Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen egy jó görög saláta?

Milyen egy jó görög saláta?

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 20:48
 1/3 anonim válasza:

Ízlés kérdése, van, aki így, van, aki úgy szereti. A magyarok sok zöldséggel, a görögök sok olívával és nagy tömbökben hagyott fetával. A magyarok apróra vágják a zöldséget benne, a görögök majdnem egészben hagyják. Minden konyha a saját ízlésére formálja, nálunk tesznek bele citromlevet is, az amerikaiak többféle zöldséggel eszik, akár salátalevéllel is. De biztos vagyok benne, hogy a franciáknak is megvan a saját verziójuk.

A nosaltyn van pár jó recept, kísérletezz, az első a hagyományos görög receptnek néz ki :)

[link]

2014. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én úgy készítem, ahogy Görögországban feltálalták nekünk étteremben

kb így nézett ki: [link]


a kígyóuborkát kb azonos nagyságú kockákra vágom, a paradicsomot szeletekre, lilahagymát kis csíkokra, fekete olajbogyókat dobok rá majd egy nagy szelet fetát ráteszek a közepére és ezt fűszeres, bazsalikomos olivaolajjal enyhén meghintem

egy pici citromlével megcsepegtetem néha, ill egy kis szelet citromot teszek rá, de asszem az nem mindig van az eredetibe

(kedvenc salátám! :D )

2014. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elmondom neked.
2020. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!