Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedves vegánok, mi a véleménye...

Kedves vegánok, mi a véleményetek a tojáshéjból történő kalcium pótlásról?

Figyelt kérdés
Vegán vagyok már jó ideje, de sajnos enyhe kalciumhiányom van. Mindig utáltam a táplálékkiegészítőket, nehezemre esik lenyelni bármiféle gyógyszert. A családom viszont nem vegán, és elég sok (bio) tojást esznek, aminek a héja a kukában landol. Mit gondoltok arról, ha felhasználnám tojáshéjpor készítéshez, és ezzel pótolnám a kalciumot?

2016. jún. 16. 15:37
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:
33%
Én ugyan nem vagyok vegán, de a vegánok nem esznek tojást, következésképp a héját sem. Egyél szezámmagot, annak magas a kalciumtartalma.
2016. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Nehogy már más vegánok véleménye érdekeljen. Most ha azt mondják, hogy az is tojás és fúj, pokolra jutsz miatta, meg akkor már nem is vagy igazi vegán, akkor nem fogod megenni? Szerintem ez csak rajtad kell hogy múljon, ha te nem érzed rossznak a tojáshéj fogyasztását, akkor edd nyugodtan. Hidd el, nem fogsz tudni sehol azzal menőzni, hogy te 100%-osan vegán vagy, vagy pedig sem.

(Ha a kérdésed esetleg a tápanyagtartalomra vagy annak hasznosságára irányult, abban nem tudok segíteni, bocs.)

2016. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
én se vagyok vegán, de a héját nem eheted meg, mert a csirke ami tojta embertelen körülmények között tojta :(
2016. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Jaj istenem, hármas. :D Hol laksz kérdező? Ne mond, hogy egy akármilyen piac nincs a közeledben, vagy kertes szomszéd, rokon, aki tart csirkéket, vagy akár a bio tojásaitok, amiket említettél. Már nem azért, de a kerti csirkéim nem nagyon vannak agyon kínozva, mint ahogy az ipari termelésen kívüli tojást tojó tyúkok többsége sem.

Nem ütöm verem őket és semmilyen sz**t sem kapnak. Ne hogy már az is állatkínzás legyen, hogy hagyom őket tojni. :D Még ha magát a tojás belsejét meg sem eszed, azért ami, de az amúgy is pocsékba menő tojáshéjtól még senki nem fog megégetni, ha mint mondtam, téged nem zavar.

Kettes voltam.

2016. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Minap olvastam egy vegántól, hogy ha esetleg vannak is tyúkjaid akkor azok tojását csak hagyd ott.Azért ez szerintem hülyeség és pazarlás is.Nyugodtan edd meg(már ha tényleg meglehet).
2016. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi voltam a véleményekre, nyilván nem ez alapján fogom eldönteni, hogy megeszem e vagy sem.

Tojást semmilyen körülmények között nem ennék, nem értek egyet a haszonállat tartás semmilyen formájával sem. De mivel a családom nem osztozik a nézeteimben, ők megvették a tojást, támogatták vele az iparágat. Az viszont nem befolyásolja azt, hogy mennyit vesznek, hogy a tojáshéj a kukába megy e vagy felhasználom.

De ha nem lenne otthon ígyis-úgyis tojáshéj, nyilván nem jutna eszembe ilyesmi.

2016. jún. 16. 17:01
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Én azt a szituációt nem tudom valahogy elképzelni, hogy valaki anélkül tartson tyúkot hogy megegye a tojását? A tyúk nem értelmes állat, mint a kutya, nem ismer meg, ki vágyik rá háziállatként? A vadonban nem él meg, simogatni se egy nagy cucc, trükköket se tud. Az állatkínzás ellen vagyok, de a barátom mamájának a tojását szívesen fogyasztom, mert azok a tyúkok ott szaladgálnak a lábam között, amikor ott vagyok.
2016. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Van egy vegán ismerősöm, akinek van 2 mentett csirkéje, meg egy tehénkéje. Csak hobbiból tartja őket. A tojást nem veszi el tőlük, általában 3-4 nap után megeszik.

Sokan meglepődnének ha látnák, hogy mennyire szeretik a gazdájukat a csirkék is, ha rendesen foglalkoznak velük.

2016. jún. 16. 17:08
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább több brokkolit, kelkáposztát, szezámmagot, lenmagot, mazsolát, tofut, vagy mivel mindjárt itt a szezonja, fügét is ajánlanék kalcium pótlására :)
2016. jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig a tyúk szórakoztató és valahol aranyos :) Jó, nekem buta háziállatnak, de egy csomó házikedvenc van, ami nem IQ bajnok.

Én is ismerek tyúkokat irigylésre méltó körülmények között. Fene tudja, a hatalmas kifutó, a sok zöld növény, fa, csend, hercig kakasok s egyebek nem tűnnek rossznak.


Speciel én szezámot és mákot eszem kálciumforrásként (és sok más dolgot, de ezekben van sok), deha a tojáshéj is jó (egyszer kutattam s nem jöttem rá), megértem, ha felhasználod azt, ami úgyis van, ráadásul még a tojás maga is bio, azért ez nekem nem mindegy. Bár nem vagyok vegán, inkább a nagyipari állatkínzásra fújok igen nagyon.

Biztos nem vagy tojáshéjevéskor olyan igazi vegytiszta vegánnak tekinthető, de ez engem nem érdekelne a helyedben. Tökéletes vegán, aki miatt nem szenvednek állatok, úgysincs, itt pedig a világon semmivel nem lesz több bajuk az állatoknak a táplálkozásod eme új eleme miatt, csak neked lehet jobb. Morálisan és sehogy nem látok ezzel problémát. Ha egy vegán a kutyájának nagyüzemi húst vesz, abba sokkal jobban bele tudok kötni.

2016. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!