Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok miért nem használnak...

A vegánok miért nem használnak fehér lisztet?

Figyelt kérdés

2016. jan. 2. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kettönek semmi köze egymáshoz.
2016. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Használnak.
2016. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Én nem vagyok vega, viszont csak zablisztet szoktam használni.
2016. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Azok, akik születésük óta vegánok, azoknak az ételfogyasztásuk egy életforma része. Valahogy úgy, ahogy a jógagyakorlatok is csak a jóga része.

A vegetarianizmus őshazájában a mi kenyerünkhöz hasonló étel nincs. Gondolom, hogy ők ezért nem esznek fehér lisztes ételt. Hangsúlyozom, így tudom, de nem néztem most utána.

Itt Európában általában rendszerint szeszély, és/vagy fogyókúra mánia része. A teljes kiőrlésű lisztből kevesebb kell, lassabban szívódik fel, kevésbé emeli meg a vércukorszintet.

Mivel a divatvegák ész nélkül élnek, azt hiszik, ha nem esznek húst, akkor már tettek is valami ez egészségükért. A fehér lisztes ételek elhagyása nem rossz, gyakorlatilag minden gabona elhagyható lenne. Ám ezeknél a lökötteknél nem megfontolt döntés, hanem csak Olvastam a ***-magazinban. (Jellegzetes divatvega jelenség, amikor megeszi a húslevest, csak a hús ne legyen a tányérjában).

2016. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)!
2016. jan. 2. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszerek közül a vegán életmód csak az állati eredetűeket zárja ki, tehát a liszt nem tiltott. Ha egy vegán nem eszi, annak egészségi okai vannak, nem etikai.
2016. jan. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy ennek mi köze van a vegánhoz ,a fehérlisztet önmagában fogyasztani mindenkinek egészségtelen ,ha valaki egészségesen akar enni mert mondjuk vegán az talán tudja ezt a szabályt de én is tudom pedig nem vagyok vegán.
2016. jan. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kevered a paleo-vegánnal!

A vegánok az állati eredetű élelmiszereket mellőzik (hús, zsír, zselatin, tejtermékek, tojás, méz, stb.)

A paleo pedig a finomított élelmiszereket kerüli, ilyen a fehér liszt is. Van aki paleo, aki eszik húst, és olyan vegán is van, aki fogyaszt finomlisztet. Az a vegán, aki paleo étrendet is követ, az a paleo-vegán.

2016. jan. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!