Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ausztriában és Olaszországban...

Ausztriában és Olaszországban mennyire vannak vegetáriánus választékok az éttermekben, vendéglőkben, kiskocsmákban?

Figyelt kérdés

Mennyre leszek meglőve vegetáriánusként egy osztrák vendéglőben vagy egy olasz pizzériában?

Mik a tapasztalatok?


Azt tudom, hogy az osztrákok nagy húsevők. Mi se nem egy elit étterembe se ne egy lebuj kiskocsmába nem ülünk be, olyan középkategóriás vendéglők eshetnek szóba. Ilyesmi helyeken szerintetek számíthatok vegetáriánus választékra?

(Semmi extra igényem nincs, semmi életallergia vagy érzékenység.)

Az olaszoknál meg gondolom pizzázni tervez a társaság. Az olaszok mennyire húsevőek? Vajon készítenek vegetáriánus pizzákat is?

Meg úgy alapból: Nagyon kinéznek a pincérek, szakácsok egy vegetáriánust arrafelé?


Vannak tapasztalataitok az osztrák és az olasz vendéglátással kapcsolatban?

Vegetáriánusként tudtatok választani? Fel vannak készülve egy átlag kisvendéglőben a vegetáriánus vendégekre is?


Előre is köszi a válaszokat! :)



2013. júl. 4. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az osztrákok NEM nagy húsevök, Magyarországon sokkal inkább esznek sok húst az emberek.


Minden étteremben lehet kapni elég sok ételt, ami húsmentes, söt ha elöre szól valaki, akkor kimondottan odafigyelnek arra, hogy ne kerüljön még véletlen sem húsos étel a tányérra.

2013. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. júl. 4. 23:39
 3/9 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Nos, én ezt úgy szoktam megoldani, hogy (akár itthon, akár külföldön) megnézem az éttermek étlapjait a bejáratnál. Ha van olyan húsmentes kaja, ami megtetszik, és elfogadható az ára is, akkor betérek. Olyan helyen még nem voltam, ahol fel kellett volna állnom az asztaltól, mert csak húsos kaják voltak. Egy magára valamit is adó étteremben lehet vega kajákat is rendelni.
2013. júl. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Németországban vannak tapasztalataim, de talán érvényes az Osztrákokra is, ott is sok vega él. Itt a legtöbb magára valamit is adó étteremben gondolnak a vegetáriánus vendégekre is, tehát nem mint otthon (rántott gomba, rántott sajt, ha nem tetszik fel is út, le is út).

Ennek ellenére van néhány hely, ahol tényleg csak sültkrumplit ehetsz, és nem is érdekli őket, hogy a vendég elégedetlen. Vegetáriánus pizzák vannak általában mindenhol, azzal szerintem nem lesz gondod. De ha nincs is az étlapon, rendelésnél kérd húsmentesen.

2013. júl. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ausztriától tartok jobban, de már gyűjtöm ki németül és olaszul is a kaják neveit hátha nem lenne angol nyelvű étlap.
2013. júl. 5. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy segít a szótár, de azért az osztrákokkal vigyázni kell.

Amikor mi kint voltunk, és caffét kértünk, kaptunk egy teásbögrényit tőlük. Olyan volt, mint nálunk a tejeskávé.

Amikor reklamáltunk, mondták, hogy náluk ez a kávé, ha mokkát akarunk, akkor mokkát kérjünk, és azt kapunk! :))


Szóval jobb lenne, hogy amikor kigyüjtöttél dolgokat, valakivel még átbeszélnéd, aki esetleg már régebben él odakint, nehogy valami hasonló meglepetés érjen!

2013. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

huh, okés, köszi! :)

Gondoltuk, hogy a kávét majd espresso-ként kérjük ki, mert a tejes változatot nem szeretjük mi sem.

2013. júl. 7. 19:33
 8/9 anonim válasza:
Szia, Olaszországban az éttermek tele vannak vegetáriánus kajákkal. Mondjuk pl. a pizzára milyen sajtot raknak, nem tudom, de a nélkül is lehet kérni, az az ún. pizza rossa.
2013. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ja, és tészta: pasta al pomodoro, sima paradicsomos tészta, de mindenhol isteni.
2013. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!