Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok/vegánok, akik...

Vegetáriánusok/vegánok, akik vissza tértek a húsra, milyen volt újra megenni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Unokatesómnál úgy kezdődött hogy meglátott egy sajtburgert és nem tudott neki ellenállni és megette, azután pedig evett rendesen húst. Asszem két - három évig volt előtte vega.
2014. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teljesen olyan, mint előtte. Pár évig voltam vega, de sem előtte, sem utána nem ettem sok húst. Illetve előtte sokat, minden héten, épp ez volt a gond. 1-2 havonta pont jó, csak ne bolti legyen, hanem jó minőségű házi vagy vad. Az már elég finom ahhoz, hogy bevállaljam érte, hogy kihasználom egy állat halálát. Amúgy rengeteg állat hal meg miattam, de a motorozást sem fogom abbahagyni.
2014. febr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem volt egyértelmű a kérdésem. Én jelenleg 3éve nem ezek húst, sem halat. Előtte sem ettem nagyon meg. Sajnálom az állatokat, illetve a hús ízét sem igazán szeretem. Csak a sertést fogyasztottam el. Viszont megyek egy évre külföldre egy évre, egy családhoz és ott nem válogathatok és őszintén szólva nagyon félek, hogy ha megeszem rosszul leszek tőle az undor miatt, esetleg még ki is hányom ... Ilyen élménye nem volt senkinek, hogy rosszul lett volna?
2014. febr. 25. 21:04
 4/13 anonim válasza:
73%

szia!

szerintem ne térj vissza! csak gondolom, mert nem írtad, hogy dolgozni mész egy családhoz, ha elmondod nekik, hogy vega vagy, akkor nem gond, hogy te más ételeket eszel. nem kerül többe és nem olyan macerás, hogy ne értenék meg.én nem térnék vissza.

2014. febr. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Szia!


Szerintem ez egyénfüggő, esetleg előtte otthon próbáld ki, hogy rosszul leszel-e tőle. Attól is függhet, hogy hogyan van elkészítve, a nagyon mű (pl. párizsi) és nagyon zsíros húsokkal csak óvatosan.

Én 4 évig voltam vega, aztán rákényszerültem a húsevésre, 1x-2x éreztem, hogy nem esett jól, de egyébként nem volt vele sok probléma. Azóta kb. heti egyszer eszek húst.

2014. márc. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Rossz a fogalmazás.Ujra megenni valamit az azt jelenti,hogy egyszer már megevett valamit,visszajött.....,hadd ne folytassam.

Inkább megint hust enni.

2014. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 nikaa11 ***** válasza:
23%
Nekem 2 idős ismerősöm volt akik 8-10 évig vegetáriánusok voltak aztán meg annyira meg kivánták,hogy egy pulykát levágott a házigazda és egy nap alatt megették.Sajnos mivel a szervezet elszokott ettől a tápláléktól igy a lebontó enzimek sem működtek rendesen és össze omlott a szervezet-meghaltak- ha nem az orvos mondja nekem hogy mi történt el sem hiszem.De pár év hús mentesség nem tesz semmit és nyugodtam mond mindenkinek hogy nem eszed!! Ez tiszteletre méltó döntés mivel az állatok is olyan beteget és még le is vágják őket... mi meg meg esszük,,,NA ehhez kell gusztus!!
2014. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Úr Isten ez lehetséges??? Ettől meghalni? Nem hallottam még ilyenről. Édesanyám nem teljesen ért egyet azzal, hogy nem eszem meg a húst, de ő is azt mondta, hogy ameddig ennyire undorodom tőle ne próbáljam meg megenni, mert amiatt leszek majd rosszul.
2014. márc. 5. 20:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Önmagában a húsra való visszatéréstől nem lehet meghalni. De ha nem fokozatosan tér vissza az ember, hanem hirtelen sok év után megeszik fél kg steak-et, akkor okozhat kellemetlen tüneteket. Nincsenek kifejezetten a hús lebontására szolgáló enzimek, viszont a gyomor elszokik tőle, és a gyomorsav nem képes hirtelen alkalmazkodni. Ugyanilyen tüneteket okoz az is, ha pl. semmit nem eszünk egy ideig (pl. a nulla-kalóriás diétáknál) és nem fokozatosan szoktatjuk a gyomrunkat a terheléshez, hanem hirtelen bezabálunk. Hasfájás, hányás, de komoly görcsök is előfordulhatnak. Ez teljesen természetes reakciója a szervezetnek, és nem csak hústól fordulhat elő. Szóval egyáltalán nem okoz gondot, ha valaki úgy tér vissza a húsevésre, hogy fokozatosan, több nap alatt halad a néhány falattól a "normál" adagig.


Nem tudom, hogy milyen országba mész majd, de a vegetáriánus étkezést a világ szinte bármely pontján meg lehet oldani. Sőt, ha pl. Németországba, Angliába, vagy az USA-ba mész, ott rengeteg vegetáriánus és vegán él, sokkal jobban elterjedt már ez az életmód, sokkal könnyebb megoldani, mint pl. Magyarországon. Az éttermek is legtöbbször többféle vega menüt tartanak az étlapon, és a szupermarketekben is sok vega étel kapható. Németországban pl. az egyetemeken és a kórházakban is mindig van legalább egy vegetáriánus menü (elképzeletőnek tartom, hogy sok más országban is). De szerintem próbáld meg megbeszélni a családdal. Az is lehet, hogy sikerül megoldani, vagy legalább valamilyen köztes kompromisszumot kötnötök.

Ha pl. te is segítesz a főzésben, vagy előre szólnak mit főznek, és ahhoz külön készítesz valami vega kiegészítést hús helyett.

2014. márc. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Németországba szeretnék menni, mint au pair, nyelv tanulás céljából és gondoltam, ha olyan családhoz kerülök, akik ezt nem tolerálják akkor kénytelen leszek megenni. Mivel pár éve már tervben van, hogy a vizsgák után megyek is, ezért gondoltam valamit valamiért, de most ettől félek a legjobban.
2014. márc. 6. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!