Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusoknak szükséges...

Vegetáriánusoknak szükséges vitaminok?

Figyelt kérdés

Nem az idiótákra gondolok, akik megszállottságból csinálják, hanem az értelmesekre. Tejtermékek, tojás sok mindent tartalmaz...


Viszont én halat és semmiféle húst nem eszek. Azt olvastam, csak B12 hiányom lehet ettől.


Vettem B12 étrendkiegészítőt 100 db-osat. Ebből elég 1-1 tabletta naponta?



2012. júl. 15. 14:08
 1/3 anonim válasza:
Igen, ez így teljesen jó. Napi 1 tabletta elég.
2012. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
gabonapehely, tej, tejtermékek és a tojást is tartalmazza
2012. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne higgy el mindent, amit olvasol. A B12 hiány az átgondolatlanul táplálkozó vegánok egészen szélsőséges eseteinél fordulhat elő. Ha csak húst nem eszel, de más állati eredetűt igen, akkor felesleges aggódnod vitamin- (ásvány-, fehérje- stb) pótlás miatt, akármit harsognak a 30 éves (és az akkori mentalitásra jellemzően tudománytalan, előítéletekre alapuló) kutatásokra hivatkozó nagyokosok.
2013. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!