Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Én hit váltás miat leszek...

Minion13 kérdése:

Én hit váltás miat leszek vegetáriánus! Az instant tésztát mint olyat lehet fogyasztani? Végül is nem tartalmaz húst! Hozzá szoktam a húshoz, és mivel lehet hús ízüt is találni talán könyítené az átálást!

Figyelt kérdés

2018. aug. 5. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Olvasd el az összetevőket, meg fogsz lepődni, de hús ízt húsból állítanak elő
2018. aug. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rá van írva az összesre, hogy mit tartalmaz, tehát ha szépen elolvasod az "összetevők" részt, akkor megtudod, vega vagy nem vega!
2018. aug. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy kit izgat, mi miatt leszel az? A kerdésed szempontjából irreleváns.

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmu..

Itt találsz válaszokat.

2018. aug. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
3-assal ellentétben a kérdésben engem csak az izgat, mégis milyen vallás tiltja, hogy húst egyél?
2018. aug. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Miért kellene könnyíteni az átállást? A szenvedés bármelyik vallás követője számára hasznos!
2018. aug. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Krisna, buddhizmus bizonyos ágai
2018. aug. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Most már csak egy ostor hiányzik amivel csapkodhatod magad.
2018. aug. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
A hittársak biztos segítenek. A húsnak nincs íze csak a hozzáadott fűszereknek, a fokhagymának főleg. A levesporban valószínűleg az ízérzetet manipuláló ízfokozó adalék van. A sörélesztőpehely nevű vegán adalék sajt ízt ad az ételnek. És van a füstölt tofu.
2018. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szója! És igen, bizony: fűszerek.

Ahol én élek, külföldön, ott kevesebb húst esznek, mint Magyarországon, így több a húsmentes választék is, és pl. van egy vega-gyros nevű valami, amit elég kétkedve próbáltam ki egyszer, mert nem szeretem a szója ízét, ám ez ránézésre is tiszta hússzerű volt, persze mindenféle fűszerekkel, és ízre meg semmi szója íze, úgyhogy kifejezetten imádom. :)


Miközben azért azt is hozzátenném, hogy a vegáknál alapértelmezett a szójával helyettesítése mindennek, és könnyedén túl lehet enni a szóját is, ami pláne fiúknak veszélyes, mert impotenciát/terméketlenséget okoz valami miatt. Szóval szerintem heti egy adag szójánál nem kéne többet fogyasztani - lányoknak sem amúgy, ahogy elég sok zöldség-gyümölcs-gabona van még, amivel jól lehet lakni, nem kell minden nap szóját enni, se nem minden másnap, ugye, hanem vegaként is éljen a változatosság, sőt, vegánként is! :)


Hajrá! :)


Tényleg van élet hús nélkül is (magam sem hittem volna, hogy egyszer én is odajutok, még ha nem is teljesen, de kb. hetente vagy pár hetente eszem csak húst, mert nem kell, nem is hiányzik már - minden megszokás kérdése... :) )

2018. nov. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!