Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Melyik a legjobb növényi...

Melyik a legjobb növényi tejpor? (Váltani szeretnék az egyszerűség kedvéért tejről tejporra)

Figyelt kérdés
A kókusz nekem túl édes, a rizsnek kicsit furcsa az íze. Nektek melyik jött be eddig? (kiemelném, kiskorom óta nem ittam tejet allergia miatt, nem a megszokással van gond)

2018. dec. 23. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Növényi tejpor nincs. növényi növénypor van legfeljebb.
2018. dec. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit sem unalmas még. De akkor a félreértések elkerülése végett, és hogy a drága lelkiismereted megnyugodjon, kedves #1, NÖVÉNYI NÖVÉNYPORT KERESEK! :))
2018. dec. 23. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Az első kötözködjön pl. a botanikusokkal is a kutyatej miatt. Növényi sajt nincs, de növényi tej igen, bár nem ez a lényeg.


Kérdező, én még csak kókusztejporral találkoztam, más ilyesmivel nem, inkább folyadék formájában árulják az ilyesmit. Az állati tejre egyik sem hasonlít, nyilván és emiatt sokszor nem is pótolja azt.


Nincs legjobb, mivel az ízlések is különböznek, de az ételek is, amihez használjuk. Egy kalácsnál nem gond a kókusztej édessége, kakaónál sem, max. a kókuszíz zavarhat egyeseket. Nekem a leggyakoribb növényi tejem, mert olcsó (magam készítem), finom, a kókuszízt pedig sosem unnám meg. De még finomabb, ha mandulával vagy dióval keverem, illetve más és nekem igen bejövős kávéba, ha mákkal keverem.


De ha neked pont por kell, akkor meg kéne nézni, miből van por, nem szoktam látni szinte semmilyet, így nem hiszem, hogy mindenféléhez hozzá lehetne jutni.

2018. dec. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%

Növényi tej nincsen, ez csak egy hülye elnevezés.


"A termelői nyerstej olyan termék, amelyet egy vagy több tehéntől, juhtól vagy kecskétől rendszeres,

teljes kifejéssel nyernek, amelyet nem melegítettek 40 °C hőmérséklet fölé vagy nem részesítettek

ezzel egyenértékű más kezelésben, továbbá amelyből semmit nem vontak el, és amelyhez semmit nem

adtak hozzá."


Illetve:


A tej a tejcukor és különböző sók oldata, amelyben

a tejfehérje kolloidálisan oldott formában,

tejzsír pedig emulzióként van jelen.


Ezeknek nem felel meg a növényi ital, de nem is ez a lényeg.



Itt van pl. ez:


[link]


Vagy próbálj meg nem édesített verzíókat venni. Esetleg az alpro professionalt tudom ajánlani, az tényleg nagyon jó.

2018. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
De van növényi tej, például a kutyatej és a kókusztej is "tej" elnevezést kapott. Aztán vannak számos egyéb szintén nem emlőből kinyerhető tejek, mint például az arctej vagy esetleg a haltej esetében kifejezetten furcsa elnevezés a tej mégsem hallottam még hogy vergődne érte bárki. És jogos a növényi sajt megnevezés is amennyiben szintén nem vergődünk a birsalmasajt vagy papsajt elnevezéseken sem érdekes. Szánalmas mikor valaki ezeken az elnevezéseken pörög a vegán ételféleségekkel kapcsolatosan holott az ilyen típusú elnevezések rengeteg más területen ugyanilyen elterjedtek de az nem zavarja őket.
2019. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Javasolnám haltej gyakori fogyasztását pl. kakaóként!
2019. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!