Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tokányt, ragut és hasonló...

Tokányt, ragut és hasonló dolgokat lehet hús nélkül csinálni?

Figyelt kérdés

Mondjuk krumplival?


Nagyon szeretem az olyan ételeket ahol van ilyen ragu jellegű szósz a rizshez, de húst nem akarnék bele. Krumplival lehet helyettesíteni hogy azért laktató maradjon?

Megjegyzem, még hússal sem készítettem ilyen ételt, szóval annyira nem ismerem.


Nem vagyok gyakorlott vegetáriánus, csak mostanában kezd elegem lenni a húsból és egyre ritkábban eszem, szóval jöhet bármi ötlet.



2015. márc. 2. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet mással, de szerintem ne krumplival helyettesítsd. Én pl imádom a borsópörköltet, zöldbabpörköltet, tojáspörköltet. Mind ugyanúgy indul, mint a sima pöri (hagyma, olaj, üveges, só, bors, paprika, pici víz, aztán bele acucc puhulásig, a tojásnál nyilván főtt tojás kockákra kell gondolni. Gombából gyakorlatilag bármit megcsinálhatsz, amit húsból csinálnál.


Jó kreatívkodást! :)

2015. márc. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bumbi02 ***** válasza:
82%
De fontos megjegyezni, hogy hús nélkül soha nem kapsz olyan szaftot, mint amit egy húsos tokányban, raguban, pörköltben kapsz. : )
2015. márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen pl. Gombafélékkel, cukkinivel vagy más tökfélével, padlizsánnal... De ragut akár zöldborsóval brokkolival, spárgával, bármivel lehet.


Nekem a laskagomba tejszínes raguban nagy kedvencem pl.

2015. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Még jó,hogy a tokány az maga a hosszúkásra vágott hús. Azt hús nélkül elég nehéz lenne.
2015. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 2. 16:52
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Köszönöm a 0%-ot, talán nyissatok ki egy ételkészítési elmélet könyvet.
2015. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

A tokány egy vágási, elkészítési mód, ahogy írod, ezért is vagy hülye, és nem is kicsit.

Ahogy a pörkölt vagy más ELKÉSZÍTÉSI mód is, gyakorlatilag bármilyen alapanyagból megvalósítható.

2015. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyrészt ne vitatkozzatok!


Másrészt: a válaszod tényleg nem volt hasznos.

Nem az volt a kérdés, hogy mitől nevezhetem annak az ételt aminek.

Egy összetevőre kerestem helyettesítőket, és ha nem nevezem nevén az ételt, akkor honnan tudnák hogy végül is miféle ételt akarok csinálni?


Ha nem a kérdésre adsz választ, akkor nem hasznos a válaszod. Ennyi.

2015. márc. 2. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Válaszoltam, hogy azt hús nélkül elég nehéz. Kedves válaszoló kérlek írd meg melyik szakács könyv,melyik oldalán látod,hogy vágjuk tokányra a répát.
2015. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bumbi02 ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy a tokány alapvetően hússal készül, a kérdező a jellegre volt kíváncsi, hogy helyettesítheti-e a húst valamivel. A pörkölt is eredetileg hússal készül (hisz a lényege, hogy pörköljük a húst, és ettől lesz sűrű szaft), és ha nagyon kockásan, szakácskönyv szerint tekintjük, akkor pörkölhetsz akármeddig egy gombát, és vissza piríthatod "zsírjára", soha nem lesz olyan szaftja mint a marhahúsnak. Tehát az értelmezésed szerint a tojáspörköltnek, gombapörköltnek sincs értelme, annak ellenére, hogy létező ételek. Nézd meg egy szakácskönyvben. Nem kell a végtelenségig konzervatívnak lenni. Hívhatjuk kreatívan répatokánynak az ételünket, ha a répát tokányra vágjuk, és nem ragura, és hasonlít egy tokányra.
2015. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!