Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen kenyérre való kencéket...

Milyen kenyérre való kencéket lehet készíteni zöldségekből?

Figyelt kérdés
Most szokunk át a teljes vega étrendre. Nekem elég jól megy, de a férjem és a gyerekem még felvágott függő. Szeretném, ha helyette mást ennének reggelire, illetve vinnének tízóraira. Néhányat én is ismerek, de sajnos az elég kevés.
2009. nov. 10. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

összevágsz egy kis cukkinit, sárgarépát, kaliforniai piros paprikát, összekevered Philadelphia krémsajttal, egy kis tormával, és kész...hmmm nagyon fini

A másik, zeller zöldet felaprózol és simán vajjal összekevered, az is nagyon finom!Csak jó zeller zöldet ritkán lehet kapni és kicsit drága.

Az avokádó is nagyon finom!Simán rákened a kenyérre, rászórsz egy kis borsot, sót esetleg salátalevelet.

Nem tudom a tojás belefér-e, de a tojáskrém is nagyon fini!megfőzől pár tojást, a sárgáját összekevered vajjal, sóval, majd az apróra darabolt fehérjét hozzáadod!én nagyon szeretem, most hogy eszembe jutott, megyek és csinálok is:)

2009. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Neked sem tesz jót a hús nélküli étrend,de a gyereknek kifejezetten káros.Ha majd felnőtt lesz,akkor döntse el,hogy akar-e vega lenni.
2009. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem eszem húst, de a családra nem erőltetem a saját döntésem!

Én imádom a snidlinget vajkrémmel, és a fokhagymás sajtkrémet!

2009. nov. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Padlizsánkrém. Ha szeretitek a padlizsánt, akkor nagyon jókat lehet belőle készíteni. Itt van pár variáció rá:


[link]

2009. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Tudom , hogy nem zöldség, de muszály megosztanom Veled. Kulináris gyönyör. Vegyél egy avokádót, és várdd meg amigmegpuhul./Nem baj, ha barnul is./ Szóval ha egy pár nap után ha megpuhult, egyszerűen le lehet húzni a héját, és kézzel darabokra lehet szedni. Az avokádódarabokat tedd egy tálba. Adj hozzá majonézt/Ne spórolj vele/, feketeborsot, esetleg fokhagymát. Keverd el./Ha jól csináltad az avokádó már megpuhult annyira, hogy villával lehessen törni/ Barna kenyérre kenve/jó vastagon/nem lehet abbahagyni. Szktam mellé paradicsomot is enni.
2009. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Bocsi az offért, de ha az én anyám ilyennel állna el egyik nap, hogy mától semmi hús, mert vegák vagyunk, akkor én biztos az arcába röhögnék. Én nem szoktam beleszólni, hogy más mit eszik meg hogy, azt egye mindenki amit jól esik, de rám biztos nem tudná senki rákényszeríteni, hogy ne egyek olyan dolgokat amit szeretek. De ez csak az én véleményem, bocsi még1szer az offért.
2009. nov. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

pl. humuszt (csicseriborsó-krémet) szezámmaggal.


én mint húsevő szeretem a vega kajákat, DE! szerintem nem egészséges a kizárólagos vega étrend. lehet, hogy pl. koleszterint nem fogyasztasz, de rendkívül szénhidrátdús és hízlaló is az, amit helyette eszel.

2009. nov. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nem feltétlen kell a gyereknek vegának lenni, elég ha mi azok vagyunk. DE: nagyon sok rosszat láttam-hallottam a felvágottakról. Az ő esetében azt szeretném kiiktani. Ő csak akkor nem eszik húst, ha nem akar. Természetesen fordítva is igaz, akkor eszik, mikor akar. Én az ő étrendjéből a felvágottat űzöm.
2009. nov. 10. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

padlizsánkrém

kőrözött

ha kell a recept szólj

2009. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!