Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetariánusság csak a...

Satilla kérdése:

A vegetariánusság csak a kezdeti lépések egyike egy magasabb létminőség felé. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 9. 19:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem értek vele egyet.
2014. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
61%
Alátámasztás kellene. Amúgy nem értek vele egyet. Utálom az olyan vegetáriánusokat/embereket akik amiatt, mert másképp csinálnak valamit, lenéznek másokat, felsőbbrendűnek képzelik magukat. Máglyára vetném az efféle féreg undorító embereket.
2014. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
55%

Az, hogy ezotérikus baromság. Általában nők terjesztik és alapvetően az egó önéltető (=én jó vagyok) megtestesülése. Nem sz@r és kegyetlen ember az, aki húst eszik és bizony semmivel sem jobb vagy több az, aki "nem gyilkol", aki megtagadja ezt. Ezért utálok már internetezni is, mert csak a baromság képes terjedni, ez kiteszi az "egyéni" vélemények 95%-át, teret pedig csak úgy 5%-ban kap ami nem érzelemirányított meg átvett blődség.

Szereti az ember mindennel éltetni magát, kiemelni a tömegből, az ún. haladó elme mindenbe belemanifesztálni az ő haladását, még akkor is, ha az idézőjeles. Aztán sokan csak nemes egyszerűséggel hülyék bármihez, ami tényleges értékteremtés vagy saját szellemi termék lehetne, így beáll a vegák/vegánok hátszelébe.


Ezredszerre mondom, persze hiába: az ember fogazata gumós! Mit mond ez nektek, kedves étrendcsorbítás-hívők? Igen, jó esetben azt, hogy az ember mindenevőnek van teremtve, ezt nem változtatja meg trend, aktuális agymenés és divat. Igen sajnálatos, ha ettől befordulni tetszenek, talán valami hasznosabban önmagukat megtalálni jobban illik. No ez a véleményem, jöhetnek a pontozások, sejtjük milyen irányba.:D Barmok. Jajj, bocsánat. Minden megfontolandó, amit voltam szíves közölni veletek! Puszta kegyből, okosuljatok.

2014. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
56%

azt, hogy én nem eszem húst, mindig is utáltam, de ettől még hülyeség az állítás.

viszont az utolsó szintén hülyeségeket állít. divat? én háromévesen mondtam, hogy nem kell. 1978ban voltam hároméves. szerinted mekkora divat volt? meg a pár millió vegetáriánus Indiában pl (meg évszázadok, ezredek óta) is biztos divatozik.


mellesleg, a fogazatod meg bélrendszered még mindig jóval közelebb áll a növényevőkéhez, mint a ragadozókéhoz. láttad már egy macska fogát?

2014. ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
37%
Jól van, 3 évesen nagyon tudatos voltál, tipikus nő. Szülői, meg környezeti ráhatás, meg tudatalatti nincs, ezt is tudjuk. Láttam a macska fogazatát. Mit akarsz bizonyítani? Ugyanott vagy, mint a kérdező, csak máshogy burkolod. Neked nem kell fehérje? Valamiért más vagy, mint a többi? Teljes életet hús nélkül nem lehet élni.
2014. ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
22%
Indiában nem divat, hanem a kultúra maga, hitvallás. Nem azt mondtam, hogy mindenkinél divat (de ott is, egyénileg rendre kimutatható valamilyen gondolkodásbeli, deviáns ok), hanem hogy sokak átveszik csak. Léteznek egyéni lemondók, de az sem okos dolog. A böjtnek is megvan a maga ideje és haszna, de nem az örök megvonásnak. Ha meg elismered, hogy nem okés a húsmentesség, akkor - ismét felvetül agyamban a kérdőjel - mit akarsz bizonyítani. Hogy te egyénileg hoztad a döntésed? Ez egy külön témakör, hogy mennyire létezik egyéni útválasztás, de legyen: el vagy ismerve, nem tömegvéleményt követő birka vagy, te külön utakon járva csinálod ugyanazt. Most akkor jobb?
2014. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
100%

Én vegetáriánus vagyok, de szerintem nem lesz magasabb az ember életminősége attól, hogy nem eszik húst. Igaz, hogy alacsonyabb sem.


De ha ügyesen csinálod, akkor a vega életmóddal például rengeteg pénzt lehet spórolni, mert a növényi fehérjék sokkal olcsóbbak. Például szejtán, ami magas fehérjetartalmú húsoknak megfelelő fehérjetartalommal bír, az úgy kilónként 500 forintból kijön. Ha pl. babbal eszed, az egy fehérjedúsabb étkezés, mint egy átlagos húsétel körettel, mégis fele akkora árban jön ki, vagy még annál is olcsóbban.


Vagy, például Budapesten a vega éttermek elég olcsóak.


Tehát, ha az ember okosan csinálja, akkor rengeteget lehet vele spórolni, és az azzal megtakarított pénzt lehet olyasmire szánni, ami viszont növeli az életminőséget. Például utazás, nyugdíjtakarékosság, stb.


Ellenpélda viszont, hogy nem csak spórolni, hanem pénzt szórni is lehet a vega életmóddal. Gondoljunk csak például a horror áron kapható vega készítményekre. Ha spórolni akarsz, ilyet nem érdemes venni, mert hamar ugyanott tartasz, mintha húst vennél, vagy még akár drágábban is kijöhetsz.

2014. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
76%

"Teljes életet hús nélkül nem lehet élni."


Ezt cáfolnám, 20 éve vagyok vega.


Persze attól is függ, hogyan definiálod a teljes életet. Ha a te definíciódban a húsfogyasztás a teljes élethez tartozik, akkor nyilván definíció szerint nem lehet teljes életet élni hús nélkül.


De minden esetre a 20 év alatt én hiányosságot nem szenvedtem, teljesen rendben vagyok. Mint ahogy az a több 100 millió ember is, aki vegetáriánusként leélte már az életét.

2014. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
58%

Én viszont egyetértek - lelkileg.


Testileg lehet egészségesen élni mindenevőként, vegetáriánusként és vegánként is, az egész csak tudatos táplálkozás, odafigyelés kérdése.


De lelki oldalról tagadhatatlan, hogy a kegyetlenség elhagyása a "nemesebb" út. Amíg gyilkosságból táplálják magukat az emberek nap mint nap, addig hiába várjuk, hogy az embertársaikkal jobban bánjanak...

2014. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

ki mondta, hogy tudatos voltam háromévesen? s milyen szülői, meg akármilyen ráhatás?? konkrétan senki nem volt vegetáriánus a környezetemben, azt se tudták, hogy létezik ilyen. ki is nevettek, el is lettem könyvelve fura gyereknek. s még mindig nem múlt el...

nem tudatos voltam, hanem ki nem állhattam a húst, és azt mondtam, hogy nem kell, mert valaha élt. tipikus nő, ja, szerinted hányan csinálják ezt?


a hús nélkül nem lehet élni baromságot meg hagyjuk már, én gyakorlatilag soha nem ettem (keveset igen, de csak mert kényszerítették, lásd a fenti- tizenöt éves korom óta egyáltalán semmi, és az 23 év. előtte is csak szalámit, meg halat ettem, aztán ennyi.)

2014. ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!