Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kecskeméten hol van lehetősége...

Kecskeméten hol van lehetősége enni egy vegának?

Figyelt kérdés
Kecskemétiek! Tudtok ajánlani olyan helyeket, éttermeket vagy élelmiszerboltokat, ahol nem csak a szokásos sajtos szendvics/ rántott rsajt/ rántott gomba és karfiol van a listán? Lehetőleg kedvező áron. Pl a Spar-ban szoktak lenni egész jó saláták, de csak a Március 15-e utcaiban, a központiban ritkábban, én meg most kifejezetten központi helyet keresnék.

2015. márc. 30. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Otthon?
2015. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

A sajtos szendvics, rántott sajt, rántott gomba, rántott karfiol, rántott dolgok, nem vegán kaják!

A saláták azok jók, ha nem öntöd le őket különböző majonézes, tejfölös, kefíres öntettel.

Hanem pl, valami olajos, ecetes, salátaöntettel.

2015. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ, hogy milyen vegetáriánus vagy. Ovo-lakto, vegán stb. Ha vegán, bár ez nem teljesen egyértelmű a kérdésedből, akkor egyszerű a válasz. Zöldség, gyümölcs, olajas bogyók, aszalt dolgok, mogyoró, napraforgó, tökmag és egyéb magkeverékek minden nagyáruházban, sőt kisboltokban is vannak általában. A vegánok úgy tudom, hogy csak ezeket eszik. Ha ovo-lakto vagy, akkor ezek mellé még jönnek a tejes+ tojásos dolgok is. Bő választékban megtalálhatók ezek is a boltokban. Az éttermeket nem ismerem pontosan, de saláták és tésztafélék egész biztosan vannak mindenhol. Kifejezetten vegetáriánus étterem kevés helyen van, az is inkább a fővárosban. Egyébként kicsit konkrétabban is feltehetted volna a kérdésedet.
2015. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt hittem elég egyértelmű volt a kérdés, de látom hogy nagyon nem úgyhogy bocsi!

Nem vegánnak, hanem vegának. Vegetáriánusnak. Ovo-lOvo-lakto. És tudom mit eszik egy vega (a vegánt is igen) és amúgy az hülyeség hogy mi "jó" meg "nem jó" mert mindenki azt eszik ami jól esik a divatvegákat sosem érértettem. Es tudom hogy lehet kapni a boltolban sokmindent, én kifejezetten kajáldákat kerestem ahol főtt ételt tudnék enni ha negyed órám van elszaladni enni, mert nincs időm mindig főzni magamnak de napi egyszer azért jó rendes kaját enni..

2015. ápr. 6. 21:10
 5/8 A kérdező kommentje:
Az élelmiszerboltokat azért írtam bele mert ott a példa, a sparban lehet kapni csomagolt salátákat bár az sem a főtt kaja kategória de jobb mint a sajtoskenyér.
2015. ápr. 6. 21:12
 6/8 A kérdező kommentje:
És bocsi a mobilom ilyen furán ír pedig nem is gyorsírok vele de néha megkettőzi a szó elejét és nem is látom csak amikor elküldtem a kommentet pedig mindig átolvasom az egészet.
2015. ápr. 6. 21:15
 7/8 anonim válasza:
Látom kicsit régebbi a kérdés, de hátha aktuális még. :) Nálunk, az Apolló Hotelhez tartozó étteremben van vegán menü, ami ugyan szigorúbb, mint a vegetáriánus, de nagyon finom és változatos ételeket készít a szakácsnőnk. A Tatay utcában van az étterem (a börtön/bíróság mögötti kis utcában), hétköznapokon 11-től fél 3-ig van nyitva. Menü rendszerben lehet nálunk enni, 1 húsos leves mellé a 2 féle főételből lehet választani (ezek között is szokott lenni húsmentes), illetve teljesen külön van a vegán menü, amiben naponta 1 féle leves és főétel van, friss salátával (nálunk tényleg friss a saláta, sosem használunk zacskós salátakeverékeket). A vegán menüt érdemes előre megrendelni, mert nem főzünk sok plusz adagot belőle. Természetesen lehetőség van elvitelre, sőt, nyitvatartási időn kívüli időpontra is félre tudjuk tenni az ételt, amit a hotel recepcióján át lehet venni, akár este 6 után is. Sajnos most éppen az augusztusi leállás miatt nem vagyunk nyitva, de a facebookon megtalálhatóak vagyunk Apolló Hotel és Étterem néven, itt meg lehet nézni a korábbi menüinket. Augusztus 31-én nyitunk újra. :)
2015. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

kecskeméten (sajna csak) 2 hely van ami kifejezetten vegetáriánus/vegán:

- a már említett Apolló Hotel vegán menüje (ez finom, ajánlom)

- dharmavega.hu - indiai ételbár (gyorsbüfé), nagyon fini ez is, jó kis indiai ízekkel (itt vegyesen vannak vegán és vegetáriánus ételek)

2016. márc. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!