Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyi húst látott egy bolti...

Mennyi húst látott egy bolti húsleveskocka?

Figyelt kérdés
Vega vendéget kíméljem meg tőle?
2016. jan. 20. 22:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Az eladhatatlan, mindenféle legótvarabb minőségű cafatokból készül (hogy aztán mégis el lehessen adni). Szóval van benne állati eredetű, csak éppen nem az a hús, amit mi elképzelünk, mondjuk egy szép nagy szelet akármi, hanem állati zsiradék, nyesedék meg minden ilyesmi, ami még azért alkalmas emberi fogyasztásra, de egy hűtőpultban azért már nem lenne szép látvány.

Vegának inkább nem adnék húsleveskockát. A Knorrnak van tisztán növényi leveskockája is, lehet, hogy a többi cégnek is, nem tudom. Persze ahogy előttem is írták, a legjobb az a leveskocka, amit nem eszel meg.

2016. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%

Abszolut igaza van mindenkinek aki a leveskocka ellen van. Legyél akár vega akár húsevő, a bolti ételízesítő egy méreg mindenki számára.

A zöldségleves akkor zöldségleves ha NEM csirke alapléből készül.

2016. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%
12-es! A csirke alaplé valóban nem zöldségleveshez való, de az alaplé nem kocka!
2016. jan. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Valójában egy tésztaételt szoktam marhahúsleves-kockával ízesíteni, tudom furán hangzik, de nagyon finom, ez az én "specialitásom". De nem gond, készítettem mást.
2016. jan. 24. 20:19
 15/24 anonim ***** válasza:
57%

"Voltam vega sok évig és lehet, hogy most is az leszek/vagyok" - no kérdező az elsőben rájuk írtam, hogy divatvegák. Tőlük ne sajnáld a kockát. :-)


Léteznek olyan ételek, amelyek úgy néznek ki, mintha húsból készült volna. Kolbász, pörkölt stb.

Egy indiai vega (nem mind az) nem azért nem eszik gabonakolbászt és tofupörköltet, mert ott ilyen nincs. Nem. Eszükbe sem jut az, hogy eredetileg húsételt másoljanak le.

2016. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
70%

Miért lennék divatvega? Sok éven át voltam vega erkölcsi és ízlés alapokon (s ez a nem vega korszakomban is megvolt, mindig is fújni fogok az ipari állatkínzásra, bár iparinak sem kell lennie), akkor még csak divat sem volt. Miért baj, ha nem akarok enni húst 3 különböző okból, ezért nem eszem? S mi ebben a divat?

Most pedig azért nem eszem húst, mert nem fér bele az életmódomba. De fogalmam sincs, mikor fogok enni (bár azt tervezem, hogy jó ideig nem, szükségem nincs rá s jobb így, csak pici kényelmetlenséget okozhat néhol), s az első félévben nem nevezhetem magam vegának, hisz az semmi idő.

Ennek mi a köze a divathoz, lövésem nincs. Kizárólag a saját eszemet és ízlésemet követem. A hús bekavar a makróimba, ami energetikai szempontból fontos számomra.

Pont nem vagyok divatvega, mert akkor érdekelne, hogy rámondhatom-e magamra azt, hogy vega vagyok s nagyobb lenne a motiváció, hogy ne egyek húst. De nem erőltetem, lesz, ami lesz, végülis a hedonizmus elég előkelő helyen áll nálam.

Sőt, nem is igazán értem, miért fontos, hogy valaki vega vagy sem... Nekem nem az. De ha vega vagyok, nem eszem húsleveskockát, ez nyilvánvaló.


Növényi leveskockák vannak több cégtől is, még ízfokozó nélkül is. Az mehet. Vagy egyszerűen zöldség, fűszer, zsír, a rendes leveskocka is abból van.

2016. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő vegaként az első kb fél évben használtam még húsleveskockát, aztán már akkor is kiéreztem a hús ízét, ha 2 literbe raktam 1 kockát.


Nekem is van 1 étel, amit zöldségkockával szoktam elkészíteni, próbáltam magam fűszerezni, de egyszer sem lett olyan finom. Én Sparból szoktam venni zöldségleves kockát, havi 1-2 darab belefér.

2016. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Férjem vegetáriánus. A megoldás egyszerű, el kell olvasni az összetevőket. Bizonyos leveskockákban van hús, másokban nincs. Általában a zöldségleveskockában nincs, de azt is ellenőrizni kell, erőleveskockából is van olyan, amiben nincs, és szerintem finomabb, mint a zöldségleveskocka. Ezen kívül halászlékockát használok, abban sincs (se hús, se hal). De gyártótól függ, ismétlem, el kell olvasni az papírját.


Arról meg, hogy a leveskocka káros-e az egészségre, vagy milyen esetben és mennyire káros, az nem erre a vitafórumra tartozik.

2016. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Melyik halászlékockában nincs hal? A M.ggiban és a Kn.rrban pl. van.
2016. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mi is egy erőleves kockát veszünk, nincs az összetevők között hús és teljesen finom alaplé van belőle.
2016. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!