Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok miért tartják a...

A vegánok miért tartják a tejtermékek és a tojás fogyasztását az állatok kizsákmányolásának?

Figyelt kérdés
Igazából felvilágosítást szeretnék kérni, a miértjére még sehol nem találtam választ. (Egy vegetáriánus kérdező.)

2013. júl. 26. 21:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
mert a nagyüzemi tartással kínozzák őket, hogy tojjanak, fejjenek. a tehenektől elveszik a borjaikat, h ne igyák meg a tejet, de születnek velük, h legyen tej. a tyúkok meg akkora ketrecben vannak, h meg sem tudnak mozdulni. nem vagyok vegán, csak tudom, h ez megy.
2013. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
0%
És?
2013. júl. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

A teheneket minden évben újra megtermékenyítik (mesterségesen). A borjaikat születésük után elveszik és egy kb. 1 nm-es igluba zárják. Nem láthatják sem az anyjukat, sem más borjakat. Nem szophatnak tejet az anyjuk tőgyéből. Vödörből itatják őket egy porból vízzel kikevert löttyel. Szegények nagyon zavartak, és sokáig sírnak az anyjuk után. Az anyjukat ellés után pár órával már újra elkezdik fejni, ő is még sokáig sír, a picit hívja. A teheneket a folyamatos erőszakos tejtermelés hamar kimeríti, már 4-5 év után vágóhídra küldik őket, pedig akár 30 évig is élhetnének.


A tyúkokat akár ketrecben, akár mélyalmos tartásban tartják, extrém zsúfoltságban élnek. Szárnyaikat nem tudják rendesen kitárni, képtelenek nyugodtan pihenni. A stressz miatt állandóak a harcok, hogy ezt megelőzzék az állattartók, naposcsibe korukban levágnak a csőrük hegyéből egy darabot. Ez egy nagyon fájdalmas beavatkozás, és evés közben is folyamatos fájdalmat éreznek, többek között a fájdalom miatt sem csipkedik egymást annyira. úgy manipulálják őket, hogy minden nap tojjanak egy tojást, holott a természetben ez évente max. két alkalom lenne, kb. 12 tojással. A tojáshéjhoz szükséges kálcium a csontjaikból vonódik ki, tollaik kihullanak, bőrük és kloákájuk begyullad. 1,5 évesen vágóhídra kerülnek. Az egész életük csak szenvedés. Napot, fúvet soha nem látnak, ez igaz a tehenek többségére is.

2013. júl. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
3%

De te kajak úgy beszélsz róluk mintha érző lények lennének:)

Szerintem ez egyszerű ösztönös viselkedés hogy hívja a borját...nem szereti vagy ilyesmi ahhoz túl buta.

Sőt, sajnos én tudom hogy még esti mesét sem olvasnak nekik este és a fogukat sem tudják megmosni..még TV-jük sincs azt a qva életbe :D

2013. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
első vagyok. utolsó, ne is haragudj, de te egy idióta vagy. az ilyen emberek miatt ocsmány az emberi faj
2013. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

"...De te kajak úgy beszélsz róluk mintha érző lények lennének:)

Szerintem ez egyszerű ösztönös viselkedés hogy hívja a borját...nem szereti vagy ilyesmi ahhoz túl buta..."


Nyilvánvalóan te is egy okoskodó panelpatkány vagy, aki tehenet eddig csak a hamburgerében látott, különben nem mondanál ekkora butaságokat. Igenis erős érzelmi kötődés van a tehén és a borja között, ahogy akár még egy tyúk és csibéi között is. És egyáltalán nem buták, sőt. És mindegyikük más egyéniség, akár az embereknél. Ezt tudnád, ha valaha is foglalkoztál volna állatokkal.

2013. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
gondolj bele, hogy ha matematikailag 50-50% esély van hím és nőstény utódra (tyúk és tehén esetén egyaránt), de a tojás és a tej szempontjából csak a nőstény hasznos, a sok megszületett hímmel mit csinálnak? bedarálják húslisztnek, mert nem éri meg felnevelni, a húslisztet meg megetetik a többiekkel.. .. ebbe most ne menjünk bele, hogy miért rossz.....
2013. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 gungasam ***** válasza:
0%
A vegánok egy olyan álom világot szeretnének amelyben az állatok (házi és vad) a természetük szerint élhetnének, kényszerek nélkül.Ez az emberi természetet ismerve belátható időn belül csak úgy valósulhat meg ha az állatok kihalnak és akkor a természetük szerint nem élnek.Erre jó esély van de arra, hogy leszokjunk a húsevésről semmi...ez a másik lehetőség.Ez a második akkor fog bekövetkezni amikor az első már bejött.
2013. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az emberiség előbb utóbb rá lesz kényszerítve, hogy kevesebb húst egyen. Mivel már így sincs elég termőterület ennyi ember és haszonállat táplálására. Már az esőerdőket égetik fel emiatt, és abból a kukoricából, szójából Magyarországra is kerül.

A haszonállatok pedig sokszorosát eszik meg a gabonának. Tök durva, hogy ma már a kérődzők is konkurenciáink ilyen téren, holott eredetileg "fűevők". Egy tehén pl. naponta akár több mint 20 kg. gabonát és szóját is megeszik a kajájába keverve. Ebből egy ember hetekig ellene.

2013. júl. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
És ha az említett állatok boldogan élnek egy farmon vagy egy tanyán és onnan van a tej meg a tojás?
2013. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!