Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kapcsolatban állhat az, hogy...

Kapcsolatban állhat az, hogy nem eszem húst (halat sem), és már nem bírom megenni a chipset vagy az ehhez hasonló sózott, igazán zsíros ételeket?

Figyelt kérdés
Egyszerűen rosszul vagyok, miután chipset vagy zsíros ételeket eszem. Fáj a hasam tőlük. Mielőtt vegetáriánus lettem semmi bajom nem volt az ilyen ételektől. (Három éve vagyok vegetáriánus.)

2013. jan. 20. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, én mióta cukorbeteg vagyok, és alig eszek cukrot, néha van, hogy megyünk vendégségben, ahol rendes cukros sütik vannak, 1 szelet belefér, néhánytól egyszerűen rosszul vagyok.
2013. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elszoktál tőlük, ez szerintem teljesen normális reakciója a szervezetednek.
2013. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

igen.

és teljesen normális, hogy utána már ez vagy az nem kell, nem esik jól.

mert azért 3 év alatt alaposan átrendeződnek a mennyiségek, ami az enzimeket illeti. ebből több lesz, abból kevesebb (mivel nem használod, nem eszel olyan dolgot, amihez kellene) stb.

egyik ismerősöm 5 éve vegetáriánus (bár ő pl. eszik halat), most már fél falat hús is kiveri nála a biztosítékot, a gyomrában. becsapni sem lehet, rögtön rosszul lesz tőle, ha megnyalja, akkor is.

másik ismerősöm két éve vegán, a nagymamája mindig húslevessel tukmálja, mondván "dehátabbannincshús!" - pedig már látta, hogy bele sem kanalaz, mert rögtön rátör az émelygés, hasfájás.

kapcsolatban áll és teljesen normális. elvégre új, különböző étrendet követsz, és az emésztőrendszered is igazodott ehhez az új étrendhez. :)

nem csak pszichésen, hanem fizikálisan is változol.

2013. jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Érdekes felvetés..


a chips nagy részt keményítő. a zsírtartalma bár éppen ócska növényi zsír, de.. nem jó, hogyha az emésztésed elszokik a zsíroktól. nem akarok beszólni egy újabb vegános kérdésnél, de egészségügyi vonatkozásai miatt tudd: ha nem eszel zsírt, nem működik megfelelően az epéd, ott pangás jön létre. Az epekövet műtéttel távolítják el, ha eléggé előrehaladott.

2013. jan. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

azért chips és chips között is van különbség. van, amelyik kifejezetten olajos, olyan, mintha abban ázott volna és valamiért rajta maradt, mintha átitatta volna az egészet. az nehezen megy le, a fűszerezést-sót is elnyomja.

egyik-másik fajta meg kb. csontszáraz.

valóban nem jó, ha nem eszel zsírokat, esetedben növényi olajokat - de remélem, hogy ezt más ételeknél pótolod. (én is olyan ritkán eszek chipset, hogy máshonnan szerzem be az olajokat-zsírokat. pl. egészen konkrétan a csicseriborsó curry pirított hagymája alatt is ott van az az olaj, ha már vegetáriánus/vegán kajákról beszélünk.)

2013. jan. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én lassan 10 éve, de kifejezetten szeretem a sós, fűszeres nehéz ételeket.

Szoktam enni chipset is, falafelt is, töltött káposztát, sült krumplit, pizzát, lasagnet, tésztákat, rántott zöldséget, bablevest, egyéb nehezen emészthető dolgokat, de semmi bajom.


Valami mástól lehet.

2013. jan. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Off ^^^^


Én ezért nem értem a vegánokat. Adott okok miatt elhagyják az állati táplálékokat, és krumplival, lisztes kajákkal (gabonákkal, hüvelyesekkel) helyettesítik őket. Most vagy erős hitük van, miszerint a húsok okozzák a krónikus betegségek zömét, és nem a gabona, burgonya stb. fogyasztás - ezt muszáj elfogadni, különböző nézetek vannak, ettől szép a világ.. vagy egyéb ok..?

2013. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Off


A vegánság vagy vegetáriánusság még nem feltétlen egészséges, de nem is feltétlen egészségtelen. Ha jól csinálják, mindkettő nagyon változatos tud lenni. Nem csak az a fontos, hogy mit eszel, hanem az is, hogy milyen gyakran és milyen mennyiségben. A legtöbbekre rájön a féltés, ha valakiről megtudja, hogy nem eszik húst. Ilyen környezetben a legtöbb vega sokkal tudatosabban étkezik mint a társadalom nagy része. Nem azért mert nem eszik húst, hanem mert annyit csesztetik az étrendje miatt.


Ami engem illet, számomra lelkiismereti ok a fő mozgatórugó.

Attól, hogy szeretem és fogyasztok egészségtelen kajákat is, de nem ezek teszik ki az étrendem nagy részét. Sőt, fehérlisztet, finomított cukrot, rossz minőségű zsírokat és olajokat elég keveset eszek. Mivel magamnak főzök, elég jól meg tudom válogatni hogy mi van az ételeimben.


(6.-voltam)

2013. jan. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A vegán táplálkozást potenciálisan egészségesebbnek tartom mint a minden reklámozott színes-ízes cuccot fogyasztó nyugati táplálkozást, hiába eszik a nyugati ember húst, ha minden mással meg tönkrevágja magát.
2013. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én egysszerűen nem kívánom a húst, ezért nem eszem meg.
2013. jan. 23. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!