Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegetarianizmus fajták...

Milyen vegetarianizmus fajták vannak? És ki milyet követ? Milyen életmódot (táplálkozás) követtek? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Én olyanra tértem át h a sertéshús + mindenféle belsőségeket egyáltalán nem eszek és a többiből is főleg csak baromfit és halat de azokat is csak főzve-párolva-grillezve. Mindenféle zöldséget és gyümölcsöt eszem(vagyis ami éppen van, mivel nem régen eszem zöldségeket ezért próbálgatom az új ízeket és ha nem ízlik akk is megeszem:)) tej-tejtermékeket-és tojást kerülöm(de nem mindig sikerül de tojásnak csak fehérjét eszem tejből meg zsírszegényt) viszont most álltam át a tofura és lassan a többi szójára(apránként) cukrot és ch-ot szigorúan kerülöm (csak édesítő és csak teljes kiőrlésű dolgok(keveset))sót is kerülöm a nagymértékű vízmegkötése miatt+ csak vizet és nagy ritkán 100%os gyümilét(inkább megeszem a gyümit) és természetesen amit lehet csak is ellenörzőtt biogazdaságokból valókat!


Van erre is megnevezés vagy ez csak mindenféle???


Bocsi, h sokat írtam!

Légyszi válaszoljatok!Köszönöm!


17/Lány


2010. máj. 5. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ezek a fajták vannak:


A vegetarianizmus fajtái


1. Szigorú vegetáriánus vagy vegán étrend:

A vegetarianizmust következetesebben megvalósító gyakorlat. Nem fogyasztanak húst se állatoktól elvett tejet, tojást és méhészeti termékeket, valamint kerülik az állatokon kísérletezett kozmetikumokat stb.


2. Ovo-vegetáriánus:

Hústerméket nem, de tojást fogyaszt.



3. Lakto-vegetáriánus:

Húst, tojást nem, de tejtermékeket fogyaszt.


4. Ovo-lakto vegetáriánus:

Csak a húsételeket nem fogyasztja, tejterméket, tojást és egyéb állati eredetű termékeket (pl. méz) igen.


5. Szemivegetáriánus:

Csirkehúst és halat alkalmanként, továbbá a tejterméket, tojást fogyaszt.



te az utolsóhoz állasz a legközelebb azthiszem

2010. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ember, annyi fajta, nem hinném, hogy annyira fontos az elnevezés.


Az érdekesség kedvéért pár új kifejezés, amivel nemrég ismerkedtem meg (mindketten a vegetáriánizmuson kívül esnek):

- Pescetarian: aki csak halat eszik, más húst nem

- Flexitarian: általában otthon nem, csak vendégségben és étteremben eszik húst (azt is ritkán)


Te egy ilyen bio-öko vonalon mozgó valami vagy, de nem vegetáriánus.


Találkoztam már olyan buddhistával, aki a más által otthagyott húst megkóstolta, de alapjában véve vega volt.

2010. máj. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ovo-lakto vega vagyok. Semmi hús, hal sem. Tojás oké, fehérje gyakran, sárgája nagyon ritkán.
2010. máj. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szintén ovo-lakto. Tejtermék különösen a sajtok meg tojás bármikor, de húst, halat azt nem. Már hat éve. (+plusz egy év szemivegaság ha az is annak számít)
2010. máj. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt még nem is hallottam ezek szerint nem is válogatós vagyok aki nem akarja megbántani a vendéglátót hanem flexitarian:P
2010. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Akkor én szemivegetáriánus vagyok? :D

Mert csirkén, halon és sertésen kívül nem eszek meg más húst, se marha, se kecske, se ló, se tyúk, se kacsa, se liba, se pulyka...semmit

2010. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ovo-lakto vega vagyok. Vendégségben sem eszem húst. xD
2010. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ovo Lakto már 2.5 éve. :D vendégségben meg (akik meghívnak) tisztában vannak ezzel :D
2010. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
akkor én vega vagyok? mert én is csak oldalast v májat kb 1 éveben 1x 2x
2010. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zzita válasza:
Én lakto-vegetáriánus vagyok. Szerintem a te étrended amolyan igazi bio - étrend. (Kiv. hogy nem szereted a tojást, mert az nagyon hasznos... de megértem,mert én sem kedvelem :D )Egyébként egészen csodállak, mert én is szeretnék így étkezni, csak sajnos nem tudok lemondani egy-két dologról..
2010. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!