Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegan eletmod, hogyan kezdjek...

Vegan eletmod, hogyan kezdjek hozza?

Figyelt kérdés
Sosem voltam nagy husevo, mostanaban meg plane nem. Sajnalom az allatokat is meg egyebkent is amennyi karos anyag van benne... Es nem erzem hogy szuksegem lenne ra. De rajottem h rossz uton jarok ha pl. Tobb szenhidratot fogyasztok hogy kitoltsem a kello mennyisegu kajat. Szeretnek tanacsokat kerni, hogy terjek at (alacsony koltsegvetessel) erre az eletmodra.

2014. dec. 28. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy először a húst hagyd el, majd a tejet, tojást. Az egyszerre történő megvonás lehet, hogy megviselné a szervezeted. Azt gondolom, hogy a vegetáriánus (értsd lakto-ovo) az ami alacsony költségvetésű, mivel a hús elég drága. Viszont ha vegán vagy, és mondjuk boltból veszed a gabonatejet, a tojást helyettesítő dolgokat, az nem egy olcsó mulatság. Nem lebeszélni akarlak, csak azt mondom, hogy szimpla spórolásból ne légy vegán.
2014. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ertem, koszonom:)
2014. dec. 29. 14:09
 3/9 anonim ***** válasza:
A tojast es a tejet miert szukseges helyettesiteni? Egyikre sincs szuksege a szervezetnek. Nem is tudok tul sok olyan etelre gondolni, amihez tojaspotlo anyagokra lenne szukseg. Sot, egy se jut eszembe. A novenyi tej is maximum desszertekhez, sutemenyekhez kellhet, de igazabol azok tobbsege elkeszitheto sima vizzel is helyette.
2014. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gabonatejet, magtejet te is készíthetsz. Magtejekhez elég egy turmixgép, vagy botmixer, gabonatejekhez is csak egyszer kell beruháznod egy gépre, de hamar bejön az ára. A bolti eszméletlenül drága, és ráadásul az otthoniak sokkal finomabbak is.
2015. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
40%
Én a helyedben elfelejteném ezt a vegán dolgot :) Én személy szerint teljesen hülyeségnek tartom a szervezetet megvonni nem csak a hústól, de egyéb értékes vitaminoktól, ásványi anyagoktól ami csak a növényi táplálékokban nem található meg vagy csak nagyon alacsony mértékben és ráadásul nem is olyan formában ami jól és gyorsan tudna hasznosulni, pl B12 vitamin, vagy ami még fontosabb Vas, megfelelő esszenciális aminosav profil (megfelelő fehérjebevitel) stb.. Ha már ilyen gondolataid vannak, hogy effelé hajlasz.. akkor inkább a sima vegetáriánus életmód ami még elviselhető a szervezetnek hosszú távon, mivel abban van tojás és tej is. Másik fele, hogy a költségkíméletességgel sem értek annyira egyet, mivel ha jól megnézed a zöldségnek is (amit vegetáriánusként meg sokkal többet eszel, azért hogy jól lakj és az egyes anyagokkal ellásd a szervezeted) magas már az ára. Ui: a Zöldségekben talán még több káros anyag van, gondolj csak bele.. az állatok mit esznek? ..ha annyira egészségesebb lenne az a sok zöldség akkor az állatok is azok lennének :D, amit meg az állatnak mesterségesen adagolnak tápot és egyéb anyagokat azt a növény is ugyanúgy megkapja. Szal ezeket összefoglalva, köszönöm de én inkább maradok a vegyes táplálkozásnál de ha te váltani akarsz hát hajrá, csak ne vegánra, hanem sima vegára :P
2015. jan. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

utolsó, nem kérdezte senki, hogy legyen-e vegán. azt kérdezte, hogy álljon neki...úgyhogy ne próbáld róla lebeszélni.


először szerintem is sima vegetáriánusként kéne kezdeni, aztán elhagyni később a tejet, tojást, sajtot, vajat, stb.

2015. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"vegetáriánusként meg sokkal többet eszel, azért hogy jól lakj"



Azt úgy hívják hogy nem vegetáriánus ,ne magadból indulj ki.

Én amióta nem eszem húst nem kell többet ennem mégis állóképes vagyok ,a több évig beállt súlyom meg vesztett 5kg ot és tartja magát . Az eléhezési időm ugyan annyi maradt.


Vas: Gabonapehely,lencse,sóska,spenót,fehérbab,tökmag,szója

2015. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
én sem eszem sokat, egy csöppet se. mi a fenéért enne jóval többet az, aki nem eszik húst? nem a hústól laksz jól...energiát meg főleg nem az ad.
2015. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha igaz az, hogy az állati eredetű táplálékok mennyire nélkülözhetetlenek, akkor egy több évtizede halott ember írja ezeket a sorokat.

Én is mindenképpen a fokozatosságot hangsúlyoznám, de létezik egy ősi "módszer", ami az átállást megkönnyíti: a böjtölés. Igaz, ez még a veganizmusnál is nagyobb istenkáromlásnak számít ebben az országban...A böjtnapok beiktatása, megtörése nyers gyümölcsökkel, meggyorsítja a test tisztulását, a természetes ízlés megerősödését. Kitartást!!

2015. febr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!