Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kókusz vizet, Kókusz tejet és...

Kókusz vizet, Kókusz tejet és Kókusz zsírt hogyan lehet beszerezni olyan országokból, ahol ezt isszák mert kevés az édesvizük? (Olyan helyek ahol sok kókuszdió terem.

Figyelt kérdés
Meglékelik a kókuszdiót és kiisszák belőle a kókuszvizet, a belső fehér részából meg kókusz tejej és kókusz zsírt készítenek. Magyarországon ez igen drága.

2014. febr. 11. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A közhiedelemmel ellentétben a kókuszpálma nem a sivatagban nő és nem onnan importálják.


A kókusz a trópusi területek igen elterjedt növénye. A kókusz termékek egyik legnagyobb exportőre a Fülöp-szigetek, ahol a Wikipédia szerint is a legtöbben szívinfarktus, tüdőrák, mellrák, diabétesz, prosztatarák következtében halnak meg. Szóval nem szomjan halnak.


No meg ez nem úgy van, hogy a csúnya európai bácsi odamegy és ellopja a kókuszdiót a szegény szomjas bennszülött elől, hanem ezek az országok kókusztermelésre be vannak rendezkedve, azaz vannak frankó ültetvények meg minden és elég sok pénzt kapnak érte, amit nyilván vissza tudnak forgatni a saját országukba.

Ezekben az országokban nincs édesvíz hiány sem.


Az más kérdés, hogy a nagyipari kókusztermelés, az erdők kiirtása stb mennyire etikus és környezetkímélő...de sokaknak ez megélhetés.

2014. febr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én csak feltettem a kérdést, nem "politizálni" akartam, Mivel IBS beteg vagyok, új táplálkozási módra van szükségem, és a Kókusz az egyik ilyen élelmiszer, amiből mindent lehet készíteni. Mo-on 1 liter kókusztej egy 1000 egy kiló lókuszzsír 1500 egy pohárnyi kókuszvíz 600 forint. Arra gondoltam, hoy külföldről, ha rendelnék egyszer-egyszer egy pakknyi árut, akkor olcsóbban is kigazdálkodhatnám az étkezéshez az alapanyagokat. Nem nyertem alottón, nincs vagyonom, hanem van betegségem és van havi minimál ellátásom.
2014. febr. 11. 13:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Elég meredek dolgokat állítasz, kérdező. Kókuszvizet nem édesvíz helyett isznak, ki mondott neked ilyen marhaságot? Nagyon kemény hasmenést okoz csak annak a fogyasztása idővel (1-2 napon belül).


Frissítőként árulják az utcán, leginkább Ázsia trópusi részein, Thaiföldtől Indonézián át a Fülöp-szkig. A kókusztej és -zsír a kókusz különböző feldolgozásából születik, és ugyanúgy ültetvényeken, farmokon termelik, mint nálunk a búzát meg a szőlőt.


Drágának olyan nagyon nem mondanám, egy fél liter körüli kókusztej doboz már 600Ft-ért kapható ha kimész a józsefvárosi kínai mellett lévő üzletsorokon lévő egyik ázsiai élelmiszerboltba. Kókuszzsír Aldiban meg ilyen helyeken szintén van ~400Ft/250g áron, ha meg nagy kiszerelésben, kilós, kétkilós vödörben veszed, akkor kb. 1100/kg.

2014. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló, köszönöm segítőkészségedet, de tudod nem mindenki Budapesten lakik, hanem vannak sötét Szabolcsiak is. úgy 300 kilóméterre. Utánna olvastam már a dolgoknak ezért tettem fel a kérdésemet ! Nem csapvízként akarok kókuszvizet inni , hanem úgymond gyógyszernek ! A zsír, meg tej pedig más termékek helyettesítőeként szükséges (mondtam nem szórakozásból, hanem betegség miatti muszályból, nem tudom, hogy Te mit olvastál IBS tünetekről, paleolit táplálkozásról)
2014. febr. 11. 13:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Ez esetben ha tej helyett kell, akkor fogyasszál rizstejet, az könnyebben beszerezhető és nem olyan nagyon drága. Magyar webshopokból is tudsz rendelni ilyen dolgokat. Külföldről szerintem ugyan olyan drága lenne.


Egyébként a "kókusztejek" nagy része úgy készül, hogy a kókuszreszeléket áztatják vízbe, esetleg cukrozzák meg ilyenek. Házilag is el tudod készíteni, csak kókuszreszelék kell hozzá.


[link]


A kókusz víz nem tudom pontosan mire kell de szerintem az hanyagolható.


A kókuszzsír főzésre kellhet gondolom. A helyett jó minőségű olajakat is használhatsz. De nagyobb hipermarketekben már lehet kapni kókuszzsírt egyébként, nem is horribilis áron. Pl. Aldi, Auchan, Tesco is árul már...nem tudom nálatok van-e.

2014. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Őszinte leszek,nem ismerem ezt a betegséget!

Nekem a fiam tejallergiás,így nem engedhetem meg magamnak azt,hogy naponta/két naponta vásárolgassak neki rizstejet,kókusztejet stb.

Kókuszdiót,ha veszek,akkor kiöntöm belőle a levét. Utána kikaparászom a fehér részét,és felteszem vízbe főzni. Utána azzal a vízzel összeturmixolom neki,kb 15 perc hogy olyan "iható" állapotban legyen. Aztán üvegbe töltögetem neki,úgy hogy közbe szűrőn szűröm neki. Ami fent marad azt bele teszem egy kicsi tányérba,így kapok kókuszreszeléket is,ami finom. Nem olyan,mint a bolti,de sokkal olcsóbb és iható is. Én csinálom neki a rizstejet és a zabtejet is :)

Tudom nem a kérdésedre válaszoltam,de próbáld ki,ha van egy kis szabadidőd :)

2014. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi felvilágosításokat, de már mindent végiglapztam és olvastam !

A websopok (vagy tizet néztem végig) ugyan olyan drágák mint a Dm Tesco, vagy nagyobb áruházak. Egy kókuszdió meg 200 forint, és vagy nyert (van benne lé, vagy nem nyert. Házilag csak nagyüzemi módon lehet dolgozni, speckó fűrész, kés no meg erő és szem (látás) kell ! Ez nekem sajnos már 39 kilósan nincs !!

2014. febr. 11. 14:20
 8/11 anonim ***** válasza:

"..Egy kókuszdió meg 200 forint, és vagy nyert (van benne lé, vagy nem nyert..."


A kókuszvíz mennyisége csak annak a függvénye, hogy mikor szedték le a kókuszdiót. De nem azt jelenti, hogy ha nincs benne lé, akkor hiányzik belőle bármiféle vitamin. Azok benne maradnak a húsában. Egyébként meg ne adj annyit az ilyen reklámfogásokra, hogy a "kókuszdió az új csodaszer". Főleg IBS-ban ezt merész dolog állítani. Ráadásul sosem tudhatod, mivel kezelték a fákat, azok a kemikáliák ugyanúgy irritálhatják a beleidet. És bio kókuszdiót beszerezni még nehezebb (és drágább) lehet, főleg egy kisebb településen. Ráadásul a kókuszpálma miatt is esőerdőket vágnak ki, mint a pálmaolaj miatt. Ezt csak úgy mellékesen írom, ha esetleg érdekel.

2014. febr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "8." hozzászóló válaszodat, de akkor most azt mondod, hogy ne igyak kókuszvizet ? Eddig is csak szénsavmentes ásványvizet meg csapvizet ittam, iszok. DE úgy érzem, hogy mióta teljesen fszénsavmenteset, fűszermenteset és zsírmenteset eszek (fözve ala natúr) és azokat se forrón, csak szobahőmérsékleten, jobban érzem magam. (Tej, glutén, laktóz is száműzve).
2014. febr. 19. 12:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy holnaptól menj el a legközelebbi Lidl-be, ázsiai akciós hetek lesznek, 299Ft lesz a 0,4l-s kókusztejkonzerv.
2014. febr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!