Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Húst és/vagy tojást nem...

Húst és/vagy tojást nem fogyasztók, ti miért nem eszitek meg ezeket?

Figyelt kérdés
"Kivet" vagy megszól a társadalom érte benneteket valamilyen formában?
2013. júl. 15. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

ismerek olyat, aki egyáltalán nem eszik állati eredetűt, azért, mert

rossz a szaga,

veszélyes, sok baktérium, hormon stb van benne,

teljesen jól megvan nélküle

az nála csak az utolsó érv, hogy így kevésbé pusztítja a Földet

2013. júl. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Mi a párommal nem eszünk semmilyen hústerméket, viszont tejtermékeket, tojást módjával -igen. Nos, én személy szerint gyermekkorom óta állatbarát vagyok és már kiskoromban is iszonyatként éltem meg egy mások által vidám programnak ítélt disznóvágást, ökörsütést, csirke nyakának felvágását, halak fejbe verését, stb. Borzalmas! Másrészt miután komolyabban elkezdtem foglalkozni az egészséges életmóddal, a betegségek kockázati elemeivel, majd elolvastam jó pár könyvet az élelmiszerbűnözésről, a vágóállatok "növesztéséről", a késztermékekben található adalékanyagokról,stb egyértelművé vált számomra, hogy nem eszem többé húst. Egy átlag ember húsfogyasztása évente kb 60kg, élete folyamán vegyünk egy átlagéletkort, 65év alatt 3900kg húst eszik meg - ráadásul növeli a szív- és érrendszeri megbetegedések arányát. De ez nagyon összetett téma. Az állattenyésztés során rengeteg antibiotikumot kapnak az állatok, aromával dúsított tápokat kapnak, hogy minél többet faljanak és hormonokkal gyorsítják a növekedésüket - ezek tények és ez a fizikai sík. Szellemi síkon pedig az állatok általi érzeteket tartalmazza minden egyes sejtjük, aminek elfogyasztásával egyesülsz és a részeddé válik, még ha tudatosan nem is hiszel ebben, vagy nincs róla tudomásod, akkor is.

Párom, szívéhez közeli állatkáival történt tragédiája óta nem eszik húst. Egészségesek vagyunk, sportolunk és semmi olyan tápanyag nincsen, amit növényekkel nem lehetne helyettesíteni, mindössze informálódás, intelligencia, igényesség kérdése. Felismerni azt, hogy ne aknázzuk ki a Földet, ne bántsuk indokolatlanul az állatokat, gondolkodnak és éreznek és nem azért élnek, hogy lemészároljuk őket, bármiből csak annyit együnk, ami az egészséges túléléshez kell, ne pocsékoljunk, vigyázzunk a környezetünkre, szelektíven válogassuk a szemetet, mielőtt kidobunk valamit, egy pillanatra álljunk meg. Nem-e lenne jó ez valamire, valakinek, mire lehetne még felhasználni, legyünk kreatívak és találékonyak, ne legyünk lusták minden csak megszokásból, gépiesen cselekedni, érezzünk és gondolkodjunk, ne zárkózzunk el a természettől, értékeljük szépségét, sokszínűségét, vegyük észre nap, mint nap magunk körül a sok apró csodát! Békét és szeretetet mindenkinek.

2013. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A tojással is így vagyok, mint ti a hússal. A tejtermékek valahogy más tészta :), azt még megeszem.

Lépten-nyomon elutasításba ütközök ezzel a témával kapcsolatban annak ellenére, hogy nem állok az asztalra a családi ebédnél és hirdetem a véleményemet a húsevésről. Mégis elítélik. Ilyeneket kapok: "Ja, még mindig nem eszel húst? Azt hittem, már megváltoztál." Pff.

"Az állat arra való, hogy megegye az ember." Pff.

"Én állatbarát vagyok, de az ember természetes tápláléka a hús, ezt a fogazata is bizonyítja." Pff.

2013. júl. 15. 15:04
 4/14 anonim ***** válasza:
Én tojást és húst sem eszem, vagy ami ezt tartalmazza, tejtermékek közül is csak sajtot, azt is egyre ritkábban (inkább már a vegán életmód felé haladok). Eleinte sokkal több beszólást kaptam családon belül, ma már egyre kevesebbet, de azért még akad. Én egyszerűen elengedem a fülem mellett a buta megjegyzéseket. Egyenlőre még mindenki magánügye, hogy mit eszik, és én főzök magamra (külön élek a szüleimtől), tehát semmi beleszólásuk nincs ebbe. Azt viszont már észrevettem, hogy az emberek túlnyomórészt rohadtul nincsenek tisztában a vegetarianizmussal, veganizmussal, max. valami rémhírt ha olvastak róla, ezért nyomják a megszokott buta érveiket. De miután beszélek nekik erről, általában megértik és békén hagynak.
2013. júl. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azért is tettem fel a kérdést, mert én nagyon régóta így eszem, de a családi ebédeken, ha én vendég vagyok, mindig problémáznak, hogy nekem nem tudnak mit főzni, meg "legalább a húsleves levét megehetnéd" beszólásokat kapom. Ha mégis készítenek valamit, akkor vagy ízetlen (nem értem, miért kellene ízetlenül enni a zöldségeket - persze azoknak legalább van íze fűszer nélkül is, megnézném megennék-e a húst fűszer nélkül - vagy nincs megfőzve rendesen pl. a rizs. Ha étteremben szeretnék enni valamit, akkor választhatom a párolt mexikói mixet sült krumplival. "Miért nem eszek rántott gombát, sajtot? Abban csak kevés tojás van." Ez a másik kérdés, amivel folyton zaklatnak. Nem értik, hogy annyi tojást sem eszem, amennyi a panírhoz kell. Persze nem lenne nekem az sem gond, ha vinném magammal a kaját, de azt sem engedik igazán.
2013. júl. 15. 21:51
 6/14 anonim ***** válasza:

ez a problémázás a legidegesítőbb. mert köretet szoktak csinálni a hús mellé, miért fáj nekik, ha csak azt eszed?

mellesleg, én is azért nem eszem, mert mindig is undorodtam a hústól, egészen pici koromtól kezdve. s tőlem is megkérdezi pl. a szomszédasszony, hogy még mindig nem eszel húst? már háromévesen is elutasítottam.

2013. júl. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
a másik, ez a húsevő fogazat duma. ilyenkor azt szoktam mondani, nézzenek már meg egy macskát. kicsit más a fogazata, és ő húsevő. arról nem is beszélve, hogy a ragadozók nem a boltba mennek a húsért, s aztán megfőzik, sütik azt...ha annyira húsevő fogazata lenne az embernek, akkor el tudná kapni a zsákmányt, s el tudná fogyasztani teljes egészében.
2013. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
az állatoknak jogukban áll finomnak lenni!
2013. júl. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Mi egyiket sem eszzük. A lányom allergiás rá, így egyszerűbb volt kiiktatni mindannyiunk étkezéséből, főleg, mikor még ngyaon kicsi volt. Már ehetnénk, mert megérti, ha nem ehet vmit, de nem is kívánom, sőt.. kifejezetten megundorodtam tőle, h érzem rajta az állat szagát...
2013. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én meg mint húsevő paraszt, azt mondom, hogy bizonyos szempontból baromsák kerülni minden állati eredetű terméket.

Tök jól hangzik, hogy vega (ha jól tudom, akkor nem egyenlő a vegetáriánussal)vagy, de a szervezeted ennek nem fog annyira örülni. Nem azért fogynak le az ilyen szemléletű emberek, mert olyan nagyon egészséges dolog, amit csinálnak, hanem mert nem jutnak elegendő tápanyaghoz. (pl. vas-hoz, de van még pár olyan ásványi anyag, amit nehéz a szervezetbe juttatni hűs ételek nélkül)

Viszont a tejes dologgal egyetértek... Az teljesen felesleges. A mi emésztő rendszerünk szinte semmit nem hasznosít egy pohár tejből.

Másrészről viszont fogápolás szempontjából sokkal jobb "növényeken élni"...

Viszont... Ha az ember kerülni akarja a vegyszereket, akkor BIO étrendre kell áttérnie...

Nem olcsó, de sokan dicsérik :D

2013. aug. 3. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!