Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Érett feketebodza bogyóját...

Érett feketebodza bogyóját meg lehet enni nyersen, elcsemegézgetni? Nem fosok be tőle?

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nagyon. A bodza bogyóból készült szörpöt is kell forralgatni, hogy ne okozzon hasmenést.
2012. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én múltokr ettem, de nem lett tőle bajom. Csak kíváncsi voltam, hogy nagyobb mennyiségben fogyasztható-e nyersen, mert nagyon ízlett. :)
2012. aug. 15. 19:02
 3/8 Phoney ***** válasza:
100%
Amikor teljesen érett, akkor maga a bogyó már nem mérgező, csak a zöld részeket le kell szedni róla.
2012. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor jó, megkóstolom én is :)
2012. aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon finom :)
2012. aug. 17. 00:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Megeszed: megtudod...
2012. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Viridissima válasza:
Csak akkor edd meg nyersen, ha a pici magját nem nyeled le. A magvak, a levelek, az éretlen bogyók, a friss kéreg a sambunigrin glikozida tartalom miatt mérgezők. Görcsöket, hányingert okoznak. Átpaszírozva magok nélkül lekvárnak, öntetnek, vagy szörpnek elkészítve nagyon finom. Ezek enyhe hashajtó, fájdalomcsillapító, immunerősítő és izzasztó hatásúak.
2012. aug. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sosem mertem enni belőle, mert nagymamám mindig azzal jött, hogy minden bogyó mérgező, ami nem málna vagy szeder.


Pedig egy csomó szörpben meg lekvárban pont, hogy bodza van.

2012. aug. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!