Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem kívánom a húst, mitől lehet?

Nem kívánom a húst, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Mindig is nagy húsevő voltam, imádtam a jó bélszín ételeket stb. De az utóbbi időben ha húst eszem csak azt a szörnyű istállóízt meg mellékízeket érzem. Szó szerint megundorodtam a hústól, pedig a vegetarianizmus sosem tartozott az érdeklődéseim közé, sőt nem is értettem hogy lehet hús nélkül meglenni :D erre ezt csinálja velem a szervezetem. Tapasztalt valaki hasonlót? Mi lehet az oka?

2017. máj. 5. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyen időszakaim.

Mostanában inkább csak zöldséget, tésztát, rizst, rántott sajtot kívánom, de azóta a gyomrom is könnyebb.

Aztán egyre jobban érzem hogy ezektől korog a gyomrom és visszatérek a húsra hogy teltségérzetem legyen. Szerintem a szervezet besokall ilyenkor.

2017. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, de egyszer 1-2 évre büdösnek éreztem a tojást (tényleg szagos, de ez máskor normális volt) s nem ettem.

Most tojáson élek évek óta, de világéletemben alapvető s igen kedvelt élelmiszerem volt. A fene se megy el a saját szervezetén sem...

Lehet lelki, fizikai ok is, teljesen passz, hogy mi okozhatja. lehet, hogy valamilyen tépanyaga túl lett adagolva vagy mit tudom én? Változik is az ember. De tényleg érdekes, hogy egy számodra fontos ételt nem kívánsz, de ahogy az én esetem mutatja, van ilyen is.

2017. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos betegség is lehet a húsundor mögött.
2017. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is néha besokalsz tőle, amiatt nem kívánod a húst.

Én is néha egyáltalán nem kívánom, és a galuskához csak egy kis szaftot szedek, húst nem. Az uborkasalátát meg kívánom hozzá, mint az állat. Lehet az is, hogy tavaszi vitaminhiányom van, amiatt kívánom nagyon a zöldséget-gyümölcsöt.

2017. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha egyéb gyomor-bélrendszeri panaszod nincs, akkor magában a húsundor előfordulhat, volt hogy én sem kívántam pár hónapig a húst.
2017. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Próbál megtisztulni a szervezeted a sok szeméttől amit a hússal beviszel ;)
2017. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előfordul. Ha továbbra is így marad, hosszabb távon akkor érdemes utána nézned a vegán/vegetáriánus diétáknak az optimális egészség érdekében.
2017. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Epe-, májbetegség tipikus tünete. (én is így lettem vegán)
2017. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a szervezeted jelzi, hogy kevesebbet kéne fogyasztanod húst és helyet kéne hagyni gabonaféléknek, zöldségeknek, gyümölcsöknek.

Nem vagyok táplálkozástudós, de az idősek véleményére hagyatkozva, úgy gondolom, hogy a testünk nem hülye, tudja, hogy mire van szüksége és jelzi is.

Mindig azt kell enni, amit megkívánsz (figyelve a mértékre), amit meg nem kívánsz, azzal szünetet tartani.


Próbáld ki 1 hónapra a vegetáriánus diétát. (ami nem azt jelenti, hogy csak köretet eszel, a kenyeret csak megvajazod stb. hanem nézz konkrét recepteket)


Ha a jóllakás hiányától félsz, válassz hüvelyesekből készült ételeket, mint a babpörkölt ( [link] tojásos lencsesali ( [link] vagy más tojásos ételek, sorolhatnám, ezek baromi laktatóak, de ugyanakkor nem terheli meg úgy a gyomrot.

2017. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 vesztor válasza:
Hát nem csodálkozom, én is sokszor jártam így. Már ha húst látok attól is rosszul érzem magam. Nem bíztatok senkit semmire, de nem szeretek tömegre mészárolt erző lényeket enni.
2017. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!