Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményetek az ovo-lakto...

Mi a véleményetek az ovo-lakto vegetáriánusságról tinédzserkorban?

Figyelt kérdés
Pótolhatók a különböző húsokban fellelhető ásványi anyagok/vitaminok tofuval, zöldségekkel, tejtermékekkel? Nem tesz kárt az emberben ilyen fiatalon (mondjuk 14-15 évesen)? A hormonháztartásba nem zavar bele?

2015. máj. 1. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

Még a felnőtt hormonháztartásába is bezavar, mert nem lehet a húst tökéletesen pótolni.

14-15 évesen pedig súlyos következményei lehetnek. Lányoknál akár a menses is elmaradhat.

2015. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Én is ennyi idős voltam mikor vegetáriánus szerettem volna lenni, végül a felnőttek meggyőztek arról, hogy még várjak ezzel. Én hallgattam rájuk, és tovább ettem a húst. Most 20 éves vagyok és ovo-lakto vegetáriánus. Véleményem szerint a tojással, tejtermékekkel lehet pótolni (és nem csak szerintem) a húsokban fellelhető tápanyagokat.
2015. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

"...nem lehet a húst tökéletesen pótolni..."


Leírnád nekünk, hogy mik azok az anyagok, amikhez vegetáriánus étkezéssel nem jutunk hozzá, mert csak a húsban vannak?

2015. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Amúgy elég sok millió gyerek felnőtt már vegaként, születésétől fogva, de OK, ez nem mindenkit győz meg, bizonyára mindenféle baja volt mindnek...


Miért zavarna be a hormonháztartásba, hogy pl. hús helyett tojást eszik az ember? A tejtől jobban félnék, mint a házi tojástól, az tuti.

2015. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Én 13 évesen lettem vegetáriánus, ennek majdnem 14 éve már. A lehető legjobb döntésnek tartom, amit hozhattam.


A hormonháztartáshoz nem tudom mi köze lenne az étkezésnek. A vérképem minden évben tökéletes. A húsban pedig semmilyen olyan ásványi anyag vagy vitamin nincs, ami zöldségekben, gyümölcsökben, tejtermékekben ne lenne megtalálható. Ha te "tudsz" ilyenről kérlek írd meg, mert a tudomány mai álláspontja szerint ilyen nem létezik. Tehát nem is nagyon értem, mit kellene pótolni.

2015. máj. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

#3: Pl. B12 vitamin.


[link]

2015. máj. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


LAKTO-OVO VEGETÁRIÁNUS = TEJTERMÉKEKET, TOJÁST IS FOGYASZT


B12 Vitamin


"Előfordulása


Állati szervezetekben, főleg a májban, húsban, tojásban és tejben található. Csak mikroorganizmusok szintetizálják. Növények közül csak a csíráztatott magvak és a tengeri algák jelentenek forrást"


Akarsz még hülyeségeket írni, vagy elment tőle a kedved?

2015. máj. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Miert kell valamilyen csoportba sorolnunk magunk? Az etkezes egyszeruen csak egy szukseglet. Nincs filozofiaja, hiszen csak enni kell :)


Azt eszel amit akarsz es ami jol esik. Azert, mert akarmilyen oknal fogva nem szeretnel hust enni, akkor ne egyel. Nem hiszem, hogy barmelykunket tomnek mint egy libat, tehat mindenfele okoskodas es tomegbeszervezodes helyett, szerintem egyel meg minden olyat, amit megkivansz, avagy jol esik.

2015. máj. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

A vegetarianusok mit fognak enni, amikor majd valami apokaliptikus bumm utan burak alatt fogunk elni (vagy a fold alatt)? Mert en kukacot, pondrot es kisebb allatokat, vagyis minen ehetot.


De a szegeny hajlektalanokat is megkerdeznem a vegetarianus etkezesrol ... orulnek, ha talalnak valami ehetot a kukaban.


Vegul pedig jo lenne tudni az oroszlanok velemenyet is, akik mast sem esznek egesz eletukben, mint hust-hussal :)

2015. máj. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

"A vegetarianusok mit fognak enni, amikor majd valami apokaliptikus bumm utan burak alatt fogunk elni (vagy a fold alatt)?"


De most nincs apokalipszis, és megtehetjük, hogy megválasztjuk a táplálékunkat. Húst nem muszáj enni, tehát az elhagyása is egy opció.



"..De a szegeny hajlektalanokat is megkerdeznem a vegetarianus etkezesrol ..."


Nyilván ha nincs más választásunk, és élni akarunk, akkor megragadunk minden alkalmat. De aki megteheti, az miért ne dönthetne szabadon, ha neki fontos, hogy mi neki a jó és mivel árt a legkevesebbet?


"..Vegul pedig jo lenne tudni az oroszlanok velemenyet is, akik mast sem esznek egesz eletukben, mint hust-hussal..."


Az oroszlánnak nincs választása, és nem fogja mérlegelni a döntését. Az embernek megvan a lehetősége a választásra és a képessége az együttérzésre.

2015. máj. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!