Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Most akkor vega leszek vagy...

Most akkor vega leszek vagy ez csak időszakos?

Figyelt kérdés
Már ősszel megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy ki szeretném próbálni milyen vegetáriánusbak lenni. 16 éves lány vagyok, és mindig is szerettem q húst aztán jött ez a gondolat,de anyukám tanácsára csak tavasz végén akartam kipróbálni, mert akkor több a szezonális zöldség... aztán pár hete egyre kevésbé szeretem a húst, megettem, de csak mert "kell a szervezetemnek". Aztán hétfőn konkretan rosszul lettem két szelet szalámitól, bár szerintem ez pszichés rosszullét volt, mert arra gondoltam közben hogy nem akarok tobb húst enni. Nem azért mert levágják az állatokat, csak úgy érzem nem tesz jót nekem, nem kell, nem ízlik. Nem akartam vega lenni mert úgy tudom nem egészséges fiatalon elkezdeni ezt. Lehet hogy csak valami átmeneti időszak ez? Vagy akkpr már vega leszek? És mennyi ideig hanyagolhatom el a húst anélkül hogy a húst lebontó enzimek megszűnnének működni (ergo onnantól nem tudom megemészteni emésztési problémák nélkül a húst)?

2014. jan. 22. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:

"És mennyi ideig hanyagolhatom el a húst anélkül hogy a húst lebontó enzimek megszűnnének működni (ergo onnantól nem tudom megemészteni emésztési problémák nélkül a húst)?"

Úúúúúúristen ez komoly? Jó hogy 16 éves vagy, de ez akkor is durva :D

2014. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
én 2 hónapig voltam vega és én még csak 14 voltam akkor.pont olyan volt mint neked és elmúlt :)
2014. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi ha hülyeséget írtam, nem tartom magam buta lánynak, de tény hogy erről sok solgot hallottam innen-onnan, és nem tudom melyik mennyire hülyeség. De tényleg hallottam ilyesmit az enzimekről.. Mindegy.

Köszi az értelmes választ!:)

2014. jan. 22. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A húst nehezebb megemészteni, mint a zöldségeket, de kifejezetten hús lebontó enzimek nem léteznek. Úgyhogy nem kell aggódnod, nem lesz olyan gondod később, ha mégis visszatérsz a húsfogyasztásra, hogy nem tudod megemészteni. Fokozatosan, eleinte kis adagokkal kezdd, mert eleinte jobban megterheli a gyomrod. De 1-2 hét alatt újra hozzászokik majd.

Szóval a lényeg, addig vagy vega, ameddig akarsz. Én ajánlom, hogy google-ban keress vegetáriánus témában oldalakat, blogokat, recepteket. És táplálkozz változatosan, akkor nem lesz semmilyen hiánybetegséged.

2014. jan. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Majd kiderül, mi lesz. Én pár évig voltam vega, aztán visszatértem az évi néhány alkalommal történő húsfogyasztáshoz (házi vagy vad, halnál olykor tenyésztett is becsúszott), ami nekem jólesik. Nem olvastam utána semminek, nem látszott nagy váltásnak, hogy kihagyom a heti pár deka húst, amit addig ettem... Valószínűleg sem akkor, sem előtte nem ettem valami egészségesen, de sajna erre nem tanítják meg az embert az iskolában és másutt sem. Nem árt utánaolvasni, az biztos :) Persze mindent és annak az ellenkezőjét is meg lehet találni, ez nehezít. De a testedre is tudsz figyelni s vannak azért tények és viszonylag megbízható tapasztalatok is...

A testnek nem "kell" a hús, máshogyan is beviheted azt, ami kell és a húsban van, minden probléma nélkül. Milliárdok élték le az életüket hús nélkül s ha rosszul csinálja az ember, akkor igencsak látható, hogy húsevéssel is lehet igen egészségtelenül élni. (Csak ebből még nem következik, hogy a hús elhagyása teljesen egészséges lehet, ami amúgy igaz, de azért hasznosnak tartottam megjegyezni. A mindenevők - főleg, akik itt a gyk-n oltogatják a vegákat - néha azt hiszik, hogy ha valaki eszik húst, az már megadja a testének, ami kell, aki nem, az beteg lesz. Ez azért nem így működik, a hús nem csodaszer, főleg az ipari...)


Ahogy más is írta, étkezz változatosan, ajánlom a (finom házi) tojást, mint teljes fehérjét (persze máshogyan is lehet, de ezt igen jó iránynak tartom), szóját nem ennék, s a tésztákra sem alapoznék túl erősen, elhanyagolva a zöldségeket, az nem jó.

2014. jan. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat, ment a zöld mindenhova! :)
2014. jan. 25. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!