Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hallom/olvasom sok...

Emberke kérdése:

Miért hallom/olvasom sok vegetáriánustól, hogy "Nem eszem se húst, se halat. "? Ezek szerint a hal nem számít állatnak? Neki nincs húsa?

Figyelt kérdés
2014. febr. 28. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Ezt azért hangsúlyozzák ki, mert sok nem-vegetárianus szerint a hal nem hús, és ezért adni akarnak a vegetáriánusoknak.


Ezért a gyakorlottabbbak inkább elöre kihangsúlyozzák, hogy nekik az is hús.

2014. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nemcsak a vegák mondják... Én se értettem sose, nekem a hal ugyanúgy hús... Vega koromban is így gondoltam :) Mások nem. Mikor megkérdeztem, van-e húsmentes szendvics, megkérdezték, a csirkés jó-e... Hajajj.
2014. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Én azért szoktam hozzátenni, mert a nem vegetáriánus ismerőseimnél szinte az első kérdés mindig, hogy "tényleg? és akkor halat sem eszel? vagy azt igen?". Nekem sem fér a fejembe, hogy a hal miért ne lenne állat, és sajnos sok étterem tévesen szintén a vegetáriánus kínálatba teszi, ami tegyük hozzá elég erősen sértő.


Akik halat és herkentyűket esznek, de más húst nem, azok az ún. pescetáriánusok, de ez egy teljesen más kérdés, és a vegetarianizmushoz köze sincs.

2014. márc. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem azért, mert pl. az egyházban a húsmentesnek előírt böjti napokon halat szabad enni, csak az egyéb húsokat nem. Emiatt kétes a halak státusa. De mivel a legtöbb mai vegetáriánus nem ilyen okok miatt az, valóban nem jellemző, hogy valaki épp a halakkal tegyen kivételt.
2014. márc. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ez szerintem is a böjt miatt alakult így. Nem akartak lemondani a húsevésről, ezért kitalálták az okosok, hogy hát halat azt lehet enni. Tessék. Mintha a hal nem lenne élőlény. Van izomzata (húsa) is, csak másabb felépítésű. Kereszténység.... De hát ne keressen ott logikát az ember, ahol nincs.
2014. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%
Az ötödiknek: a hal kétéltű, változó testhőmérsékletű állat. Lényegében az összes többi húsunk melegvérű állatokból származik (madarak, emlősök). Azért ez elég komoly biológiai különbség, nem igaz, hogy hasraütésszerűen döntöttek. Ha akkoriban ez elterjedt lett volna, akkor szerintem csigát is lehetne enni böjti napokon (amúgy nem tudom, szabad-e). Másrészt állati zsírral készült, abban sült ételeket is szabad enni, amit a vegetáriánusok szintén nem ennének meg.
2014. márc. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

"..Az ötödiknek: a hal kétéltű, változó testhőmérsékletű állat. Lényegében az összes többi húsunk melegvérű állatokból származik (madarak, emlősök)..."


Nem mondod...


"..Másrészt állati zsírral készült, abban sült ételeket is szabad enni, amit a vegetáriánusok szintén nem ennének meg..."


Ki mondta, hogy a vegetarianizmusnak bármi köze van a böjthöz?

2014. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!