Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok esznek...

A vegetáriánusok esznek csokoládét?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdésnek tűnik, de szeretném, ha megóvnátok a gúnyos válaszoktól.Köszönöm:)

2012. szept. 14. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Hacsak nem tejcsoki...
2012. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
én eszek :)
2012. szept. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Én is eszem. (Tejcsokit is, lévén, hogy tejet és tojást is fogyasztó vega vagyok.)


Sajnos időről időre felröppennek a városi legendák, hogy marhavérrel színezik, meg ilyenek. Hát nem tudom, mi igaz ebből, mondjuk csokiból mindig inkább keveset de drágát, jó minőségűt veszek. És reménykedem, hogy nem. Ha mégis, akkor szerintem az már nem az én hibám, hanem a gyártőé, ami átveri az embereket.

2012. szept. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
93%
miért ne ennének?!a csoki mióta hús??
2012. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Még szép! :) Aki tejtermékeket nem fogyaszt, az valószínűleg tejcsokoládét sem, de neki még mindig ott az étcsoki, nem kell lemondani semmiről :)
2012. szept. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vannak olyan csokik, amik állati eredetű anyagokat is tartalmaznak, pl. zselatint. Ilyen a Mars is. Illetve a piros ételfesték nagy részét egy cochineal nevű bogár nőstényéből nyerik ki. Sok vegetáriánus ezért megválogatja, milyen csokit vesz.
2012. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

A zselatint mondjuk sok esetben növényi forásból állítják elő, mert olcsóbb. Tehát nem tudhatod, hogy konkrétan a Mars csokiban állati, vagy növényi eredetű-e. A gumicukrok pl. növényi eredetűek :)

Szerencsére utálom a zselés dolgokat, úgyhogy ez a kockázat nem fenyeget engem...


És természetesen a tojást, tejtermékeket is fogyasztó vegetáriánusok is esznek csokit, a vegánok számára pedig már tuti feltalálták a vegán csokit....


pl.: [link]

2012. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
én is ovo-lakto vagyok, de havonta max 1x egy kocka csokit eszek, nem szeretem egyébként...
2012. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Marhavérrel színezik? Omg, ilyet se hallottam még. De minek is színezni, hiszen ott a kakaópor, nem?
2012. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
Az a marhavéres dolog nem tévedés! A 60-as években alig volt Magyarországon kakaó, valamiből mégis csináltak csokit (nugátnak hívták a biztonság kedvéért), abban is volt állítólag marhavér, meg egyéb nyalánkságok!
2012. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!