Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák! Ti milyen szendvicseket...

Vegák! Ti milyen szendvicseket szoktatok összeütni magatoknak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nincs ötletem mit is ehetnék.

Adnátok néhány tippet!

Nagyon megköszönném



2013. dec. 4. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok vega ,de a gyerekkori barát nőm akivel 20éve elválaszthatlanok vagyunk az : neki szoktam ilyeneket csinálni : Ő csak húst nem eszik .

pácolt füstölt tofus szendvics ,zöld salátával.

A tofut : szójaszószba ,mézbe , chillibe ,pácolom be ezt grill serpenyőbe kisütöm . majd jó sok zöldséget

sajtos szendvics többféle sajtot teszek bele neki .

Ha szezon van akkor : grillezett ,paradicsomos ,padlizsános ,amibe paradicsom szósz ,és sajt kerül .

2013. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

sima szendvicsre gondolsz?

Nem vagyok vega, de egyik kedvencem a vajas pirítós egy szelet sajttal. Vagy vajas-mézes pirítós. Vagy melegszendvics sajttal (pl. mozzarellával) és paradicsommal.

2013. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Nekem ez a kedvenc szendvicskrémem:

1 sárgarépa lereszelve,3-4 ek tejföl,kb 10dkg reszelt sajt,só,bors.Összekeverem,és kész is.

2013. dec. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha nincs otthon tejföl+sajt,akkor általában van tömlős sajtom.Akkor azzal keverem ki a répát.

/A répa nyers,csak reszelve van/

2013. dec. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Ritkán eszem szendvicset, némely egyszerű kence túl rég volt, mint a paradicsompürés sült hagyma vagy a sült répa :D De nekem a sima sült hagyma is remek :) Persze lehet fűszerezni is összevissza, de én egyszerű vagyok, mint a faék.

A régi, luxus kivitelű szendvicsemen reszelt sajt, főtt tojás (de hogy picit lágy maradjon a sárgája), savanyú uborka van legalább s a tojás még meleg :D Ja és mustár, mert az ecet egyetlen verzióban nem elég.

Mostanában a vegazsír vezet toronymagasan, az a verzió, amikor a pálmazsírban darált napraforgót és szezámot pirítunk, valamint hagymát. Pirospaprika, só, kömény, bors, meg amit akarunk... Ezt magkenyérre teszem, így már megüti a 80 kalóriaszázalékot a zsírtartalom... Remek, laktató cucc.


Mostanság készülök tojáskrémet csinálni, valahogy az kimaradt az életemből, pedig nyilván jó kenyérhez. Főleg a párom miatt gondolkodom ilyenekben, mert én lazán megeszem a magkenyeremet akár magában is, vagy kis vajjal, vagy egy tojáshoz...

2013. dec. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Vega vagyok, nem sűrűn eszek szendvicset, de vajkrém, főtt tojás, sajt, paradicsom, uborka, paprika, esetleg ketchup. :)
2013. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Ezek a kedvenceim:

Margarin,ananaszkarika,paradicsom,sajt.

Sajtkrem,szeletelt sajt,uborka,paradicsom.

Margarin,mozzarella,paradicsom,zoldfuszerek.

Margarin,fott tojas,uborka,retek.

Turokrem,gombaszeletek,paradicsom, sajt- ezt melegszendvicsnek szoktam.


Idonkent veszek padlizsan- vagy avokadokremet is,ezeket vekony szelet piritossal eszem.

2013. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :-)
2013. dec. 5. 17:26
 9/13 anonim válasza:
A tejfölt javaslom mellőzni, és mindent, ami zselés/kocsonyás állagú. A legtöbb állagjavító, ami kocsonyás állagot okoz: csontvelőből (azaz vágóhídról) való, pl a zselatin is. A dobozos tejtermékek zöme, melyek kocsonyás állagúak, tehát vágóhídról leölt állatból való anyagot, csontvelőt tartalmaznak.
2013. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Első: nagyon király ötletek :)
2013. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!