Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen gyakran fogyaszthatok...

Milyen gyakran fogyaszthatok szóját (fasírtport), hogy ne ártson?

Figyelt kérdés
Sk rosszat hallottam/olvastam a szójáról, érdekelne, hogy mi az a mennyiség ami még nem ártalmas. Köszi

2014. ápr. 12. 22:16
 1/7 anonim válasza:

Szia!


Az a baj, hogy már annyi mindenbe benne van, hogy kikerülni se tudod.Úgy eszed, hogy nem vagy tudatában, mennyit is vittél már be belőle. Mérhetetlen. Azt hiszed, a virslibe vagy sonkába hús van, de nem, az szója. A tápszerbe szója, a kenyérbe, joghurtba szója. Felborítja a pajzsmirigyműködést, hormonzavart okoz, amennyire teheted, kerüld el, ne egyed!

2014. ápr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem ennék (s nem is eszem) szóját, legfeljebb évi párszor, erjesztett, Ázsiából származót (szójaszósz és miszó). A fermentálás olvasmányaim szerint megszünteti a szója káros voltát.


Elkerülni el lehet, csak nem kell venni késztermékeket. Ez bizonyára van, akinek nehéz s van, akinek nem.

2014. ápr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

" Felborítja a pajzsmirigyműködést, hormonzavart okoz, amennyire teheted, kerüld el, ne egyed!"


Hát ez konkrétan nem igaz. Csak onnan tudom, hogy a barátnőm ezt folyamatosan vizsgáltatja, mert a pajzsmirigyére amúgy is gyógyszert kell szednie, és az orvos véleménye, illetve a vizsgálatok eredményei is azt igazolják, hogy nem ártalmas.


Igen, ha valakinek pajzsmirigy betegsége van, akkor képes lehet kibillenteni az egyensúlyt, viszont ez a gyógyszer adag hangolásával megoldott. Egészséges embernél meg semmilyen kárt nem tud okozni. Ha mégis, akkor csak hitte, hogy egészséges.

2014. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Pár napja egy dokumentum filmbe pont azt mondták, hogy azok a csecsemők, akik tápszerrel, történetesen gluteinnel meg szójával telenyomott műkajával lettek etetve, komoly hormonális problémákra számíthatnak, és náluk kiemelkedően magas az autóimmunk megbetegedés. Általában kamaszkorban kerül élő, főleg, ha valaki genetikailag is hajlamos rá. Megjegyzem, a szójával alapvetően az a baj, hogy nálunk nem úgy dolgozzák fel iparilag, hogy az valóban alkalmas legyen a táplálkozásra. Keleten addig nem is eszik meg, amíg elő nem készítik megfelelően.
2014. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel én még a kenyeret is magamnak sütöm, és nem eszek felvágottat stb, ezért tudom, hogy mennyi a szójabevitelem. 3-4 hetente csinálok valamilyen szójás kaját - fasírt, mártásba bele, stb. Nincs bajom tőle. Tulajdonképpen mindent lehet, csak tényleg mértékkel!
2014. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én úgy tudom (de javítsatok ki ha tévedek), hogy a szójakészítmények közül a tofu, a szójajoghurt és a tempeh az, ami nem problémás. ezzel szemben a szójagranulátum fogyasztása pl. nem ajánlott.

viszont az előbbieket is csak mértékkel. szerintem hetente 1-2 alkalom belefér, bár én ennél ritkábban fogyasztom.

2014. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 4-es válaszadó írása - bár tudom, tavalyi - 100 %-osan beigazolódott nálunk: nem volt elég tejem szoptatni, tápszert kapott, amitől ekcémás lett a gyermekem, majd hipoallergén tápszert kapott, amiről utólag tudtam meg, hogy szóját tartalmaz, s most jön egy fontos dolog, amit SOKAN NEM TUDNAK: ha valaki tejallergiás, az nagy valószínűséggel az idő múlásával (és a sok szója fogyasztásával) szójaallergiás is lesz. 11 éves korában jött elő a fiamon a szójaallergia, s számomra megdöbbentő, mennyi mindenben benne van: az egészségesnek kikiáltott müzliszeletben (ez ütötte ki nagyon csúnyán, hatalmas, pókcsípésszerű foltokban) szójalecitin, a kenyérben szójaliszt - szinte mindegyikben - a kifliben szójaolaj, a Túró Rudiban szintén szójalecitin, DE MÉG A TEJBEN IS VAN! Mármint a dobozosban. És a "kegyelemdöfés" az volt, hogy abban a tudatban, hogy húst nyugodtan adhatok neki, egyszercsak meghallottam a rádióban, hogy a csirke, s más húsokkal is óvatosan bánjunk, mert az állatokat táppal etetik, amiben szintén rengeteg szója van, ami bekerül az állat húsába is!! Erre nem is gondoltam... :-( Szóval ez az írásom figyelemfelkeltő akar lenni, hogy vigyázat a szójával!
2014. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!