Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ex vegánok/vegetáriánusok...

Ex vegánok/vegetáriánusok akik az állatok kihasználása miatt választották ezt az életfilozófiát, de végül visszatértek a mindenevő étrendre. Miért?

Figyelt kérdés

Azok is írhatnak akik megmaradtak növényi alapú étrenden, de már nem erkölcsi, hanem egyéb pl. környezetvédelmi, egészségügyi okokból.

Engem az érdekelne, mi volt az a fordulópont, ellenérv, ami után a morális érv( az állatok kihasználása) önmagában már nem volt elég erős indok, hogy folytassák ezt az életvitelt.



2018. nov. 2. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Le leszek pontozva, de akkor is leírom. Aki visszatér, és elvileg etikai okokból lett vegán, az maximum divatból csinálta, és sose gondolta komolyan. És az állatok kihasználása, a legnagyobb érv a vegánságra szerintem. Csak az emberek elfelejtik hogy egy tehén, malac is ugyanolyan öntudattal elő állat, mint a kiskutyájuk... Ha valakinek vannak kétségei, és hisz abban hogy a vágóhidakon, tejfarmokon, tojásiparban bármi "humánus" történik, az nézze meg a Dominion-t. 2018-ban készült dokumentumfilm az állathasználatról.


[link]

2018. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Az unokahúgom "csak" vegetáriánus volt több évig, de orvosi javaslatra vissza kellett állnia a mindenevöségre, mert annyira lefogyott, hogy életveszélybe került.

Ö hiába volt "elvi" vegetáriánus, az életét azért nem akarta emiatt feladni és belehalni.

2018. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó ne röhögtess már :D És min élt, salátalevélen meg levegőn?


Kérdező: én 15 éve benne vagyok ebben a szférában, előbb vegetáriánusként majd vegánként. Egyetlen embert ismerek csak, aki vegetáriánusból visszatért a húsevésre, de ő sosem elvi okból csinálta, hanem jó sokáig undorodott az ízétől.

Viszont annál többen térnek át erre az életmódra. Az, hogy valaki felhagyjon vele, nagyon ritka.

A vegetarianizmus, veganizmus a fejlett országokban iszonyatos mértékben nő.


Mindemellett ugye rengeteg olyan beteg is van akik orvosi tanácsra tartanak habár nem is vegán, de hús/tojás/tejmentes diétát, mert ez a 3 ételcsoport ugye a legtöbb civilizációs betegség okozója.

2018. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Hogy pontosan min élt, azt nem tudom, mert ö Németországban lakik, ott elöször dietikussal állítottak össze neki étrendet, és csak amikor ez sem müködött, akkor kellett visszatérnie a vegyes táplálkozásra.

Mellesleg én vegán vagyok, szóval ne légy ennyire lekezelö és agressziv, ezzel ugyanis éppen azokat járatod le, akik vegák/vegánok.

2018. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

2-es, ki van zárva, hogy valaki a húsmentesség miatt fogyott volna annyira le.

Én egész életemben utàltam a húst, 43 éves vagyok, mégse vagyok extra vékony.

Az orvos ökörséget mondott. .

2018. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem EGY orvos mondta, hanem több kivizsgálás eredménye.
2018. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
A húsmentességtől életveszélyesen lefogyni? Ennyire ne kamuzzunk már. :DDDDD
2018. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor a kivizsgálás mondott hülyeséget.

Tudnám, hogy él pármillió vegetáriánus ember a földön. ..Indiában pl elég sok van.

2018. nov. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"hús/tojás/tejmentes diétát, mert ez a 3 ételcsoport ugye a legtöbb civilizációs betegség okozója".

Legalább ekkora marhaságot ne írtál volna. Ezzel csak lejáratod magad.

2019. szept. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!