a számból, de mégiscsak kell a hús a szervezetnek. Persze kell enni mellette zöldséget is gyümölcsöt is, de a húst nem lehet pótolni! Állatvédőknek üzenem, hogy ezeket az állatokat arra tenyésztik, hogy megegyük. Üdv!
2011. nov. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!