Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehet hiánybetegségem?

Lehet hiánybetegségem?

Figyelt kérdés

Régen minden húsfélét megettem. Azóta folyamatosan csökkent azoknak a húsoknak a száma amikor megeszem. Mostmár csak a csirkehús maradt. Abból is mell, és az ami szép, nincs benne folt vagy "hiba".

Hiába próbálkozom lenyelni a disznóhúst is, azzal a lendülettel amivel lemegy, azzal vissza is jön, mert annyira undorodok tőle. Lehet így hiány betegségem?

Minden nap körülbelül 1-1,5 kg zöldséget és gyömölcset fogyasztok vegyesen.


14/L


2014. júl. 31. 14:57
 1/8 A kérdező kommentje:
*amit
2014. júl. 31. 14:58
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, tejet, tojást, mézét sajtot fogyasztok. :)
2014. júl. 31. 15:05
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha csak zöldséget, gyümölcsöt, magvakat eszel, nem lehet hiánybetegséged. A húsevés egy régi rossz beidegződés. A disznóhús fogyasztása pláne rendkívül egészségtelen. A szervezeted kiveti a mérget magából. Ha úgy érzed nincs szükséged a húsra, akkor hagyd abba az evését. Ne hagyd magad meggyőzni, hogy fontos, mert nem igaz. Olvass utána, képezd magad a témában. Meg fogsz lepődni... Ha elhagyod a húst, egészséges leszel, és később öregszel majd, mint húsevő társaid.
2014. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Később öregszik, aki nem eszik húst. Aki ilyeneket mond, azt biztos komolyan lehet venni... Kérdező, ha kiegyensúlyozottan táplálkozol, állati és növényi eredetű élelmiszerek változatos beiktatásával, figyelembe véve korodat, nemedet (nőknek, főleg terhes nőknek, gyermekeknek több vasra van például szükségük, a hús pedig kitűnő vasforrás), akkor sokat teszel azért, hogy ne legyen hiánybetegséged.
2014. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Kedves 4-es. Ez tény! Később öregszik a szervezet, beleértve a bőrt is! 43 éves vagyok, 3 gyerek anyja, nincs súlyfölöslegem, tökéletes az alakom, sőt még narancsbőröm sincs. Magas koleszterinszintem sincs, és a vérnyomásom sem magas, kiváló a laboreredményem, nem szedek gyógyszereket. Rácsodálkoznak, hogy 20 éves fiam van, s mindig ugyanaz a forgatókönyv, zavartan megkérdezik ilyenkor a koromat is. Mert nem annyinak nézek ki, mint amennyi vagyok. A nálam 5 évvel fiatalabb húgomat a nővéremnek nézik, és csak az a különbség kettőnk közt, hogy ő eszik húst, s én sok éve már nem. Sac/kábé 30-nak nézek ki, s nem a szerencsés gének miatt, hanem a táplálkozásomnak köszönhetően. Ráadásul az sem érdekel, hogy fiatalabbnak tűnjek, mert nem izgat a korom. Nem ezért hangsúlyozom, csak a tényeket írom le.
2014. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hosszú előadás ugyan, de nagyon hasznos! Több részletben meghallgatható. Elmondja az előadó, hogyan ajánlott étkezni, ha nő akarsz maradni.

https://www.youtube.com/watch?v=96qc9OLRCfY

2014. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja! a kérdezőnek és a hús mellett kiálló polgártársnak erőteljesen ajánlott a fenti előadás meghallgatása.
2014. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, ez nagyon jó, ugyanis én is fiatalabbnak nézek ki a koromnál, pedig én húst eszem. A gyerekemre azt hiszik, hogy a kistesóm, de egyébként középiskolás korom óta így van. De nekem eszembe nem jutna pl. a húsra fogni, vagy bármi egyébre. Polgártárs meg nem vagyok, épp ezért nem nézem önjelölt táplálkozási szakértők szektás térítését sem. Jó néznénk ki, ha mindenkinek igazat adnék, aki a youtube-ra felteszi magát. Annyira fiatal azért mégsem vagyok :-). Visszatérve: ismerek vegetáriánusokat, és nem néz ki egyik sem fiatalnak, így visszagondolva. Sőt a tönkrement haj, arcbőr miatt egyesek inkább rossz bőrben voltak (az illető különben már eszik húst).
2014. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!