Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen az a vegán csirke meg...

Milyen az a vegán csirke meg a vegán tojás? Az micsoda, miből készül?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 29. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

A vegán csirke az olyan csirke amelyik csak zöldséget, gyümölcsöt és magvakat fogyaszt.

A padlizsán másik neve meg tojásgyümölcs (egg-plant) - és mivel zöldség, ezért vegán. :)

2016. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Belinkelnéd, hogy ezt hol láttad?


Amúgy feltételezem szójából vagy szejtánból vagy hasonlókból.


Az egyik munkatársam evett "vegán rántott halat" - szójából készült rántott szelet, hal ízesítéssel. Ő azt mondta nagyon finom volt és hasonlított ez. Nyilván erősen márkafüggő, mert az olcsóbb termékek már állagra is rosszul néznek ki.


Én vegetáriánus vagyok, de nem fogyasztok ilyesmit mert undorodom a hús, így az utánzat ízétől is, sajnos nem tudom megítélni hogy milyen.

2016. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ebben a videóban láttam mindkettőt.

2016. ápr. 29. 15:39
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Én már a vegán piskótában sem hiszek, de vegán rántottáról is olvastam már. Meg vegán kötözött sonkáról.


Bizonyos efféle játékokat poénosnak tartok (főleg a nyersvegánoknak áll jól az ilyesmi, az én véleményem szerint), a vegán piskóta nem piskóta, de könnyed tészta, amit kell valahogy nevezni, viszont a többi nekem már óriási vergődés. Az ember ne akarjon azt enni, amit kizárt, műként se - bár ha őket ez teszi boldoggá, nekem annyira nem fáj a dolog.


De a paleo karfiolrizs is szánalmas kicsit a szememben, már az elnevezése, mert ő maga remek étel, s a rizsre még körvonalaiban sem hasonlít :D Ahogy a vegán sajt sem emlékeztet egyik sajtra sem, csöppet sem. Attól még finom tud lenni.

2016. ápr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem értem ezt, ha feladják a húst/tejterméket akkor miért kell ezeknek az undorító hamis verzióit enni? Ha bezzeg én azt mondanám hogy nem eszek zöldséget és a "húsevő" salátámban salátalevél helyett pizzaszeletet teszek vasvillával jönnének a vegánok hogy hogy merem megbecsteleníteni az ő ételüket.
2016. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Baromira nem érdekelné a vegánokot hogy te a salátádba pizzaszeletkéket, párizsiszeletkéket, hagymaszeletkéket, vagy sajtszeletkéket teszel-e. :)
2016. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az ételek baromi nagy részét meg lehet vegán módon csinálni. Vegán gyrost is ettem már. :D
2017. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kár, hogy a gyros pont attól gyros, hogy csirke van benne vagy bárány. Ha nincs benne, akkor az nem gyros.
2017. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!