Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Túl "zöldségízű" lett a...

Túl "zöldségízű" lett a szójatejem, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Először készítettem szójababból tejet. Beáztattam előző este, aztán lemostam, felöntöttem kb. kétszer annyi vízzel, leturmixoltam, felforraltam, főztem egy kicsit és leszűrtem. A végeredmény... nehéz megfogalmazni, de kissé fűízű lett. Nem ízesítettem semmivel, és nem tudom, hogy mit kellene másképp tenni ahhoz, hogy ne legyen ilyen utóíze. Annyi helyen olvasom hogy milyen finom szójatejet készítettek, nekem meg még a pocim is megfájdult tőle. :(

Ötletek?



2018. júl. 9. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Bár én sosem ittam szójatejet (vagy ha igen, utáltam), de sokféle növényi tejet próbáltam már s olvastam mások vélményét, igen, van ötletem: ízlés. Neked nem jön be a szójatej. Van ilyen.

Én sem innám meg a gabonatejeket, szerintem szörnyűek (max. a rizstej OK, de az is elég ízetlen), más pedig kedveli őket. Én az olajos mag tejeket kedvelem, de abból sem akármelyiket. Nekem a lenmagtej a fűízű :)

Szerintem próbálkozz más növényi tejekkel, biztos bejön valamelyik. Vagy ízesítsd a szójatejet, de ha fájsz tőle, akkor inkább ne. Őszintén szólva nehezen képzelem el, hogy az egyszerű szójatejkészítésnél el tudnád rontani az ízt...

2018. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 Képzeld el, bolti szójatejet ittam már, ès eszméleltlen finom volt. Nem volt semmi mellékíze, csak a saját készítésűmön érzem. Kérlek a fusztrációdat máskor vezesd le egy MarokMarcsival, ne másokon.


#2 Valószínűleg igazad van. Tovább böngésztem közben, és nem igazán láttam sehol sem megoldást a problémára. Kövileg megpróbálom a rizstejet. (Bolti szójatejet szeretném váltani, mert elég drága...)

2018. júl. 9. 22:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!