Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehet, hogy a hústól voltam...

Lehet, hogy a hústól voltam rosszul?

Figyelt kérdés
Egy ideje barátkoztam a vegán konyhával. Vagy 3 héten keresztül mellőztem a húst. Szalámit előtte sem ettem, tejet meg csak annyit amennyit megkóstoltam, hogy nem savanyú-e. Nem tértem rá arra az étkezésre, csak kipróbáltam, hogy hogy reagál rá a szervezetem, mert később tervezek ráállni. Minap viszont anyum rántotthúst készített és két szelet után fel voltam puffadva (nem is esett úgy mint máskor) és rosszul voltam. Másnap is egész nap hányingerem volt. Lehet, hogy attól?

2017. márc. 22. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem valószínű, hacsak nem volt romlott. De az ember sok mindent be tud magának magyarázni, ha van rá hajlama!
2017. márc. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Sose iszol tejet, csak megkóstolod hogy nem savanyú-e? :) Jó kis hobbi.


Kérdésre válaszolva: konkrétan a hústól nem. Lehet hogy mostanában nagyon zsírszegény és kalóriaszegény kajákat ettél, két szelet zsíros rántott hús meg megfeküdte a gyomrod. Maga a hús nem olyan táplálék ami idegen lenne a szervezetnek, nem kell rá "visszaszokni".

2017. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A húgomnak csináltam a kajáját és belekortyoltam a tejbe, hogy jó-e még, szerintem nem olyan durva hobbi xD

Köszönöm a választ, biztos amiatt volt akkor.

2017. márc. 22. 10:01
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Igen a húst a legnehezebb lebontania a szervezetnek.

Ha éppen nincs jó kedvében a hasnyálmirigyed és nem termel elég emésztőenzimet akkor bélelzáródás is lehet a hústol...

Nekem 2szer volt rántott csirkétől :(

De nekem akkor rottyon volt a hasnyálmirigyem, minden megrohadt a beleimben :S

2017. márc. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4-es! Tudsz pár cikket mutatni ami bizonyítja hogy a vegánság egészségtelen? Vagy ha kifejtenéd itt a kommentben annak is örülnék. (Pont azért nem álltam még át erre a táplálkozásra, mert hiányosak az információim de eddig amiket elolvastam nem tudták bizonyítani amit írtál)
2017. márc. 22. 11:06
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Na jó, ez egy vicc. Ne hallgass a trollokra!


Azért voltál rosszul, mert étolajban sült, fehér liszttel panírozott húst ettél. A tej pedig egészségtelen. Nem szívódik fel belőle a kalcium, sőt, bontja azt. A tehén hormonokkal telepumpált anyateje az ember számára szükségtelen.


Orosi tény. Ahogy az is, hogy a világon azon nemzetek körében a legritkább a csontritkulás, melyek nem fogyasztanak tejet.

2017. márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Házi kecsketej na az a jó!!!! :)


Kisgyerekként azon nőttel fel.

Nem mondom, hogy nem volt semmim eltörve de túléltem egy súlyos balesetet ami lehet a kecsketejnek köszönhető :)

2017. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem hiszem, hogy bajod lett volna tőle, hosszú vegánság/vegetáriánus étrend után valóban okozhat hasproblémákat, de 1-2 hét után nem.


A puffadás lehet a hústól, mert a lehető legnehezebben emészthető élelmiszer, tehát nagyon megterheli a gyomrodat.


Egyébként sok sikert kívánok az átálláshoz :)

2017. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha attol volt ha nem, a hus (föleg a rantott) senkinek sem egeszseges.
2017. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!