Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hűtőben a felbontott szójatej...

Hűtőben a felbontott szójatej hány napig iható? (Nincs ráírva)

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 20:14
 1/9 anonim válasza:
100%
énis szójatejet iszom, itt angliába felbontás után max 4-5 napig jó, Maon. nem tudom mi a helyzet de szerintem ott sem másabb a szójatej, de a biztonság kedvéért 4. nap után már ne nagyon igyad... nekem már az 5.-6. napon elégé darabkás volt az alja ... Szóval kb. 4 nap az ideális határ!
2010. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Milyen ízű a szójatej?
2010. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is fel akartam tenni ezt a kérdést, de nem mertem, mert azt gondoltam, hogy ez csak az én kis spéci problémám, és úgyse jön rá válasz. Tényleg az a helyzet, hogy nincs ráírva, hogy felbontás után meddig iható/tárolható. Én egész sokáig is szoktam, és nem látok rajta semmi elváltozást, akár egy hét után se. Úgy hogy már bele is nyugodtam, hogy szinte akármeddig iható (a szavatossági ideje az egy évet is megközelíti néha), de két hete pont pénteken, egy erős hasmenést kaptam tőle. Az is már régen ki volt bontva. Nem jellemző rám a hasmenés, évek óta nem volt, és azon az estén lényegében nem ettem mást csak a szójalöttyöt kiflivel. (A kiflitől nem lehetett.) Szinte egész éjjel nem aludtam, de másnap reggelre elmúlt. Úgy hogy akármeddig azért nem lehet jó a kibontott lötty, de nem tudom, miből vehető észre, ha nem jó.
2010. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én is öt napig ittam, de az illata nem változott... Mondjuk egy hétig már nem merném hagyni :D Én Alpro terméket vettem, de ezek szerint a többinél sem jobb a helyzet...


A szójatej, amit mostanság kapni lehet, általában nádcukorral ízesített, szóval édeskés, nyerset még nem láttam sehol. Kicsit a tejre emlékeztet, de ha megkóstolod, érezni fogod :) Csak bátran :)

2010. febr. 13. 13:05
 5/9 anonim válasza:
41%
Szerintem inkább sose igyatok szójatejet, mert az egyik legkárosabb ipari termék a szója, férfiaknak impotenciát is okoz, bár tudom van akit még ez sem érdekel...:D
2010. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak: ez a te véleményed. A japánok szinte minden nap esznek valamilyen szójatartalmú ételt, mégsincs semmi bajuk, és kevesebb náluk a daganatos megbetegedés, egészségesebbek.
2010. febr. 20. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Kösz ezt az impotenciás felvetést. Én évek óta fogyasztok szójatermékeket (tej, tofu), de nem lettem impotens. Szóval ez azért nem ennyire egyszerű. Az tény, hogy a szójában van olyan anyag, ami a szervezetben ösztrogénként, azaz női nemi hormonként viselkedik. Ennek alapján vannak olyan felvetések, hogy a férfiakra nézve talán veszélyt jelent a szója. Nincs még egységes álláspont a tudományon belül, hogy ezzel mennyire kell számolni. Meg nehéz is verifikálni, mert az utóbbi évtizedben a férfiak zöménél bekövetkezett egy drasztikus spermiumszám-zuhanás, de ez azoknál is, akik sose esznek szóját. Az élelmiszerekben levő vegyi anyagokra, hormonokra lehet itt gyanakodni. Szóval összefoglalva én úgy vagyok vele, hogy a fene tudja, de talán a szójával nincs azért akkora baj.
2010. febr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De én úgy gondolom, hogy pl. a dohányzás meg bizonyítottan impotenciát okoz, de legalábbis életképtelen spermiumokat, ráadásul dohányozni sokkal többen dohányoznak, mint amennyi férfi szóját eszik... Meg amit írtál, ott a sok vegyszer/tartósítószer a kajákban, az ugyanúgy káros. Szerintem azért a szóját nem kéne ebbe a kategóriába sorolni :) Én és a párom kb. 5 éve eszünk szójás dolgokat minden másnap-harmadnap (vegánok vagyunk, valahonnan azért kell a fehérje... :D) és a potenciájával abszolút semmi baj nincs :)

Egyébként érdekes, hogy a szójatejet csak pár hónapja fedeztük fel, előtte rizstejet ittunk :) -- a szója jobb :D Ja, egyébként lány vagyok :)

2010. febr. 22. 02:55
 9/9 A kérdező kommentje:
Visszatérve az eredeti kérdésre, pont tegnap láttam a Spáros szója-rizsital keveréken, hogy felbontás után 3-4 napig fogyasztható. Oké, azért ez nem tiszta szója, de kb. ott is az lehet a helyzet... :)
2010. febr. 22. 02:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!