Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Növényi tejből joghurt, túró,...

Növényi tejből joghurt, túró, sajt, tejföl?

Figyelt kérdés
Szívesen vennék recepteket linkeket.
2016. ápr. 2. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a növényi "tej"nek semmi köze a tejhez, ezért tejtermékeket sem lehet belöle készíteni.
2016. ápr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de valami alternatívát keresek.
2016. ápr. 2. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Növényi sajtot lehet kapni készen. 'Tejfölt' lehet készíteni rizsből, nekem az nagyon ízlet. Google-en találsz receptet.
2016. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Túró helyett bizonyos ételekbe lehet tofut tenni.
2016. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy próbát esetleg megér, ezt a házi sajt készítési receptet kb. 2 hete kaptam, normál tejből jó lett:


Hozzávalók


1 liter tej

1/2 kg túró

6 dkg vaj

1 egész tojás

1 kávéskanál szódabikarbóna

1 kávéskanál só


Így készítsd el a házi sajtot


1 liter aludt vagy forró tejet, 1/2 kg túrót – melyet előbb áttörtél krumpli törőn – főzz össze 5 percen át. Nyomás nélkül szűrd le róla a savót, majd lábasba téve 6 dkg vajjal, 1 egész tojással, 1 kiskanál (kávéskanál) szódabikarbónával, és 1 kiskanál sóval keverd jól össze. Óvatosan 15 percig keverd főzés közben. Amikor elválik a lábas oldalától, vedd le a tűzről és rakd tetszőleges formába. 2 óra múlva reszelhető is.


Fűszerezhetjük köménnyel, fokhagymával, snidlinggel, zöld fűszerekkel. Jó étvágyat!


[link]

2016. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!