Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok segíteni?

Aremeen kérdése:

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Rengeteg utána olvasás filmnézés, tényfeltárás és dokumentumfilm nézés után eldöntöttem hogy nem akarok részt venni az állatok értelmetlen legyilkolásában és tartásuk által okozott kínzásában. Tudnátok segíteni hogy milyen ételeket egyek, egyszerűbekkre gondoltam mivel még középiskolás vagyok.. olyanokra amit eltudok készíteni és suliba is el tudom vinni.. stb. Kérlek ne írjatok olyan kommenteket h miért meg h ez hülyeség stb. Aki tud segítsen akár e-mail címet is cserélhetünk ! :) Előre is köszi mindenkinek ! :)

2013. febr. 2. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Most, akkor vegán leszel vagy csak vegetarianus?
2013. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:) nem tudom.. igazából azt tudom h tejet fel lehet váltani a szója tejjel halat amúgy sem eszem.. a tojás.. meg hát azt sem túlzóttan szeretem így ezeket sem fogom fogyasztani..
2013. febr. 2. 19:31
 3/9 anonim válasza:
17%
Ha fiú vagy, felejtsd el azt, hogy nem eszel húst, a tej amúgy is kamu fehérjeforrás a szója meg pláne.. Többet árt mint használ. Olyan leszel mint egy veréb ha nem eszel semmi értelmes kaját. Minket nem arra találtak ki, hogy növényeken éljünk, örülj neki hogy nem nyersen dobják eléd a húst.. Egyébként meg semmi sem fog változni azzal ha vega vagy ugyan úgy árulják a csirkemellet a boltban.. Ezzel nincs is semmi probléma ezért tenyésztik a HASZON állatokat. A sok hülye dokumentumfilm miatt megsajnálod őket, miközben évezredek óta húson élünk. Ez az élet rendje, felejtsd el azt, hogy növényevő leszel, elég gyenge
2013. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Budonak igaza van, az evolúció mindenevő állatnak formázta az embert.
2013. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Párolt zöldségek olívaolajos kenyérrel, főtt krumplival, paradicsomos babbal(konzerv is jó), különböző magokkal meghintve, mindenféle gyümölcsökkel,avokádóval(amikor le van árazva, mert löttyedt, akkor a legfinomabb), csíráztatott magokkal tetszés szerint kombinálva, szendvicsnek elkészítve, ha tejterméket fogyasztasz, akkor hozzá egy jó natúr joghurt, plusz egy nagy üveg víz, esetleg mézes kávé vagy főtt burgonya és cékla leve(ivólének isteni).
2013. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt megértem, de az én lelkiismeretem csak akkor maradhat tiszta ha nem eszem, ajánlom figyelmetekbe az Élelmiszeripar RT című filmet youtubon. ;)
2013. febr. 2. 22:04
 7/9 A kérdező kommentje:
22:03 köszi :D és tudnál még segíteni ? a vacsim már vega volt !
2013. febr. 2. 22:05
 8/9 anonim válasza:
100%
De amugy ha már erről van szó, bocsi amiért nem ezzel kapcsolatosan irtam. Ami nekem bejön ( persze húsok mellett:D) Mozzarella, oregánó, paradicsom, ez nagyon finom. Brokkoli nagyon fontos, rizs, krumpli, szóját ne nagyon egyél ha nem akarod, hogy bajod legyen. Barna kenyér, vaj, saláta, paradicsom, paprika. Ananász jó zsírégető ha esetleg kellene.. Ezek mellett fontosak a gyümölcsök mint pl: eper, málna, kivi, alma, barack.... Ezek közül egy csomóból tudsz turmixot is csinálni. Ha az nem terhel meg annyira, a tejért nem ölik meg a teheneket, rakhatsz a turmixba ha extrém a dolog, akkor szója tej, de nem ajánlom:)
2013. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezeket különböző itteni válaszokból másoltam össze neked:

Köményes leves, rántott gomba, sült krumpli

Hamis gulyás, palacsinta

Paradicsom leves, bácskai gombás rizs

Krumpli leves, túrógombóc

Zöldség leves gríz gombóccal, spenót tükör tojás

Sárgaborsó leves, tejbegríz

Fokhagyma leves, rántott sajt krumpli püré.


káposztástészta a tészta tojásnélküli legyen

krumplis, mákos, dióstészta szintén tojás nélküli tészta legyen

paradicsomos káposzta

főzelékek-ezeket kukoricakeményítővel sűrísd majd önmagával turmixold

gyümölcsleves

paprikáskrumpli sok zöldséggel, tofuval

rakottkrumpli, káposzta, karfiol tofuval rakva, a krumpli közé mehet paradicsom, gomba, spenót

gombapörkölt tarhonyával, rizzsel, krumplival

főtt krumpli meggyszósszal

lencsefőzelék zöldségvagdalttal-reszelt zöldségekből, rizsből és fűszerekből csinálhatod majd sütőben kisütöd-pl reszelt cékla, káposzta, répa, retek stb

rizibizi gombapörkölttel

rántott gomba, karfiol, kelkáposzta, hagymakarika

töltött zöldségek sok zöldséggel, rizzsel, pl egy krumplit megtöltesz rizs, fűszer és még több zöldségekkel

vagy pl padlizsánt rizzsel, paradicsommal, és gombával töltesz

paradicsomleves

kelkáposztafőzelék rántott gombával

zöldséges tésztáj, gombás-paradicsomos tészta a tészta itt is tojás nélküli

szója, rizstejet ehetsz?


szója, rizstejből tudsz csinálni főzelékeknke és krémleveseknke is sűrítést ha nem annyira jönne be a kukoricakeményítő, tejberizs/gríz gyümölcskocsonáyval, fahéjjal, kakaóporral, mákosguba, csak arra figyelj hogy a kifli simán vizes legyen

tudsz tüsni tojásnélküli palacsintát, gofrit is, és sütiket is édességként, zabpehelyből nagyon sik finom gyümölcsös és csokis süti/keksz készíthető

hát itt megtudod nézni, tejszármazékot és tojásszármazékot is tartalmaz

ha van rá módod tönkölybúzából süssél te magad pogácsát, ha eheted szójából készült sajtot vagy tofut tegyél a tetejére ha nem akkor tökmag, szezámmag, kapor, köménymag is jó vagy valamilyen kis zöldség-pl tök, aszalt paradicsom, vagy tölthted is gombával, spenóttal

hozzá tudsz inni rizstejból készült vaniliás/kakaós/tejeskávés italt és már meg is van a reggelid, vagy az uzsonnád

zabpehely+gyümölcsö és vagy magvak és szója joghurt/tej mehet reggelire



Levesek:

póré/fokhagymakrémleves, zellerkrémleves, gombakrémleves, cukkínikrémleves, borsóleves, köménymagos leves, bableves, tárkonyos gombaraguleves, karfiolleves, krumplileves, krumplikrémleves (fehérborral vagy kéksajttal is szoktam főzni), sajtkrémleves, tojásleves, zöldségleves (mint a húsleves, csak változatosabb zöldségekkel, hús nélkül...), brokkolikrémleves, spárgakrémleves


Második:

rakott tészta/krumpli bármilyen zöldségekkel, rakott dolgok rizzsel (pl. brokkoli, karfiol), ratatouille (francia lecsó padlizsánból és cukkíniből), rántott/grillezett bármi (gomba, karfiol, csillagtök, padlizsán, cukkíni), lasagne padlizsánból, cukkiniből, chili sin carne, töltött cukkinicsónakok, tejszínes-fűszeres padlizsántekercs, tejszínes gombás tészta, gombapörkölt, töltött-sült krumpli, töltött hagyma/gomba/paprika/paradicsom, lecsó, rántott sajt/camambert, ázsiai tészta wok zöldségekkel, spagetti gombás-paradicsomos szósszal, pizza zöldségekkel, tojásos nokedli, cukkíni/sajtfasírt (a hús helyett egyszerűen reszelt cukkini vagy sajt kerül bele, nagyon finom, főleg sajtos öntettel), tofu különböző pácokban, kisütve, hamis töltött káposzta, csőben sült spárga, túrós tészta, káposztás tészta (cukorral), máskos/diós tészta, bármilyen főzelék, stb...


vacsora, reggeli, desszert stb.:

saláták (sajttál dióval, almával, szőlővel/majonézes kukorica/tojássaláta/görög saláta/francia saláta/ svéd gombasaláta), rántotta, omlett, bundáskenyér, tükörtojás, padlizsánkrém, avokádókrém, tojáskrém, kőrözött, kőrözöttes/kéksajtos sajttekercsek, tócsni, gofri, palacsinta, aranygaluska,túrógombóc, stíriai metélt, madártej, pogácsa, túrós batyu, kakaóscsiga, lekváros bukta, melegszendvics, stb...


Itt pedig egy vegetáriánus szakácskönyvet találsz:

[link]


Én azt javaslom neked, hogy egyelőre még egyél tejtermékeket és tojást, mert így sokkal könnyebben hozzájutsz a szükséges mennyiségű fehérjéhez és ásványi anyagokhoz. Ez esetben csak a vashiányra figyelj oda. Ha utána ezt még kevésnek érzed, akkor is legkorábban egy év múlva legyél vegán, de akkor már nagyon kell figyelned, számolgatni a tápanyagokat, vitamint stb. Hamarabb azért ne, mert nem lenne elég időd tájékozódni.

2013. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!