Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok miért nem esznek mézet?

A vegánok miért nem esznek mézet?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy állatok által készült, de egyetlen méh sem hal bele abba, hogy egy üveg méz elkészüljön.

2017. szept. 6. 10:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
Pl. mert szemmel nem látható méhmaradványok is lehetnek benne. Plusz az állat testnedvei. (Mondjuk egy almában is lehet kukac.)
2017. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Noblesse Oblige ***** válasza:
74%

"de egyetlen méh sem hal bele abba, hogy egy üveg méz elkészüljön"


Öhm... én ugyan nem vagyok vega, de belehalnak a méhek, olykor a méh királynők is a mézkészítésbe. Vagy legalábbis gazdasági okokból ha nem pusztulnak maguktól, akkor fölözi a méhész őket.

[link]

2017. szept. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

# 1


Nem vagyok vegán, de hülyeséget írsz. Egyrészt beledöglenek a méhek szép számmal. Másrészt valóban örül a tehén hogy megfejik, de azért mert a borjait vagy levágják és eladják húsnak vagy szimplán lelövik - sok tehenészet csinálja ezt, nincs kapacitásuk a borjakkal foglalkozni, nekik csak a tej kell, ezért lelövik az újszülött borjakat. Azért az legyen már világos hogy a tejet az tehén nem az embernek termeli, normál körülmények között a borjai szopják ki aztán egy idő után elapad.


Kicsit kipróbálhatnád hogy ne legyél ilyen ítélkező. Szerintem tiszteletre méltó ha valaki képes így élni. Nekem nem elég erős a lelkiismeretem, nagyon szeretem a húst, a sajtot és túl egyszerű, olcsó így táplálkozni ahhoz hogy feladjam. Oké hogy te nem vagy vegán de ettől még nem kell ledivatozni mindenkit.

2017. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

"olykor a méh királynők is a mézkészítésbe"


A méhkirálynő nem készít mézet. Nem az a dolga.

2017. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

Tökmindegy, hogy mit készít a méhkirálynő, a méhészek tipikusan méheket ölnek néha, ez tény. Magyarország még istenes, vannak sokkal gyilkosabb méhész gyakorlatok is.


Van, aki humánusabb álláspontot képvisel s van vegán (hogy ki nevezi annak s ki nem, azt hagyjuk, önmaga szerint az és nekem is OK), aki méhészkedik s a saját mézét megeszi, mert azzal nincs erkölcsi problémája.


De ha valakinek az a vegán, hogy nem eszik állati terméket, az persze nem eszik mézet, mert állati, pont. Vagy ha valaki az állatok szabad életét támogatja, annak se fér bele se a méhészkedés, se a kutyatartás. A macska túl önálló és szabad, ha kinti, az szerintem igen.

2017. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

"A méhkirálynő nem készít mézet. Nem az a dolga."


Ez igaz!

Viszont a folyamatban "királynői" szerepe van! ;)

2017. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem fér bele a kutyatartás? Na most megleptél. Erre sosem gondoltam.


Nade, ha valaki pont azért vegán, mert érzékenyen érinti az állatok sorsa, az sem fér bele, hogy megmentsen egy utcára kidobott kiskutyát, és felnevelje?


Nem ellentmondás ez?

2017. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%

Úristen ez komoly? Ezt tényleg nem gondoltam volna a vegánokról.

Esznek vmit ami finom is?

Minden nap fogyasztok mézet, egészséges is. Ezzel egy csomó méhet megölök? Ha nem lenne méz elszaporodnának a méhek.

2017. szept. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem lennének méhek, nem lenne gyümölcs, zöldség sem.

A vegánok járhatják beporozni a virágokat.

2017. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó elhiheted hogy nem azok a méhek porozzák be őket akik a mézet termelik és korlátozott területen tartják őket!
2017. szept. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!