Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Melyek azok a mezei, erdei,...

Melyek azok a mezei, erdei, vadon élő növények Magyarországon, amelyek nyersen, megmosva emberi fogyasztásra alkalmasak?

Figyelt kérdés
Olyan növények neve kellene, amelyeket nem lehet összekeverni hasonló kinézetű, de mérgező, vagy nagy adagban mérgező/hallucinogén növénnyel, tehát teljesen biztonságosak.

2012. máj. 12. 14:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A gomba nem növény azt én is tudom, de nem árt abból sem az ismeret, mert a gyógynövénnyel nem fog jóllakni az biztos.
2012. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha erdöbe tervezed a jövödet, akkor nezz utana, de ugy tudom, a gomba nyersen nem egeszseges. Nehany amugy egeszseges gomba nyersen többe vagy kevesbe mergezö. Bar igaz... tüzet mar az ösemberek is csiholtak. :)

Bar kisse kenyelmetlen, de egeszseges jövö ele nezel:

http://www.youtube.com/​watch?v=bBhNwzDV25I&feature=re..

Az erdöben lesz helyed termeszteni...


4.

2012. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
tormalevél és gyökér. jól jön ha esetleg meghülsz az erdőben, vagy csak fázol.
2012. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A medvehagymát a gyöngyvirág levelével lehet összetéveszteni (utóbbi mérgező). A medvehagymát az erős hagymaszagról lehet megismerni, ami a gyöngyvirágnak nincs (mellesleg hagymája sem).
2013. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!