Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A szója okozhat nőknél hormonz...

A szója okozhat nőknél hormonzavart, szőrösödést, cisztát?

Figyelt kérdés
Amikor lányom szójababot rágcsált, utána egy nagy ciszta lett a petefészkén. Valahol olvastam, hogy a szója megbolygatja a női hormonokat. Ez igaz lehet? Mivel lehetne még a húst pótolni a szóján kívül? Mert nem akar húst enni.
2013. szept. 16. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Igen, ha a szója génkezelt (márpedig az), akkor okozhat hormonzavart. Sürgősen álljon le vele!

Egyébként a hús fontos, hülyeséget csinál, hogy nem eszik. Ha már így van, akkor hüvelyesekkel, tojással, tejtermékkel lehet pótolni. Leginkább a tojást ajánlom ezek közül, a tejtermékekkel is vigyázz, inkább sajt vagy túró formájában egye.

2013. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Én is sokszor fogyasztok szóját és próbáltam több forrásból tájékozódni ezekről. A törvény szerint az EU-ban csak és kizárólag takarmányban fordulhat elő génkezelt szója, így meglepő szerintem sok mindenkinek, de elvileg a húsevők a veszélyeztetettebbek, a húsban feldúsulnak ezek a hormonok is (az egyéb antibiotikum stb. finomságok mellet) amiket a takarmánnyal megetetnek az állatokkal. Ha pedig szójabab helyett szójakockát, granulátumot vagy tofut enne a lányod, akkor viszont abszolút nem kell ilyesmi miatt aggódni, azokban már nincs semmi káros igaz a hasznosak is eltűnnek belőlük a feldolgozás, fermentálás hatására.
2013. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ahogy előttem írták, az emberi célra forgalmazott szójatermkek nem génkezeltek, de atakarmánx igen, vagyis a hús sokkal veszélyesebb. ld Kína tanulmány.

van a szójában fitoösztrogén, ez veszélyesnek hangzik, de Ázsiában, ahol sokat fogyasztanak, semmi statisztikailag kirívó nincs, sőt: a klimaxot jobban viselik a nők, mint Európában.

a nyers szójababot nem jó rágcsálni, senkinek, mert az úgy emészthetetlen.

nyugodtan egyen a lányod szójakészítményeket, a tejterméket meg kerülje.

a húst nem kell pótolni, hanem a megfelelő mennyiségű fehérjét, ezt lehet pld olajos magvakkal, gabonafélékkel, rengeteg vegán (csak növényi) recept van a neten, keressél, vagy kérdezz priviben.

2013. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akartok menni, bio szójából készült termékeket vegyetek. Génmanipulált növényi (vagy állati) termékek nem kaphatnak BIO minősítést.
2013. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!