Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Visszatérnétek-e a húsevésre,...

Visszatérnétek-e a húsevésre, ha? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok vegák. Főként olyanok véleménye érdekel, akik az állatok iránti tiszteletből nem esznek húst:

Visszatérnétek-e húsevésre, ha az nem járna együtt semmiféle állat "kínzásával", és megölésével. Ezt úgy értem, ha sikerül a mesterséges húst (In vitro meat) kifejleszteni?

Aki még nem hallott róla, ezt úgy csinálják (egyszerűen fogalmazva), hogy fognak egy állati hús sejtet, és ahhoz tápanyagok hozzáadásával növesztenek sok hús sejtet. Mint ahogy a növényeket is öntözik, meg hasonló. Aki nem hiszi, hogy lehetséges, olvasson utána. Meg tudják már csinálni, csak nem épp olcsón.


Légyszíves csak kulturáltan fejtsd ki a véleményed.



2012. jan. 21. 12:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Én húsevő vagyok, de ha csak ilyen húsok lennének, inkább átmennék vegának. Fúj.
2012. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is húsevo vagyok, de kipróbálnám mien lehet. Amúgy az egésszel az a baj h amint írtad drága uh tuti nem szoknék át rá
2012. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vagyok vega, de még olvasni is borzalmas volt a soraidat! Én nem ennék ilyen mű borzadályt, de neked egészségedre! Ha vega lennék, tuti nem ennék ilyen szutykot, így meg hogy húsevő vagyok inkább vega lennék, semminthogy ilyen cuccot a számba vegyek... Vááááááá....
2012. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#3: Remélem nem a fogalmazásommal van gondod, hanem csak a műhús gondolatával.

Egyébként még tuti sokáig nem fog ilyen forgalomba kerülni, szóval nem mostanában lesz esélye bárkinek is megkóstolni.

Természetesen nekem is vannak fenntartásaim a dologgal kapcsolatban, de én talán nem lennék annyira finnyás, hogy meg se kóstoljam.

Másik meg sok olyan mesterséges dolog készül mostanában, amit szemrebbenés nélkül megeszünk (felvágottak, virsli, hamburgerhús, füstízzel dúsított sonka), és igazából ez se lenne különb dolog azoktól. Vagyis inkább de, ha nem csinálnak a fentebb felsorolt termékeket belőle.

2012. jan. 21. 13:13
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem térnék vissza, mert számomra a hús már nem étel.Nem kívánom, sőt, a látványától, szagától elmegy az étvágyam. Ezenkívül nem a húsra van szükségünk, hanem bizonyos anyagokra, amik nem csak a húsban találhatóak meg, ezért a húst pótolni nem kell.
2012. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

egyetértek előzővel. egyébként nekem a nagyipari állattartással van bajom, ebből következik az, hogy jó dolognak tartom, hogy legalább a gondolatig eljutottak oda, hogy megoldják a problémát. egyébként, ha normális körülmények közt tartanák az állatot, akkor már elgondolkodnék a húsevésen.

amúgy ne aggódjanak, azok akik a műhús szó miatt ódzkodnak, elég cuccal mérgezik az állatokat amiket most esztek...

2012. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát amit én eszek azt tuti nem mert háztól vesszuk a húst meg mi is tarunk állaotkat. Még ha annyira zavarna h rossz korulményekk kozt tartják is megenném a húst csak max kizárólag annak a húsát amit mi nevelunk
2012. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Mindenki kapott zöldet, mivel hajlandóak voltatok válaszolni. (Többet nem fogok osztani. :P )
2012. jan. 23. 12:22
 9/21 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam erről, miután egyik ismerősöm mesélte:)


Nem tudom, lehet, hogy kipróbálnám. Bár őszintén szólva nem csak állatszeretetből vagyok vega, hanem a húsok 90%-át mindig is utáltam (maga az állaga, az íze idegesít).

Lehet, hogy lenne olyan, amit megkóstolnék, csak az a baj, hogy a húsnak már a szagáról is az egész állatipar jut eszembe - nehéz lenne leküzdeni ezt az "undor"-beidegződést.

2012. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Maga a gondolat undorító hogy állati szövetet egyek. Ha mindez még plusz labormunkával is jár, akkor aztán tényleg gyanakszom.

Ez szerintem vagy kamu (vagyis ezt mondják, de valójában sima állattartást folytatnak), vagy valmi nagyon durva műcucc lesz belőle, aminek kitudja milyen hatásai vannak.

2012. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!