Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Linkeltek olyan videót, ami...

Linkeltek olyan videót, ami magyar üzemben készült, állítólagos állatkínzásról, és azért nem akartok húst enni? Egy vidit sem találtam, pedig kíváncsi vagyok rá, hogy mit állítanak, mi folyik ott!

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tökmindegy melyik üzem? A gyártási technológia mindenhol ugyanaz, mert mindenütt elkezdik felzabálni egymást az összezárt növényevők és ugyanúgy tartják őket kordában.

Maga az ipari állattartás állatkínzás.


[link]

2012. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen helyen állatok vannak és emberek, akik nem azért dolgoznak ott, mert szeretik az állatokat, ebből aztán bármi kisülhet.Videó nem nagyon van, mert általában tilos filmezni, de ha néha engedélyezik, arra a kis időre megmondják a dolgozóknak, hogyan viselkedjenek. Az biztos, hogy amíg ilyen népszerű a hús a konyhában, a falak mögött folytatódik a horror.

http://www.youtube.com/watch?v=SRUAVTWd2JM&feature=related

2012. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na hát azért a magyar állattartó telepeken nem ilyen körülmények uralkodnak ám! Nálunk a legtöbb csonkítást tiltja a törvény, és már eleve a szakember sem hajlandó rá. Csak belepörgettem pár helyre, de a kocát fekve tartó vas keret ad 1, csak ideiglenes, ad 2, nálunk nem is gyakori. A kocák csak addig vannak oda kényszerítve, amég a kicsinyek nem elég nagyok. Máskülönben agyon nyomná őket. Az is butaság, hogy folyamatosan vemhesek lennének a kocák. Semmivel sem elletnek többet, mint amire biológiailag képesek (tehát ugyanolyan gyakran vemhesül gyakorlatilag, mintha a szabadban élne). A kocának szüksége van regenerációra, és ezt be is tartják, mert érdekük.


Amúgy meg lehet szabadban tartani, csak akkor szerezzetek még egy bolygót. Vagy az is jobb lenne, ha a sötétzöldek nem nemzenének gyereket, mert akkor kevesebb állatot kellene tartani, és akkor nagyobb helyük lenne. ;) Nem kell azért mindent elhinni, amit a sötétzöldektől hallasz. Ezek az ökrök azt is kiharcolták, hogy az anyanyulakat csoportokban kelljen tartani. Mert hát szegény páráknak kell a szociális élet. Azt felejtették el, hogy ilyenkor verekedni, versengeni kezdenek. Felzabálják egymás fiókáit, stb stb... És ez csak 1 példa a vélt jó cselekedetek közül.


Nagyon helyes, hogy aggódsz rajta, hogy hogyan jut el az asztalodra a hús. Ezért nem szabad kétes eredetű húst vásárolni. Vegyél háztól, a boltban keresd a magyart. Azzal mindenki jól jár.

2012. márc. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

létezik ilyen pl. a egyes kínai étteremben élve nyúzzák az állatokat, mert úgy más íze van a húsnak


De azért mert egyesek barbár módon őlik le az állatokat az nem jelenti azt hogy akkor ne együnk húst. Az állatok levágásának van fájdalom mentes módja is.


A húsra szükség van hisz az állati fehérjéből épiti a szervezetünk a saját fehérjénket. A vega étkezési szokás abnormális a hinduknál jött divatba és terjedt el-- hisz ha nyomorog a tömegember és éhen hal az utcákon akkor érdemes beiktatni a vegetáriánusi étkezést a vallási tanokba-- nem igaz? akkor nem fog zúgolódni a Senki ember


Az egészséges étkezés és szervezet építéshez egyformán szükség van növényi és állati élelmiszerre

2012. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szerintem hülyeség ez az egész, nem olyan régen még nem volt szükség ilyen "állatgyárakra"... Lehetne más módon is, alapvetően húspazarlás folyik, amellett hogy nő a népeség, de azis minek? Lehet hogy van 2x annyi ember, mint néhány 10 éve, de ezek az üzemek azon a területen nem 2x annyi húst állítanak elő, mint szerintem, hanem sokkal többet... Én testépítéssel foglalkozom, így sok fehérje kell, ezáltal hús is, mégis ha ezen múlna, leadnám az igényt, és más forrásból előállított fehérjét vinnék be, vagy kevesebbet, de hát az emberek nem ilyenek, és a túlnyomó többség mentalitása alapjá megis érdemlik, hogy kipusztuljanak, mármint az emberek. Nincs még egy olyan görény faj, mint az ember...
2012. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2015. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!