Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Fehérje porral érdemes pótolni...

Fehérje porral érdemes pótolni a húsevést?

Figyelt kérdés
Van valami hátránya a húshoz képest?

2015. dec. 4. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Nincs, bár igen sok átalakítási folyamaton megy át., gyárilag. Én a magam részéről inkább megennék 10 dkg párolt csirkemellet, mert megvan benne az evés öröme is, rágok, a szemem is eszik...stb.. De ez csak egy vélemény.
2015. dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Fehérje az is, de azt szokták ajánlani, gondolom, nem véletlenül, hogy a fehérjebeviteled nagy része ételből menjen. Mi azzal a gond, hogy akár az egésze? Egyél fehérjedús ételt, minden táplálkozására odafigyelő ember (és a legtöbb nem odafigyelő is) azt teszi.


Én speciel nem "pótolok" semmit, főleg, hogy sosem ettem napi szinten húst (még csak az kellett volna - semmi bajom a minőségi hússal, csak engem ne akarjanak etetni vele minden héten), mindössze igyekszem bevinni a szükséges tápanyagokat. A hús egyetlen válasz pl. a fehérjeigényre, kismillió mást is ehetünk e célból. Én pl. tojást, olajos magvakat és zöldséget használok fehérjeforrásnak.

2015. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
De mégis mit akarsz pótolni, amikor a vegetáriánus étkezéssel minden szükséges tápanyaghoz hozzájut a szervezeted?
2015. dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
#3: Gondolom, most vált húsos étkezésről vegára s neki van egy nagy mennyiségű kieső fehérje, azért írja így. Kicsit nekem is fura, mert nálam sem pótlás ez. S amúgyis, az ember újra kitalálja, hogyan egyen, nem pótolni kell, hanem összerakni a szükséges dolgokat, nemcsak a fehérje terén történik változás.
2015. dec. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok full vega, csak nagyon kevés húst eszem. És néha eszembe jut, hogy valahogy azért kellene fehérjét bevinnem. Van, amikor eszek lencsét, meg van amikor tojást. De ez nem mindennapos azért. és ezért gondoltam, hogy egy picit kiegészíteném. akárcsak egy 100-150 grammal hetente.


hülye gondolat?

2015. dec. 4. 17:24
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Van fenn a youtube-on egy csomó informativ videó egy dietetikus szakemberrel, mostanában sokat hallgattam. Ő mondta, hogy teljesen okésak a fehérjeporok, ha belegonfolsz, nem mestergésesebb, mint a konyhádban található alapélelmiszerek egy jó része. A liszt is mesterségesen készül, csak egy C-Hbomba por formájban, ez meg fehérje por formájában.. Vagy ha abba belegondolsz , mennyi vegyszermaradvány van a zöldségen, gyümölcsben, hormonok a húsban, milliónyi adalék, mesterséges alkotó és tartósitó a bolti kajákban.. szóval nem, nem rosszabb ez, mint sok más kaja, amit napi szinten eszel. Csak ugye ezt nem lehet élelmiszerüzletben kapni és mindenki azt társitja hozzá, hogy ez a testépitők mesterséges izomnövelője, amit kerülni kell. Nincs igazából gond a fehérjeporokkal, persze nem ezen kell élni. És igenis fontos lenne minden nap bevinni legalább a minimum mennyiségű fehérjét, amire szükségünk van, szóval inkább ezt is edd, mint hogy ne egyél semmi fehérjét , csak hébe-hóba.
2015. dec. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2015. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A klasszikus fehérjepor tejből készül, tehát állati. Ha elfogadod a vegetáriánus életet, azt is tudod, miért nincs rá szüksëged. Ha csak most kezdesz átállni, előbb olvass róla, miben mennyi van, milyen aminósav. Hanar rájössz, hogy ha változatosan eszel, jutsz elég fehérjéhez. Ha még aggódsz, keress vegán fehérjeport, nem szójásat, barnarizsből készültez: naturize a neve.
2015. dec. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha kiegészítésnek akarod, az már jobb ötlet, ha nem tudsz bevinni többet.

Én is kevés húst eszem, ami direkt jó, mert ha húst ennék ebédre, borulna a fehérjebevitelem, túl sok lenne... De korábban már írtam, sok fehérjeforrás van.


A normális fehérjeporok (amikben fehérje van, nem nyomják tele feleslegelesen cukorral) jók, főleg állatiak vannak, de azért borsótól kenderig mindenből csinálnak puszta fehérjét...

2015. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

tök szuper, amiket írok. nagyon köszi mindenkinek. (videókat külön köszönöm)


a húsevéssel nem tervezem, hogy egészen felhagyok. nekem etikailag kb ez megfelelő, hogy ritkán eszek. igazából az állat ölésben az zavar, ahogy tartják őket.


akkor ezt fogom csinálni, hogy pici porral kiegészítem a dolgot. ha esetleg tudtok ezen belül ajánlani, hogy milyet(ha nem tök mindegy azon túl, hogy ne cukros legyen) az is jól jönne. de innentől már azt hiszem megoldom.

2015. dec. 4. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!