Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vendéglátást tekintve (étterme...

Vendéglátást tekintve (éttermekre, bárokra, kocsmákra gondolva) melyik a legjobb ország egy vegetáriánus számára aki ki akarja próbálni a helyi ízeket? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Annyit hallottam, hogy tőlünk nyugatabbra jobban figyelnek arra, hogy legyen egy vegetáriánusnak vagy egy valamilyen különleges diétát igénylőnek is bővebb választéka, tőlünk keletebbre már kevésbé.


Az érdekelne, hogy aki járt már külföldön vegetáriánusként miket tapasztalt pl ha beült egy kisvendéglőbe vagy egy utcai gyorsbüfénél állt meg. Mik a lehetőségek, vannak e választékok vagy ugyanolyan a helyzet még mint Magyarországon?


Légy szíves írd meg, hogy melyik ország és hogy milyen fajta hely volt (pl 5*os étterem vagy kisbüfé :) )


Előre is köszönöm a válaszokat! Szép estét! :)



2014. márc. 11. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Étteremben mindenhol van vegetáriánus étel is, ha szólsz, akkor segítenek választani is.


A gyorsbüféknél sokkal kevesebb esély van, ott föként salátakat tudsz enni, mert nem olyan nagy a választék.

2014. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi
2014. márc. 11. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:
India, mindenképpen! Zöldséges curry, isteni!
2014. márc. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Kusadasi turista latogatason ettem egy Krisztus korabeli ebedet magok,bogyok ami finom volt
2014. márc. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Indiában, Kínában, Thaiföldön, és az araboknál sem gond szerintem. Ismerősöm pl. Marokkóban volt, ő ott is tudott vegetáriánus ételeket szerezni. Én Németországban élek, általában itt sincs gond ebből, főleg ha az ember magára főz, és nem készételeket vesz. De azért előfordult már velem, hogy kisebb éttermekben úgy néztek rám, mintha valami nagyon illetlen dolgot kértem volna, amikor rákérdeztem, milyen vega opció van. De ez nagyon ritka. Általában több vegetáriánus étel is van az étlapon, az itteni ázsiai, indiai éttermekben pedig kifejezetten nagy a választék. De ha az adott ország receptjeit szeretnéd megkóstolni, csak mondjuk hús helyett szejtánnal, tofuval stb, akkor inkább kifejezetten vegetáriánus vagy vegán éttermet keress. Abból is egyre több van.


Ja, és itt szinte mindegyik döneres és gyrosos tart vegetáriánus változatot is, vagy vegetáriánus pizzát is kaphatsz. A kórházakban kérhetsz vegetáriánus menüt, és egyre több egyetem menzáján van már legalább egy hús nélküli étel.

2014. márc. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Itthon a vega menü kimerül a rántott karfiol-gomba-sajt háromszögben. Ha vega kaját akarsz enni, akkor a keleti konyha felé kell nyitnod, pl indiai vagy thai konyhát próbáld ki.
2014. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

és Európán belül?

kérdeztem barátaimat is, ők azt mondták Hollandia, Belgium, Franciaország eléggé nyitott, észak Olaszországban - tiroli részben egy pizzériában kérésre még gluténmentesből is elkészítették egy barátomnak a pizzát

egy másik barátnőm Svájcról mesélt, hogy csalódott, mert nívós étterem volt, de vegaként csak salátát tudott enni főttkrumplikörettel ami alá is szalonnát akartak pirítani! :D

2014. márc. 12. 20:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyilván a francia és olasz egy jó tipp, mivel kevesebb húst fogyasztanak, így nagyobb a vega választékuk alapból.


De szerintem ez egy elég gyenge kérdés, mert attól függ hol eszel. Sehol sem fognak neked tapsolni meg gratulálni hogy vega vagy. Bemész az étterembe, és rendelsz. Vega menü már Magyarországon is van a legtöbb normális étteremben. Nem mellesleg egy zöldség-tészta-szósz kombót bárhol össze tudnak rakni, és ezt el lehet készíteni millióféle képpen.


Ha eszel tengeri élőlényeket, akkor a vízparti településekkel próbálkoznék. És igen, India még egy jó tipp Európán kívül.

2014. márc. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Írek, britek konyhája alapból nagyon húsos, ami vidéken egy halál, de városban azért találsz külön vega éttermet is.
2014. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A vegetáriánusok nem esznek "tengeri élőlényeket" sem. Legalábbis akik nem csak divatból csináljál.
2014. márc. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!