Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Nektek problémát...

Vegánok! Nektek problémát okoz jóétvágyat kívánni az állatevőknek, és egy étkezőben enni velük, ahol látni ki mit eszik, iszik? És a közös hűtőt használni hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Hogy oldjátok meg munkahelyen, iskolában, közösségben?

Küszködtök a hányingerrel?



2017. dec. 5. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Én utálom a húsok nagy részének a szagát és a belsőségekét is.

De ez van, amíg ők elfogadják, hogy én miket eszek, addig nekem is el kell.

Állatevőknek és holttesteknek nevezni a húst kicsit morbid szerintem, még ha a szó szoros értelmében úgy is van, az ilyen kifejezéseket jobb, ha megtartod inkább magadnak, nem leszel vele népszerű.

Ha nem kívánod a kaját ilyen közegben, akkor ne ott egyél, és ne akkor, amikor mások.

Nem tudom milyen a munkahelyed, de ha máskor is lehet bekapni pár falatot, akkor nem muszáj ebédidőben enned, amikor mindenki más melegíti a kajáját és undorodsz a szagoktól.

El kell fogadni sajnos, hogy mi vagyunk a kisebbségben, alkalmazkodni kell és nem sértegetni őket.

2017. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Miért bírálod a húsevőket? Attól te is meg én is emberek vagyunk, hogy nem eszünk húst. Illetlen dolog holttestnek mondanod a hústerméket. Az is csak táplálék a másik embernek.
2017. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Neked redős zápfogad van, vagy gumós?
2017. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekem nem okoz gondot jóétvágyat kívánni sem hússal egy hűtőben tartani az ételt. Ellenben sokszor elmegy az étvágyam amikor látom, ahogy a húsfélét a szájába veszi, a fogai között rágni kezdi majd még le is nyeli, brrrr :D. De mivel ezt tudom magamról próbálok úgy enni, hogy őket ilyenkor szándékosan nem figyelem.
2017. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

Hála az égnek a férjem otthon sosem nagyon tartott húst régebben lassan pedig áttért a vegetáriánus életmódra így a hűtővel nincs gond. Mivel nem szerette a felvágottakat régen se így soha nem volt semmi ilyen gond. Ha meg ritkán vett húst azt rögtön megsütötte nem tartogatta.


Munkahelyen mindenki dobozban hozza a kaját szerencsére nem látok bele.


Jó étvágyat kívánni nem esik nehezemre, egy formalitás. Néha viszont nezéz és elszomorító belegondolni mi is van a közös asztalon családi ünnepekkor ahol a nagyszülők stb is jelen vannak.

2017. dec. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Vegán vagyok, nem vegán náci.


A homoszexuálisoknak sem szólok be, hogy miért a fa szt szeretik pina helyett, csak mert én nem azt szeretem amit ők.


Azért agyban, gondolkodásban nem kell ennyire eltorzulni (mint talán te is vagy), csak mert mást eszel.

Édesanyám is vegetáriánus (ő nem vegán), de a család többi tagjainak (apa, tesóim) ugyanúgy készít hús ételeket.

2017. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Otthon és munkahelyen kívánok szépen jó étvágyat, mert az illem ezt követeli, de persze nem gondolom komolyan ilyen esetben. Azt nem bírom, ha hús és más állati termékek vannak az ételem mellett, de szerencsére a párommal el tudtunk menni albérletbe (nem emiatt). Munkahelyen nem teszem hűtőbe az ételem, délig nem lesz baja. Hányingerem nincs, csak rossz arra a sok felesleges halálra gondolni. Ha valakinek valódi létszükséglete lenne, akkor megint más lenne a helyzet. De amíg csak élvezeti cikként van kezelve, feleslegesnek tartom.

A karácsonyt szerencsére sikerült úgy megbeszélni a családdal, hogy jöjjenek hozzánk, csinálunk minden finomat. Szerencsére belementek. Párom nagyon rosszul érezte magát a születésnapján, mert az anyukája egy csomó húsos dolgot csinált ebédre a születésnapja alkalmából. Ezt el szeretnénk kerülni a jövőben, amennyire csak lehet. Sajnos ez ellen mi nem tudunk tenni, hogy ilyen érzéseket vált ki belőlünk.

2017. dec. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2017. dec. 7. 18:48
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Akkor az is oké lenne ha egy húsevő undorodik a zöldségektől és nem hajlandó jóétvágyat kívánni? Persze, menne a boszorkányüldözés hogy hogy képzeli, intoleráns szemétláda hogy nem fogad el.

Egyik előző hozzászóló is jól megmondta, a melegekhez se megyek oda cseszegetni őket hogy fúúúúúj ő mást szeret.

2017. dec. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%

A hús és tejiparban szenvednek és meghalnak az állatok.

A zöldségek, gyümölcsök és egyéb növény és gombafélék nem szenvednek és nem halnak meg a szó szoros értelemben. (Érezhetnek valamit, de nem szenvednek és nem halnak meg).

A homoszexualitással nem árt az ember senkinek.


Ezek teljesen más erkölcsi szintek, nem lehet összehasonlítani őket. Egyikkel ártasz, a másikkal nem.

2017. dec. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!