Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, ti milyen hülye kérdése...

Vegák, ti milyen hülye kérdéseket és érveket kaptatok családtól/barátoktól, mikor megtudták, hogy nem esztek húst?

Figyelt kérdés

Pusztán érdeklődés célzattal tettem fel a kérdést. :)

Én is kaptam és mai napig kapok is párat, ezért érdekel. :)


2014. máj. 3. 16:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Uhh, pontosítok... milyen hülye érveket a húsevés mellett... :) bocsi az elírásért!
2014. máj. 3. 16:10
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem kapok semmi hülye kérdéseket, és érveket.

A közvetlen környezetem tudja, hogy lassan 10 éve vega vagyok, így nem erőltetik a húst, sőt ha vendégségbe megyek, nekem külön készítenek ételt (amit sosem kérek, de hálás vagyok érte)

Idegenekkel meg nem az a témám, hogy ki eszik húst és ki nem. Munkahelyen ha ebédelünk, sosem kérdezik, hogy miért nem rendelek csirkét vagy disznópörköltet, mert sokszor azok sem rendelnek akik húsevők.

Mivel nem hangoztatom, hogy vega vagyok, és nem sorolok fel ezer érvet, hogy már pedig ez egészségesebb vagy jobb, így a nem vegák sem jönnek ilyen idétlen szövegekkel.

Amúgy személy szerint nem tartom egészségesebbnek azt ha valaki soha nem eszik húst ahogy károsabbnak sem ha valaki állandóan húst eszik. Mindenki saját maga tudja mit akar enni és mit nem.

2014. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az én családom nehezen fogadta és a baráti körömben is gyakran kaptam érdekes megjegyzéseket. Szerencsés vagy, hogy nálad nem volt ilyen.
2014. máj. 3. 16:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyeneket, mindössze minden alkalommal megkérdezték, eszem-e már húst. Furcsállták, annyi. Anyám viszont onnantól kezdve jobbára húsmentesen főzött és kész, max. ünnepkor nem.

Ez rég volt, ma már nem vagyok vega, de azért közel állok hozzá, szinte mindig kizárt nálam a húsfogyasztás (mivel nem eszem bolti húst és nem teszek erőfeszítéseket, hogy jóféle házit vagy vadat találjak és igazából semmi szükségem a húsra). Anyós jó fej, ha megyünk, akkor mindig van vega étel, a maguknak készített, kb. mindig húsos étel mellett. Ő sem csodálkozott sosem, se rajtam, se a fián (aki pont úgy áll a vegasághoz, mint én).


Hülye kérdéseket a neten szoktam látni. Máig nem értem őket. Főleg, amikor előadják, hogy (sok) hús nélkül beteg leszek, de érvük egy darab nincs s nagy ívben ignorálják a számos tapasztalati tényen alapuló esetet... Ha pedig van érv vagy valami kósza infó, hogy mire gondol, akkor az elég hibás. Egy sima vegánra úgy néznek, mintha valami károsat tenne a testével (de láttam már olyat, hogy a delikvens heti többször halat, tehát húst evett, s az sem volt nekik elég). Nem is tudom, mit szólnak az ilyenek a vegánokhoz, sőt a nyersvegánokhoz, ahol még a gabonafélék is elég minimális mennyiségben vannak meg... Bár a gabonaimádat sok vegánra is jellemző, néztek már hülyének amiatt, hogy szinte sosem eszem olyasmit. Mintha az szükséges lenne... Ugyanúgy nem az, mint a hús.

Ha meg tudnám csinálni, majdnempaleo nyersvegán lennék (a zöldborsó a nyersvegán ételeimben elég fontos szerepet tölt be, amúgyis finom), ketogénbe hajlóan, sokáig élnék egészségesen és rombolnám egyesek világképét. Legalábbis megpróbálnám, aztán ha nem sikerül (már a rombolás, nem az egészséges élet), nekem aztán mindegy.

2014. máj. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

*egy sima VEGÁRA úgy néznek

már azt se tudom, mit írok. pont ők keverik a vegát a vegánnal, én csak most, írásban...

2014. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nalunk ez erdekes, mert soha eletemben nem voltam huskedvelo. Anyum meselte, kiskoromban a hus helyett mindig a koretet ettem, legyen az krumpli, rizs, de meg a salatahoz is hamarabb nyultam.:)

Hivatalosan ma sem vagyok vega, de mindig, ha egyutt eszik a csalad, vagy vendegsegben vagyunk, keszul nekem husmentes kaja, mert 'a D. (én) nem kivanja a hust'.;)

2014. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólásban írt dolog ismerős... Én mindig ujjongtam, amikor vasárnap behozták a ropogós piros bőrű csirkét a körettel (nagyon szeretem a pirosra és ropogósra sütött ételeket, jegyzem meg): "Krumpli! Savanyú uborka!!!".

S egyik kedvenc ételem a töltöttkáposzta volt, még ha egyénien is fogyasztottam. Kiszedtem a tölteléket a bundájából s mindenki csodálkozására a bundákat ettem, tejföllel... De ha egyszer az sokkal finomabb :D Rendes gyerek próbáltam lenni és némi tölteléket is enni, de hogy egy töltelék - egy káposztalevél, az betegesen húsos volt nekem, nem voltam rá képes. Ugyanúgy felesleges volt benne a hús, mint a paprikás krumpliban, a másik kedvencemben. Sok paprikás krumplit ettem életemben, de húsféle a legritkább esetben volt benne, akkor is csak elrontotta a többi részét.


Hülye kérdés viszont eszembe jutott azóta, hogy beírtam, csak éppen azt nem család/barát követte el, hanem idegen, büfében. Többször. Miután közöltem, hogy vega vagyok s vega ételt keresek. "A csirkés szendvics megfelel?" (Nem mintha az jobb lett volna, amikor teljesen meg voltak győződve róla, hogy vegaként jóllakom pár deka nyers vagy párolt zöldséggel. Nem egyszer történt ez, nem olcsó étteremben is.)

De az egyik ismerős sem jutott el vendégségben odáig, hogy a leves kevés hússal nem OK. Nem várom el, hogy vega ételt főzzön, de ne nevezze annak, ha elbújtat benne pár pici húscafatot...

2014. máj. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A közvetlen család szerencsére elfogadó volt velem.

Inkább a tágabb család vagy barátok fogadták értetlenkedve. Általában olyan érveket hoztak fel, hogy ígyis-úgyis megölik azokat az állatokat, nem miattam fognak kevesebbet levágni. Vagy, ami mindig előjön, hogy az embert húsevő lénynek teremtették ezért a vegetarianizmus nem egészséges.

2014. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A nagymamám első mondata az volt, hogy "nemsokál úgyis megkívánod a húst, úgyse fogsz örökre vega lenni".. immár több mint fél éve csinálom és eddig még nem kívántam meg...

Rengeteg embertől végighallgattam már, hogy beteg leszek, meg hogy nem jó ha nem eszek fehérjét, meg hogy az állatok azért vannak.. meg hasonlókat. Igazából már megszoktam.:)

2014. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem csak annyit mondtak: meg fogsz dögleni...szó szerint.

még élek:-) és sokkal jobban vagyok 4év óta egy falat húst sem ettem

2014. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!